Zaloguj się do konta

Zaproszenie do SSW

utworzono: 2012/12/09 19:03
andrzej3023

Zapraszam do dołączenia do zdobywającego nagrody Stowarzyszenia Sierakowskich Wędkarzy! Aby zapisać się do naszego stowarzyszenia nie musisz być tylko i wyłącznie z Sierakowa lub jego okolic! Jeśli jeteś entuzjastą wędkarstwa to dzięki zapisowi w SSW będziesz na bieżąco z wszystkim, co dzieje się w Krainie Stu Jezior! Osoby spoza Sierakowa na pewno znajdą tu również coś dla siebie! Zapraszam!

http://www.sierakowscy-wedkarze.wedkuje.pl/

Andrzej Tokarski - założyciel SSW [2012-12-09 19:03]

MASTINO

Wszystko ok. Ale głowię się wciąż, dlaczego w "herbie" stowarzyszenia/klubu wędkarskiego jest JELEŃ-rogacz. To chyba nie ma nic wspólnego z członkami tego stowarzyszenia? He?  Byłbym podobnie zaskoczony, gdyby jakieś tam koło myśliwskie miało w swoim herbie jakiegoś okonia czy lina. [2012-12-09 19:54]

Diablo

Wszystko ok. Ale głowię się wciąż, dlaczego w "herbie" stowarzyszenia/klubu wędkarskiego jest JELEŃ-rogacz. To chyba nie ma nic wspólnego z członkami tego stowarzyszenia? He?  Byłbym podobnie zaskoczony, gdyby jakieś tam koło myśliwskie miało w swoim herbie jakiegoś okonia czy lina.



Może podejrzewają co robią żony kiedy Oni siedzą na rybach
[2012-12-09 20:13]

adler

A tak na poważnie , jest to herb miasta Sieraków. [2012-12-09 20:23]

Sniper64

Cześć...to wszystko by wyjaśniało sprawę..można było mieć dziwne skojarzenia:)Pozdrawiam wszystkich
[2012-12-09 20:30]

andrzej3023

Tak jak zauważył kolega Adler, w logo naszego stowarzyszenia znajduje się jeleń pochodzący z herbu Sierakowa:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sierak%C3%B3w [2012-12-09 20:48]

MASTINO

No to pomysł z herbem do bani. Pierwsze skojarzenie- "Stowarzyszenie Rogaczy", potem Myśliwych. Ale z wędkarstwem to ni chu chu. Sorry, takie jest zdanie osób, które nie mają pojęcia o herbie Sierakowa, z całym szacunkiem do tego miasta i oczywiście Waszego stowarzyszenia.   [2012-12-09 21:01]

Pitbul

"Aby zapisać się do naszego stowarzyszenia nie musisz być tylko i wyłącznie z Sierakowa lub jego okolic! Jeśli jeteś entuzjastą wędkarstwa to dzięki zapisowi w SSW będziesz na bieżąco..."
Czytam, czytam i mam Deja Vu..... :))) T. [2012-12-09 21:37]

cierpliwy1

Mi odpowiada wszystko i życzę wam sukcesów .Idziecie w dobrym kierunku.Pozdrawiam [2012-12-09 22:41]

egzekutor

to stowarzyszenie jest zarejestrowane? [2012-12-09 23:46]

andrzej3023

@egzekutor - nie, stowarzyszenie nie jest zarejestrowane. Tak jak napisane jest na stronie:

" Stowarzyszenie Sierakowskich Wędkarzy zrzesza wszystkich łowców z terenu Sierakowa i okolic, a także wszystkich sympatyków wędkarstwa lubujących się w tutejszych łowiskach. Nie jest to formalne stowarzyszenie, gdyż ma ono na celu jedynie utrzymać wszystkich wspomnianych wcześniej wędkarzy w jednym miejscu."

@MASTINO - ciekawa wyobraźnia :-) musisz mieć coś na sumieniu skoro masz tylko takie skojarzenia :-) skoro dookoła herbu jest dokładny opis "Stowarzyszenie Sierakowskich WĘDKARZY", to jednak pierwsze skojarzenie nakierowuje na - uwaga - wędkarzy ;-) A dodanie przymiotnika "Sierakowskich" jednak podpowiada i nakierowuje, że rogacz będzie symbolem lokalnym i podkreślającym regionalność klubu. Ryba w logo nie odróżniłaby nas od żadnego z prawdopodobnie 90% innych logo klubów wędkarskich.
Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę sytuację identyfikacji wizualnej klubu:P Pozdrawiam! [2012-12-10 15:00]

MASTINO

No to dwie rzeczy:

-Nie masz prawa używać herbu miasta, znaków państwowych czy symboli, jeśli nie jest to legalne i zarejestrowane stowarzyszenie

-Nie mam niczego na sumieniu w tej kwestii tak jak sugerujesz (a tak poza tym, taka twoja  insynuacja to zwykłe chamstwo), a to co jest napisanie jakąkolwiek czcionką wokół głowy jelenia jest nieadekwatne do wizerunku tego rogatego byka, bo po pierwsze to 90% osób na tym forum nie miało do tej pory pojęcia, że jakieś tam miasteczko w wielkopolsce ma w herbie łeb jelenia, a po drugie jeśli byś założył Stowarzyszenie Łódzkich Kosmonautów i w znaku graficznym tego stowarzyszenia wpisał łódkę jako herb Łodzi, to na mur-beton każdy wpadłby na to, że Kosmonauci nie mają nic wspólnego z łódkami wiosłowymi, tak jak wędkarze z Sierakowa z jeleniem z rogami. A trzecią rzeczą jest to, że informując kogokolwiek o czymś takim na forum, licz się z uwagami userów pozytywnymi, ale licz się również z wątpliwościami, krytyką i pytaniami o wszystko. Ja miałem prawo skrytykować albo pochwalić coś co wystawiłeś poniekąd do ogólnej oceny. Nie spodobał mi się znak graficzny stowarzyszenia wędkarskiego z łbem jelenia, zapytałem, skomentowałem tak jak to się widzi i tyle, ale twoje sugestie w odpowiedzi były nie na miejscu. Po prostu włącza się efekt pierwszego wrażenia wizualnego na obrazek, a potem się czyta tekst wokół i dopasowuje w myślach co ma jeleń do wędkarzy, to tak jakbym założył Stowarzyszenie Zbieraczy Jabłek Zbąszyńskich i w znaczek wpisał drapieżnego łabędzia, zamiast jabłka, czy JABŁKA i.......łabędzia. Znak graficzny ma o czymś informować, a o czym informuje twój/wasz znak? O jeleniach w sierakowskich kołach wędkarskich? Na pewno nie. Bo nawet kształtu herbu on nie ma.

[2012-12-10 15:43]

Mija

A może jakiś konkurs gdzieś ogłoszono? Bo mnie właśnie ktoś zapraszał do czegoś podobnego (Ale nie do Sierakowa)...

A tak a propos rogaczy - to nie rogacz ma coś na sumieniu a jego łania ;)
[2012-12-10 16:12]

perwer

Maciek, pal go licho, czy może używać  herbu czy nie .Ważniejszą kwestią jest fakt ,czy zapisujący chce zostać jeleniem ?
Przynajmniej niech koledzy po łowieniu chodzą dokarmiać zwierzynę do lasu ,wtedy to ma jakis sens.
[2012-12-10 17:34]

andrzej3023

Jeśli poczułeś się urażony, przepraszam. Miało to mieć zabawny wydźwięk, choć dla Ciebie to widocznie takiego nie miało.
W kwestii logo - nie do końca rozumiem, dlaczego ta dyskusja poszła w tym kierunku. Rozumiem, może być niezrozumiałe dla wszystkich, ale się sprawdza. Ten temat miał być zaproszeniem do klubu SSW. Przykre jest, że wybuchła z tego taka dyskusja. [2012-12-10 19:10]

perwer

Andrzej ,to choć może jazgarza na tych rogach ...? Co myślisz?
Jak jednak odpada ten pomysł to może uwidocznić całego jelenia ,który ma nałożone wodery ..to odda jakis wędkarski sens wyrazowi ...Wiesz w tym kierunku ...może paczka pinek leżąca koło jelenia ,trzeba szukac pomysłów..
Pamietaj Andrzeju ,jak Cie widzą, tak Cie piszą ,wizerunek i logo bardzo ważna rzecz.
[2012-12-10 20:04]

Zionbel

Dobre Daro z tym jazgarzem :) [2012-12-10 20:10]

adler

Dobra już , zejdźcie z chłopaka . Rwie się do roboty , a tu taki prysznic. 

Dajcie na wstrzymanie proszę. 

[2012-12-10 21:07]

MASTINO

Krzysiek, ale nikt tu nie ma zamiaru krytykować zamiarów chłopaka, dobrych intencji i pomysłów. Ale tak jak Darek @perwer napisał- "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Próbujemy uzmysłowić facetowi, że "Reklama dźwignią handlu", a zła reklama, zły wizerunek, złe logo, czy nawet brzydka naszywka na mundurku tylko mogą zepsuć coś, co w środku jest wartościowe. Ja rozumiem lokalny patriotyzm, wiernośc barwom i herbom swojego miasta czy wsi. Ale tworząc coś, co ma zachęcić do stworzenia jakiejś społeczności, nie można robić sobie antyreklamy taką głupotą. Darek wcale źle nie napisał z tym jazgarzem na rogach, czy nawet w pysku, albo na oczach jeleniego łba. Bo przecież wszystko ma swój symbol odwołujący się do tego co się "reklamuje". A tu reklamowane jest miasto, a nie stowarzyszenie wędkarskie. Myśliwy- dzik, jeleń, bażant, wędkarz- ryba, wędka, haczyk, stolarz- hebel, dłuto, piła, kowal- podkowa, młot, kowadło, pilot- śmigło, samolot, chmurki, kierowca- auto, kierownica, szosa........itd itd itd. Nikt nie krytykuje chłopaka pomysłu, jedynie symbol, znak, kojarzący z czymś co ma sens. [2012-12-10 21:25]

adler

OK, ok-y chłopak to przemyśli. 

Lecz jednak skoro im się podoba , trudno , ich piaskownica ich zabawki. Niech działają.

Pozdrawiam.

[2012-12-10 21:35]