Zaloguj się do konta

Zapasowe szczytówki do feedera.

utworzono: 2014/02/09 17:42
dubczak

Witajcie. pisze odnoście szczytówek do mojego feedera tj. Cormoran Profiline Feeder 360/90
poszukuje zapasowych a dokładnie tej delikatnej gdyż  uległa zniszczeniu, została mi tylko średnia i sztywna... W okolicznych "wioskowych" sklepach nie mogę żadnej dopasować więc zwracam się do was czy nie wiecie gdzie mogę takie dostać, lub od jakie wędki mogłyby pasować.
Nie chcę kupować w ciemno przez internet więc wolę o to was zapytać drodzy koledzy. ;)
[2014-02-09 17:42]

notaki

Kupuję szczytówki w ciemno, nawet na alledrogo.
Istotna przy zamowieniu jest średnica  ( w miejscu wkładania szczytówki  ) w wedzisko, więc tą musisz zmierzyć suwmiarką .
taka szczytówka to 11 zł .. jak nie podejdzie, to strata nie jest straszna .

Na przykład:
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=zapasowa+szczyt%C3%B3wka&sourceid=Mozilla-search
[2014-02-09 18:45]

tojaartek

Wejdz na insel.pl , tam maja duzy wybor szczytowek do feederow. [2014-02-09 19:26]

dubczak

Zmierzyłem suwmiarką... mam 3.5mm więc myślę ze chyba nie będzie problemu kupując szczytówkę np. Jaxona skoro wędkę mam cormorana.
[2014-02-09 19:46]

notaki

Istotne jest wyłacznie to, czy miałeś szczytówkę węglową , czy szklaną. Weglowe mają trochę inną charakterystykę ugięcia, więc do nowej będziesz musiał się przyzwyczaić.
Tak przy okazji.. koszt dostawy jest wspólny dla jednej czy dwoch szcytówek, więc może warto dokupić i taką super light... bedziesz miał "pickerową" szczytówkę na wyjątkowo delikatne brania.
Nawiasem mówiąc nie do końca prawdziwa jest teza o "ciężazre wyrzutowym " szcytowek.
Podana wartośc to raczej "krzywa ugięcia"  ( jak w wedziskach karpiowych ) to jest ciężar pod ktorym szczytówka wychyli się o 90 stopni ( przynajmniej  w szczytowkach nie  no-name ).
Przyznam ze wstydem, ze spokojnie taką 20 g szczytówką rzucałem zestawem o wadze ok 40 g i nic się nie działo ( nie pisze tu o ekstremalnych rzutach ).
Dla szklanej szczytówki najgorsze jest zwijanie zyłki przy splataniu na przelotce szczytowej . ( coś o tym pewnie wiesz ;-) )

[2014-02-09 20:57]