Zaloguj się do konta

Zapasowy napęd do łodzi

utworzono: 2015/02/12 08:26
atego815

Proszę o radę. Przymierzam się do pływania po Martwej Wiśle i przybrzeżnych wodach Zatoki.
Ale mam obawy, co będzie jak silnik odmówi posłuszeństwa. Wymyśliłem sobie że trzeba mieć mały zapasowy silniczek. (Salut, inny) Ale to są też problemy.. I tak się zastanawiam, czy takie pływadło w razie czego, napędzę wiosłami tyle żeby wrócić?  Jest to Teresa Polsportu, 4.6 długa... wstawiłbym dulki, dwa wiosełka...Jak uważacie?
[2015-02-12 08:26]

Merkusz

Zobacz czy będzie się Tobie wygodnie wiosłować ??? Czy nie za szeroka jest do wioseł ? czy pióra od wioseł będą w wodzie ?. Lepiej pantograf a na nim jakiś silniczek :) .  [2015-02-12 19:07]

mossak

JEŻELI NIE MA NURTU TO  DOBRY ELEKTRYCZNY SILNIK 55 LBS CI WYSTARCZY ŻEBY DOPLYNĄC W RAZIE AWARI SPALINY.JAK JEST NURT TO ZAWSZE ZACZYNAJ PLYNĄC POD PRĄDI OBLAWIAĆ MIEJSCÓWKI A Z NURTEM ZAWSZE SPLYNIESZ.A WIOSLA MUSZĄ BYĆ OBOWIĄZKOWO .NIE RAZ JUŻ POMOGLY.

[2015-02-13 08:24]

Walenty G

I tak się zastanawiam, czy takie pływadło w razie czego, napędzę wiosłami tyle żeby wrócić? 

Oczywiście.

[2015-03-17 07:24]

aldente

Jeśli rozpęta się wiaterek powiedzmy 5 w skali Beauforta, to na wiosłach raczej nie wrócisz.
Zainwestuj w pantograf i silnik elektryczny albo drugi mały 5 konny spalinowy. Będziesz miał spokój.Wiosła zawsze musisz mieć.
[2015-03-17 08:23]

Artur z Ketrzyna

Proszę o radę. Przymierzam się do pływania po Martwej Wiśle i przybrzeżnych wodach Zatoki.
Ale mam obawy, co będzie jak silnik odmówi posłuszeństwa. Wymyśliłem sobie że trzeba mieć mały zapasowy silniczek. (Salut, inny) Ale to są też problemy.. I tak się zastanawiam, czy takie pływadło w razie czego, napędzę wiosłami tyle żeby wrócić?  Jest to Teresa Polsportu, 4.6 długa... wstawiłbym dulki, dwa wiosełka...Jak uważacie?

Swego czasu wędkowałem z łodzi na Niegocinie. Rodzinka miała łódki do 6,95 m wyposarzone w silniki zaburtowe, jak i stacjonarne. I jak wiadomo, też potrafiły odmówić posłuszeństwa. Wtedy wiosła szły w ruch.
Z tym że w trudnych warunkach, szkwał itd. Nie gwarantowały szybkiej ewakuacji... i trzeba było się kierować do brzegu, z zachowaniem bezpiecznego kierunku względem sporej fali.

Zobacz czy będzie się Tobie wygodnie wiosłować ??? Czy nie za szeroka jest do wioseł ? czy pióra od wioseł będą w wodzie ?. Lepiej pantograf a na nim jakiś silniczek :) .

Co znaczy za szeroka do wioseł?
Wiosła się dobiera do wielkości łodzi.
 No i jest jeszcze coś takiego jak pagaj. Niby to samo co wiosło, a jednak się różni wyglądem i zastosowaniem.
[2015-03-17 09:22]