Zaparzanie ziaren do zanęty. Wasze rady.

/ 5 odpowiedzi
Witam. Ostatnio spotkałem się z nieznanym mi dotychczas sposobie przygotowywania zanęty. A mianowicie chodzi mi o to, że niektórzy wędkarze do wrzątku wsypują jakąś paszę, w wyniku czego powstaje( że tak powiem) kleiste ciało stałe. Oczywiście pasza ta ostatecznie zwiększyła swoją objętość.

Wykorzystują do tego:

-mielone ziarna, np kukurydzę



Czy mogą posłużyć do tego inne ziarna kub nawet mieszanka ziaren?

Czy zagotowana pasza uatrakcyjnia naszą zanętę, czy nie ma różnicy?

Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
u?ytkownik57785


Pewnie, że można sobie tym uatrakcyjniać zanęty, oby z umiarem. Bo wiele ziaren ma właściwości kleiste i zrobią Ci z zanęty masę "glinianą", która będzie turlać się po dnie, zamiast smużyć i rozpadać się. (2011/06/30 11:10)

Jędrula


 



Możesz tak robić z np. kukurydzą , formować z takiej masy kulki i nęcić karpie , amury i leszcze .

Według mnie taka mieszanka nadaje się na wielodniowe nęcenie gdyż na jeden dzień jest zbyt syta a praca takiej zanęty-kluchy jest bardzo wolna więc raczej szybko ryb nie znęcisz .

Ja mieloną kuku dodaje do zanęty surową aby była mniej przyswajalna i mniej syta .

(2011/06/30 11:12)

waldek94


Jeśli chodzi o kuku to proponowałbym kaszę kukurydzianą. Najlepiej zalać ją wrzątkiem,tylko nie przesadzać z wodą,żeby się ciapa nie zrobiła,ale to tylko proponowałbym do zwabienia ryby,a jeśli chodzi o nęcenie w trakcie połowu to do kaszy dodałbym połowę wody którą wlaliśmy przy zwabianiu ryby,aby zanęta dobrze pracowała. (2011/06/30 11:30)

arbeiten100


Dzięki za takie informację.

Jeśli mogę to zadam tutaj jeszcze jedno pytanie. Jest ono niejako powiązane z tym tematem.



Zastanawiam się nad prostą produkcją naturalnych kulek ( proteinowych?).  A mianowicie, czy z tak zaparzonych ziaren dałoby radę uformować kulki, które później poddając jakiemuś procesowi utwardziłby się??

Jaki to proces?

Czy dodać do takich ziaren (np. mielona kukurydza) produktu wysokobiałkowego?

Gdyby była taka możliwość, to byłby to tani i szybki sposób.

Z góry dziękuję za porady. (2011/07/01 09:53)

arbeiten100


Czy naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? (2011/07/01 22:45)