Zaloguj się do konta

Zarybianie sandaczem, chcemy więcej?

utworzono: 2011/03/19 22:31
r972

Witam kolegów i koleżanki z jednej pasji.Jak myślicie czy w naszych wodach powinno być więcej sandacza.Ja jestem za bo to jest piękna rybka której mało w naszych wodach;/ Czyżby aż taki drogi jest itd. że PZW nie zarybia nim?Czy wolą zorganizować więcej spotkań "imprez PZW" prezesów itd. niż wydać na tą rybkę. [2011-03-19 22:31]

news34

U nas w sandacza jest sporo,choć w zeszłym sezonie same niewymiary.

Jako członkowie pzw powinniniście tez mieć wpływ na zarybienia.

Pilnujcie tego i nie odpuszczać.

 

 

[2011-03-19 22:47]

kaczaw

To znaczy gdzie jest tego sandacza tak dużo? [2011-03-26 12:37]

U mnie w Toruniu co roku wpuszcza 1 lub 2 miliona narybku sandacza do Wisły więc zarybienia tą rybą są. Różnica w tych wartościach jest spowodowana tym, że razem z sandaczem jest wpuszczany szczupak. I wtedy jest kupowane 1 mln sandacza i 2 mln szczupaka, a następnego roku proporcje te się odwracają. Niestety z tego co wiem jesteśmy chlubnym wyjątkiem od reguły zarybiania wszystki pod warunkiem , że jest to karp. Ale dzięki temu , że również i rybak=kłusol został zlikwidowany mam coraz prężniejszą populację tej ryby, a średnia waga już wynosi 2-3 kg. Natomiast sztuki dopiero powyżej 5 kg są uznawane za "porządne ryby". [2011-03-26 13:56]

U mnie też zarybiamy...Ale ile trzeba lat... [2011-03-26 19:26]

mario73 u mnie sytuacja poprawiła się znacząco w ciągu tylko 3 lat! jak wypowiedziano temu kłusolowi umowę i zaczęto tak ostro zarybiać. Więc jak tylko natura jest zostawiona w spokoju to sama się odradza, nawet presja wędkarzy nie gra roli bo przecież nie oszukujmy się ale do wody wraca może z jeden sandacz na 10 złapanych. Ale ryby i tak sobie świetnie dają radę. [2011-03-27 00:00]

krystian20

U mnie wpyszczono 2010 roku 62kg sandacza na 30h zalew;/ wydaje mi sie że to jest mało i powinni owiele więcej wpuścić tej pięknej ryby:) w 2006r wpuścili 2000szt. a w 2005r 20kg i jak opowiadał mi znajomy to ludzie wyciągali po tych 5 latach sandacze nawet po 7-8 kg więc wydaje mi sie że jak u mnie wzrost jest bardzo szybki;)

Pozdrawiam..;)

[2011-03-27 11:02]

margor1976

na suwalczaninie w ogule sandacza nie bierze się pod uwagę podczas zarybień okręg najwięcej zarybia Siemianówkę,  na Suwalszczyznę trafiają tylko śladowe ilości wylęgu, cały tarlak idzie na siemionkę  oczywiście sandacz też siemionka, u nas są za czyste wody na sandacza, sporo zarybia się trocią jeziorową, tylko kto ją złapie. jest kilku dzierżawców którzy sandaczem zarybiają , ale nie zwykle ciężko jest go złapać.
[2011-03-27 13:10]