Zapasowy napęd do łodzi

/ 5 odpowiedzi
Proszę o radę. Przymierzam się do pływania po Martwej Wiśle i przybrzeżnych wodach Zatoki.
Ale mam obawy, co będzie jak silnik odmówi posłuszeństwa. Wymyśliłem sobie że trzeba mieć mały zapasowy silniczek. (Salut, inny) Ale to są też problemy.. I tak się zastanawiam, czy takie pływadło w razie czego, napędzę wiosłami tyle żeby wrócić?  Jest to Teresa Polsportu, 4.6 długa... wstawiłbym dulki, dwa wiosełka...Jak uważacie?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Merkusz


Zobacz czy będzie się Tobie wygodnie wiosłować ??? Czy nie za szeroka jest do wioseł ? czy pióra od wioseł będą w wodzie ?. Lepiej pantograf a na nim jakiś silniczek :) .  (2015/02/12 19:07)

mossak


JEŻELI NIE MA NURTU TO  DOBRY ELEKTRYCZNY SILNIK 55 LBS CI WYSTARCZY ŻEBY DOPLYNĄC W RAZIE AWARI SPALINY.JAK JEST NURT TO ZAWSZE ZACZYNAJ PLYNĄC POD PRĄDI OBLAWIAĆ MIEJSCÓWKI A Z NURTEM ZAWSZE SPLYNIESZ.A WIOSLA MUSZĄ BYĆ OBOWIĄZKOWO .NIE RAZ JUŻ POMOGLY. (2015/02/13 08:24)

Walenty G


 I tak się zastanawiam, czy takie pływadło w razie czego, napędzę wiosłami tyle żeby wrócić? 

Oczywiście.

(2015/03/17 07:24)

aldente


Jeśli rozpęta się wiaterek powiedzmy 5 w skali Beauforta, to na wiosłach raczej nie wrócisz.
Zainwestuj w pantograf i silnik elektryczny albo drugi mały 5 konny spalinowy. Będziesz miał spokój.Wiosła zawsze musisz mieć. (2015/03/17 08:23)

Artur z Ketrzyna


Proszę o radę. Przymierzam się do pływania po Martwej Wiśle i przybrzeżnych wodach Zatoki.
Ale mam obawy, co będzie jak silnik odmówi posłuszeństwa. Wymyśliłem sobie że trzeba mieć mały zapasowy silniczek. (Salut, inny) Ale to są też problemy.. I tak się zastanawiam, czy takie pływadło w razie czego, napędzę wiosłami tyle żeby wrócić?  Jest to Teresa Polsportu, 4.6 długa... wstawiłbym dulki, dwa wiosełka...Jak uważacie?


Swego czasu wędkowałem z łodzi na Niegocinie. Rodzinka miała łódki do 6,95 m wyposarzone w silniki zaburtowe, jak i stacjonarne. I jak wiadomo, też potrafiły odmówić posłuszeństwa. Wtedy wiosła szły w ruch.
Z tym że w trudnych warunkach, szkwał itd. Nie gwarantowały szybkiej ewakuacji... i trzeba było się kierować do brzegu, z zachowaniem bezpiecznego kierunku względem sporej fali.

Zobacz czy będzie się Tobie wygodnie wiosłować ??? Czy nie za szeroka jest do wioseł ? czy pióra od wioseł będą w wodzie ?. Lepiej pantograf a na nim jakiś silniczek :) .

Co znaczy za szeroka do wioseł?
Wiosła się dobiera do wielkości łodzi.
 No i jest jeszcze coś takiego jak pagaj. Niby to samo co wiosło, a jednak się różni wyglądem i zastosowaniem. (2015/03/17 09:22)