Zaloguj się do konta

Zapłacisz kaucję za plastikowe butelki?

utworzono: 2011/12/07 08:58
Jędrula

http://www.tvn24.pl/-1,1726900,0,1,zaplacisz-kaucje-za-plastikowe-butelki,wiadomosc.html



Według mnie świetny pomysł . Może kiedy te plastiki będą przedstawiały jakąś wartość to znikną z brzegów naszych rzek czy jezior ?

 

 

Wczoraj zrobiłem z kumplem mały rekonesans po brzegach Odry i kilku żwirowniach . Koledzy , to co zobaczyliśmy jest zatrważające . Zbiorniki które należą pod jakiegoś koła to jeszcze jakoś wyglądają choć też nie brakuje tam stert śmieci i wspomnianych plastikowych butelek za to brzegi naszej Odry są usłane śmieciami jak ''…..dobra kasza skwarkami'' . Najbardziej mnie wkur****ą puste opakowania po robakach , jakim trzeba być ignorantem aby nie powiedzieć idiotą czy matołem żeby zostawiać to nad wodą ? Przecież to jest zaledwie kilka gram w plecaku a tych pudełek leżą tam setki jak nie tysiące ! Potem ujawniliśmy odpadki w całym przekroju , od śmieci po spożywce po AGD , nazbieraliśmy tego dwa duże foliowe wory bo nie mieliśmy więcej . Wybaczcie koledzy , że podnoszę ten już dawno obgadany po stokroć temat ale serce mnie boli jak na to patrzę .

Ile musi upłynąć czasu aby Polacy zrozumieli ….? ILE ?!




[2011-12-07 08:58]

ryukon1975

Ile?
Nie znam odpowiedzi.
Kilka tygodni wstecz szedłem brzegiem ze spinningiem.Po drugiej stronie rzeki składało się dwoch łowiących na grunt.Gdy byłem na ich wysokości,pozbierali wszystkie śmieci.Po czym wrzucili je do rzeki.Zabrali sprzęt i poszli na wal gdzie pewno mieli samochód.
Wodom Cześć!!!
[2011-12-07 09:10]

Randal

Oczywiście że zapłacę kaucję. W Niemczech kupując napój w plastikowej butelce lub w puszce płacimy kaucję za opakowanie. To jest dobre rozwiązanie. Problem butelek plastikowych i puszek został w ten sposób zlikwidowany. [2011-12-07 12:01]

dario35

Oczywiście że zapłacę kaucję. W Niemczech kupując napój w plastikowej butelce lub w puszce płacimy kaucję za opakowanie. To jest dobre rozwiązanie. Problem butelek plastikowych i puszek został w ten sposób zlikwidowany.


popieram ten pomysl ja rowniez z  checia zaplace [2011-12-07 12:09]

nanus

Oczywiście że zapłacę kaucję. W Niemczech kupując napój w plastikowej butelce lub w puszce płacimy kaucję za opakowanie. To jest dobre rozwiązanie. Problem butelek plastikowych i puszek został w ten sposób zlikwidowany


Popieram ten pomysł moze dzięki takiemu rozwiązaniu nie będę musiał wozić ze sobą na ryby 120 litrowych worków plastykowych na zbireanie smieci.

[2011-12-07 13:59]

Pitbul

Proponują 0,25 zł za sztukę. Myślę, że to dobra cena (chyba wyjdzie drożej niż za aluminiową puszkę) ale to jedyna szansa na oczyszczenie środowiska. Jak otworzą skupy to wszystkie "nurki" szybciutko znajdą nadrzeczne zagłębia. Jakby tak jeszcze coś ze szkłem wymyślili to pełnia szczęścia !Fajnie, że ktoś poruszył ten temat, bo wielu wędkarzy ma inne podejście do tego problemu....T. [2011-12-07 15:00]

ryukon1975

Proponują 0,25 zł za sztukę. Myślę, że to dobra cena (chyba wyjdzie drożej niż za aluminiową puszkę) ale to jedyna szansa na oczyszczenie środowiska. Jak otworzą skupy to wszystkie "nurki" szybciutko znajdą nadrzeczne zagłębia. Jakby tak jeszcze coś ze szkłem wymyślili to pełnia szczęścia !Fajnie, że ktoś poruszył ten temat, bo wielu wędkarzy ma inne podejście do tego problemu....T.


Tak to prawda żadna butelka by nigdzie nie leżała.
Znając jednak szybkość decyzji naszego rządu nawet gdyby już była decyzja o wprowadzeniu takiego systemu potrwa to z 25 lat.
[2011-12-07 15:21]

egzekutor

http://www.tvn24.pl/-1,1726900,0,1,zaplacisz-kaucje-za-plastikowe-butelki,wiadomosc.html



Według mnie świetny pomysł . Może kiedy te plastiki będą przedstawiały jakąś wartość to znikną z brzegów naszych rzek czy jezior ?

 

 

Wczoraj zrobiłem z kumplem mały rekonesans po brzegach Odry i kilku żwirowniach . Koledzy , to co zobaczyliśmy jest zatrważające . Zbiorniki które należą pod jakiegoś koła to jeszcze jakoś wyglądają choć też nie brakuje tam stert śmieci i wspomnianych plastikowych butelek za to brzegi naszej Odry są usłane śmieciami jak ''…..dobra kasza skwarkami'' . Najbardziej mnie wkur****ą puste opakowania po robakach , jakim trzeba być ignorantem aby nie powiedzieć idiotą czy matołem żeby zostawiać to nad wodą ? Przecież to jest zaledwie kilka gram w plecaku a tych pudełek leżą tam setki jak nie tysiące ! Potem ujawniliśmy odpadki w całym przekroju , od śmieci po spożywce po AGD , nazbieraliśmy tego dwa duże foliowe wory bo nie mieliśmy więcej . Wybaczcie koledzy , że podnoszę ten już dawno obgadany po stokroć temat ale serce mnie boli jak na to patrzę .

Ile musi upłynąć czasu aby Polacy zrozumieli ….? ILE ?!




popieram karania śmieciarzy. lasy państwowe jak złapia takiego delikwenta to sola takie kary ze sie gościom wszystkiego odechciewa.

[2011-12-07 17:56]

ryukon1975

http://www.tvn24.pl/-1,1726900,0,1,zaplacisz-kaucje-za-plastikowe-butelki,wiadomosc.html



Według mnie świetny pomysł . Może kiedy te plastiki będą przedstawiały jakąś wartość to znikną z brzegów naszych rzek czy jezior ?

 

 

Wczoraj zrobiłem z kumplem mały rekonesans po brzegach Odry i kilku żwirowniach . Koledzy , to co zobaczyliśmy jest zatrważające . Zbiorniki które należą pod jakiegoś koła to jeszcze jakoś wyglądają choć też nie brakuje tam stert śmieci i wspomnianych plastikowych butelek za to brzegi naszej Odry są usłane śmieciami jak ''…..dobra kasza skwarkami'' . Najbardziej mnie wkur****ą puste opakowania po robakach , jakim trzeba być ignorantem aby nie powiedzieć idiotą czy matołem żeby zostawiać to nad wodą ? Przecież to jest zaledwie kilka gram w plecaku a tych pudełek leżą tam setki jak nie tysiące ! Potem ujawniliśmy odpadki w całym przekroju , od śmieci po spożywce po AGD , nazbieraliśmy tego dwa duże foliowe wory bo nie mieliśmy więcej . Wybaczcie koledzy , że podnoszę ten już dawno obgadany po stokroć temat ale serce mnie boli jak na to patrzę .

Ile musi upłynąć czasu aby Polacy zrozumieli ….? ILE ?!




popieram karania śmieciarzy. lasy państwowe jak złapia takiego delikwenta to sola takie kary ze sie gościom wszystkiego odechciewa.



Tak słusznie prawisz kolego Egzekutor.Mieszkam 400 m od lasu od dziecka.Pamiętam hałdy śmieci przy drogach leśnych,dziś tam śmiecia nie uświadczysz.Nad rzekami tony.
Znasz przyczynę,wiec nic więcej nie piszę.


[2011-12-07 18:27]

Nie wiem czy to jest takie dobre ? (skoro wchodzi w życie to jest Ok-ej) jak dla mnie to jest następna dobra alternatywa dla meneli , pozyskiwaczy złomu, i wszystkiego co da się spieniężyć, Tak jak Polak pił i palił to jemu żadna podwyżka nie jest obca szczególnie 25 gr, to co go zmusi do zabrania tej plastikowej butelki za 25 gr, butelka z piwa więcej kosztuje a ile się ich poniewiera po łowiskach ! Polak nawet gdy ma futro z norek na grzbiecie, to i tak  będzie się za nim snuł cień bałaganiarza i strasznego śmieciarza (od setek lat) a genów zmienić nie sposób, szczególnie Nam, i bez obrazy!! [2011-12-07 18:35]

getka

Proponują 0,25 zł za sztukę. Myślę, że to dobra cena (chyba wyjdzie drożej niż za aluminiową puszkę) ale to jedyna szansa na oczyszczenie środowiska. Jak otworzą skupy to wszystkie "nurki" szybciutko znajdą nadrzeczne zagłębia. Jakby tak jeszcze coś ze szkłem wymyślili to pełnia szczęścia !Fajnie, że ktoś poruszył ten temat, bo wielu wędkarzy ma inne podejście do tego problemu....T.

i ja się z tym zgadzam bo ktoś kogo stać i tak zapłaci i tego nie odda widać to po butelkach po piwie niby jest kaucja ale pełno tego leży, no ale tzw nurki ratuj ą sytuacje zbierając je dość dokładnie i systematycznie... mam nadzieje  że wprowadzą takie kaucje i u nas, wtedy będzie może czyściej a i Ci biedniejsi się wzbogacą....
[2011-12-07 19:39]

ja mieszkam w Szwecji i tu jest kalcja na butekli plastikowe,szklane,puszki.
i nic sie nie wala ,bo kazdy idzie i oddaje w sklepie
i po problemie:)
A problem smiecenia nad woda,byl i bedzie ,bo jak sie ktos za dziecka nie nauczyl ,to juz takim bucem zostanie.
Bo ciezko jest zabrac za soba to co sie przynioslo:///
Ale na szczescie jest i wielu z nas takich ktorzy sprzataja po sobie:)
pozdrawiam
[2011-12-07 21:04]

Nareszcie Europa będzie.Tylko żeby nie chcieli na nich zarobić przy sprzedaży ,A zapomnieli o kupowaniu pustych. Nie nauczyć się da segregacji śmieci w Polsce. To może pomoże kaucja .Jak zysk będzie to nie wyrzucą ,a zatem i porządek .Pozdrawiam hoplita. [2011-12-07 22:20]

 

Pocieszające jest to koledzy że przynajmniej o tylu biorących udział w tej dyskusji zaśmiecania jezior i rzek jest mniej. Taką mam nadzieję ?? Pozdrawiam wszystkich

[2011-12-08 21:08]

bene1960

witam wszystkich.jestem wędkarzem hobbystom lubię chodzić na ryby i obcować z CZYSTĄ przyrodą.chciałbym się podzielić moimi niejednokrotnymi spostrzeżeniami.kilka naście razy zwracałem uwagę odchodzącym z łowiska ŚMIECIARZOM aby posprzątali po sobie bo w promieniu kilka metrów od stanowiska ma być czyso bo ja za każdym sprzątać nie będę.a oto odpowiedż ...my nad wodę przychodzimy odpocząć i łapać ryby a nie sprzątać bo nie poto placimy coraz większe składki żeby pó dnia za kimś sprzątać.....i panowie ŚMIECIARZE poszli spokojnie do samochodów ....
[2011-12-10 17:25]