Zarybianie Radomki

/ 7 odpowiedzi
Czy Radomka jest zarybiana?Wogóle była kiedyś?
GBH


Tak, jest i była. Wyjaśnię od razu, bo takie pytania są częste. Każdy Okręg wędkarski na dzierżawę wód ma pozwolenie wodnoprawne wydane na podstawie operatu wodnoprawnego. W operacie tym można znaleźć informacje o planowanych zarybieniach poszczególnych obwodów rybackich. Bez zarybień PZW nie mogło by prowadzić gospodarki wędkarskiej - nie dostałby pozwolenia. Każdy obwód (woda) PZW jest zarybiany. Oczywiście nie wszystkie dopływiki są brane pod uwagę. Osobną sprawą jest ilość i skład gatunkowy narybku. Przykłady poniżej:

zarybianie Radomki

wykaz zarybień m.in. Radomki

(2010/07/05 08:57)

mariuszek84


a kolega skad taka tabele wywalil ja w zyciu bolenia czy brzany nie widzialem w radomce .Moim zdaniem to tylko papierki nic wiecej a zarybiaja jedynie stawy ktore sa przy rzece jak im cos do wody ucieknie. (2010/07/05 18:45)

GBH


Ze strony internetowej Zarządu Okręgu Radom. Radomka nie jest zarybiana boleniem (wyjątkiem Domaniów), tabela pokazuje dane dotyczące zarybienia kilku obwodów rybackich, bez wydzielenia jaka ryba do którego. Co dziwne bolen w Radomce się pojawia, ja złapałem tylko w Rogowej, ale znam spinningistów, którzy to zrobili w Goryniu i Głowaczowie. Natomiast zarybienia brzaną były jak najbardziej, zresztą pstrągiem też (powyżej Toporni). Nie pisz, że "to tylko papierki" jeśli nie wiesz. To nie te czasy. Teraz zarybienia prowadzone są przy świadkach z dokumentacją fotograficzną, czasem nawet filmową, podpisami na protokole itd..

Ps. Kiedyś publikowane były tabele z danymi dot. ilości i składu gatunkowego dla danej konkretnej  rzeki w danym roku. NIestety z przyczyn wiadomych (kłusownictwo) informacja (o ile ZO podaje) jest ogólna i dotyczy sumy zarybień w całym okręgu.

(2010/07/06 07:59)

kucyk


Witaj Damian RADOMKA jest zarybiana nawet na twoim odcinku .Rok temu w miętusa a zadomowił się koło Goryńa  .A tak wo gule to zalewu z Domaniowa poszło sporo Leszcza,Jazia,Szczupaka,Lina .Ale kłusole są czujni i robią swoje .Morze zorganizujemy wspólny wypad na łowisko ,pozdrawiam i czekam na odpowiedzi narka połamania kija . (2010/07/20 11:10)

dany21


Ostatni zarybiali Pilicę tylko nie wiem czym, pewnie i do Radomki trochę wpuścili. Nie wiem jak jest na walnym zebraniu waszego koła ale na naszym prezes bierze informacje dotyczące zarybień naszych wód i przedstawia je na zebraniu. (2010/07/20 17:34)

czewrony


 skąd jesteś że się o radomkę pytasz? (2010/07/27 17:55)

ppawel


Kiedyś na zbiorniku w Domaniowie byłem świadkiem zarybiania narybkiem sandacza. Niestety tylko narybkiem ale było tego ze trzydzieści worków. (2010/07/28 12:25)