zapytanie o spining

/ 18 odpowiedzi
Witam kolegów mam pyatnko co myslicie o spiningu
Absolutna nowość specjalnie zaprojektowana z wyselekcjonowanego wysokomodułowego włókna węglowego IMX9. Nowoczesne procesy projektowania stworzyły unikalny blank o niespotykanym zakresie gramatury wyrzutu 20-250. Taurus został wyposażony w dwie wymienne końcówki, które pozwalają na indywidualne dopasowanie optymalnych parametrów zarówno do łowiska, jak i wymagań wędkarza. Specjalnie zaprojektowane przelotki typu Fuji oraz mały kąt ugięcia sprawiają, iż wędzisko charakteryzuję się niespotykaną wytrzymałością oraz szybkością. Doskonale zaprojektowany uchwyt kołowrotka oraz blank wzmocniony poprzecznie to najwyższej jakości kij, który spełni wymagania najbardziej wybrednych oraz wymagających wędkarzy.

Długość: 240 cm

Ciężar wyrzutu: 20 - 250 g

Długość transportowa: 127 cm
A w Płocku znalazłem ten spining z trzema wymiennymi szczytówkami w cenie 238zł
użytkownik13410

Cóż, kij Cupido Taurus 240 cm to picker. Nie bardzo wiem co można o nim powiedzieć. Wiem, że niektórzy używają pickerów do połowu okoni, ze względu na czułe szczytówki. Ale to bardziej wędzisko do połowów gruntowych aniżeli spinning. (2009/11/08 23:48)

loli_83

Kolego misiek02020 a po co ci kij o tak dużym c.w. !!!??? Będziesz łowił na 200g woblery? ;) Lepiej kup sobie ''średniaka" 10-30g, 270-300 cm i masz kij bardzo uniwersalny. Za 200 zł kupisz bardzo dobry i wytrzymały spinn Kongera - Maxim Flanker 10-30g. Pozdr (2009/11/09 08:50)

Norbert Stolarczyk

A powiedz i Loli czy ten kijek o którym pisałeś Maxim Flanker 10-30g to już jest wklejanka? (2009/11/09 08:59)

loli_83

Nie ten Kongerek to nie jest wklejanka, to kij o jednolitej budowie. (2009/11/09 09:48)

pisaq

20-250g? Toż i ciężki feeder nie ma takiego c.w. a co dopiero picker.
Do "klasycznego" spinningu polecam kijek o c.w. w granicach 10-30, 15-40g, tylko sobie akcję i twardość dopasować do poławianej ryby. No chyba, że chodzi o suma ;)
A feeder to jak dla mnie max 80g, ciężki feeder 120g, ale takich armat nie używam.
Chyba, że na karpie... (2009/11/09 12:32)

użytkownik13410

Na aukcji napisane było że to picker. Zastanawia mnie jedynie tak duża rozpiętość jeśli chodzi o cw. Czy to dzięki różnym szczytówkom czy chwyt marketingowy? (2009/11/09 19:04)

uklejka

Kolego cóż to za pała , przy zacięciu ryby urwiesz głowę przy ogonie.
Ktoś na aukcji robi sobie jaja, a jeszcze że to ma być piker....
Idź do sklepu wędkarskiego i na pewno znajdziesz , tak jak radzą inni koledzy, odpowiedni kij na szczupaka czy okonia i daj sobie spokój z aukcjami. (2009/11/09 19:29)

Marabut

To taki kijaszek od szczoty z pickerowymi szczytówkami.
To takie nowe wcielenie Colmica ghemona 240.
Taka wędka do wszystkiego. A jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Bardzo mi podoba się opis kijaszka (włókno grafitowe imx9 i przelotki typu fuji) totalnie nie wiem co to oznacza ale ładnie brzmi.
Reasumując kolejna niezbyt udana chińszczyzna ujęta pięknym chwytem reklamowym zdolnego marketingowca. (2009/11/09 21:16)

użytkownik22572

Kiedyś mówiło sie że papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko. To powiedzenie mocno się zdezaktualizowało. Allegro jest cirpliwe i przyjmie wszystko, nawet takie "wędziska" czy ultra nowoczesne "kołowrotki" z wieloma łożyskami za 24 zł plus 20 zł wysyłki... (2009/11/09 21:26)

misiek02020

ten spining to nie zaden chwyt markietingowy jest on w sklepie wedkarskim w plocku na rynku i tak z ciekawosci chcialem poszukac go na allegro bo myslałem ze bedzie tanszy w sklepie kosztuje 238zł i są trzy szczytówki wymienne jedna delikatna na okonki dróga sztywniejsza a trzecią mozna nawet załozyc na konkretnego suma. Wiec sam juz nie wiem co mam zrobic. (2009/11/09 22:39)

Marabut

Jeśli opis wędki nie jest chwytem marketingowym oznacza to że firma Cupido dokonała kolosalnego skoku technologicznego i w krótkim czasie zostanie światowym liderem w produkcji wędek. Do konstrukcji wędki użyła jeszcze nieznanego światowym potentatom supermateriału imx9 z którego stworzyła wędkę o nieosiągalnym dla innych firm cw.
O drżyjcie Talony, Lamiglasy, Loomisy, Developmenty, Sage, Batsony i inne badziewia...
Zbliża się wasz kres.......CUPIDO NADCHODZI!!!!!! (2009/11/09 23:29)

misiek02020

Marabut i co ty i inni myslicie o tej wedce ??? w Płocku kupie ją za 238zł z trzema szczytówkami wymiennymi a na allegro za 215zł z dwiema wymiennymi szczytówkami. (2009/11/10 11:25)

Marabut

Jak już napisałem jest to kij od szczotki z wymiennymi szczytówkami.
Jest to ekstremalnie pałowata wędka o dużej mocy.
Bez problemu wyrzucisz z niej 180gr pilkera na morzu. Jak również ciężki ciężar gruntowy.
Wyrzucisz również 20 gr wobler czy gumę ale ta wędka Ci w tym nie pomoże. Ten kołek po prostu podczas wyrzutu nie naładuje się pod tak małą masą i nie odda swojej energii. Oczywiście można czymś takim łowić ale musisz zdać sobie sprawę że te pickerowe szczytówki służą jedynie do rejestracji brań. Kolejną ważną cechą doboru wędki jest jej zdolność trzymania ryby podczas holu. Jeśli chcesz nią łowić okazałe sumy, wielkie sandacze i dorsze to wszystko jest ok. Mniejsze ryby nie będą w stanie nagiąć tej wędki a ugięcie samej pickerowej szczytówki nie zamortyzuje zrywów ryby że o szczupaczych wyskokach nie wspomnę . Przy mniejszych rybach lub nawet naprawdę dużych ale zaciętych płytko szansa na skuteczny hol będzie bliska zeru. Nie wszystkie łowione ryby da się po prostu zwinąć na kołowrotek używając bardzo mocnej linki, mocnych haków i najmocniejszych kręciołków.
Misiek02020 mogę polecić Ci jakiś spiner w podobnej cenie ale muszę wiedzieć
1. Miejsce połowu (rzeka czy jezioro istotna jest wielkość rzeki )
2. Gatunki Ryb które chcesz łowić
3. Preferowane przynęty
4. Oraz czy połów będzie odbywał się z łódki czy z brzegu
Jak napisałem w poprzednim poście wędek uniwersalnych NIE MA. Są tylko wędki którymi da się łowić. Ale w nowoczesnym spinningu chyba nie o to chodzi.
Pozdrawiam Marabut. (2009/11/10 22:23)

misiek02020

Marabut miejsce połowu to rzeka gatunki ryb to przewaznie sandacz szczupak oraz okon przynety to blaszki obrotowe, przynety gumowe połów by łby z łódki najczesciej. (2009/11/10 23:34)

Marabut

Według mojej opinii KONGER WORLD CHAMPION IRI 270M/30.
Bez problemu podasz obrotówkę nr 1- 3. Oraz nie będziesz miał problemu z sandaczową gumą na 7- 25 gramowej główce. Jednak przy łowieniu okonków na paprochy będzie nie najlepiej. Polecam Ci długość 270 ponieważ czasem będziesz łowił z brzegu. i krótsza wędka by się wogule nie sprawdziła. (2009/11/11 00:28)

dunaj68

Koledzy, jestem w posiadaniu takiego spiningu. Kupiłem go na wiosnę i jestem z niego zadowolony. Jedyny mankament to rękojeść jest cienka i trzeba się do niej przyzwyczaić. Dobra akcja szczytowa sprawia ze spining nadaje się do połowu sandacza i okonia. Ja łowię z łódki i długość tego kija mi odpowiada, dla łowiących z brzegu doradził bym dłuższą wędkę. (2009/11/11 00:44)

0