Zapomniane łowisko w Głownie

/ 2 odpowiedzi
Od urodzenia do trzydziestego roku życia mieszkałem w Głownie. Na tym portalu przedstawione są dwa łowiska znajdujące się w tym małym miasteczku,ale jest jeszcze jedno bardzo ciekawe. Położone jest ono przy trasie Łódź-Warszawa nie chodzi tu o zbiornik zaporowy "Mrożyczka".Piszę o zbiorniku który jest tuż przy wylocie z miasteczka w stronę Łodzi.Na moje oko ma ono powierzchnię około dwóch może trzech hektarów.Trudno nazwać ten zbiornik zaporowym lepszym było by określenie duży staw.Pomimo że wychowałem się w tym mieście teraz nie pamiętam na jakiej rzece powstał owy staw.Zbiornik ten z dwóch stron otoczony jest lasem, ma kształt podłużny średnia głębokość to na moje oko 2 metry. Jeśli chodzi o ryby to zbiornik ten jest dobrze zarybiony , podczas spuszczania wody w zbiorniku Mrożyczka większość ryby przewieziono właśnie do niego.Ryby mają tam dobre warunki do rozrodu przynajmniej tak mi się wydaje(nie jestem ichtiologiem) występuje obficie roślinność podwodna.W zbiorniku tym występuje dużo lina, szczupak,no i karp i to duży. Nie mam informacji do którego okręgu należy ta woda,dlatego nic nie napiszę żeby kolegów w błąd nie wprowadzić. W najbliższym czasie wkleję fotki tego stawu.