Zapachy na płoć

/ 8 odpowiedzi
Jakie atraktory najlepiej dodać do zawodniczej zanęty na płoć?Czy czekoladowy zapach będzie w tym wypadku skuteczny,czy lepiej wanilia?Jakie jeszcze atraktory będą skuteczne?Dodam ż chodzi o staw gdzie występuje mała płotka i leszczyk 20cm-30cm
loli_83


Wow! ;) Ludzie ale macie "zawodnicze" problemy z płotkami ;)... A bierz zanętę "Leszcz" ;) i gwarantuję że będą brały niezależnie jakiego zapachu użyjesz ;)... Albo rzuć suchego chleba do stawu... też je zwabisz... ;). Pozdro ;) (2009/08/15 18:24)

u?ytkownik22572


Jeśli masz możliwość wcześniejszego łowienia na tym łowisku, to przyzwyczaj ich do anyżu. Wanilię używają wszyscy a anyż nie - będą brały Tobie a inni będą się dziwić. Do tego nie wiem czemu ale płocie lepiej wchodzą mi w zanęty leszczowe.
Nie eksperymentuj z konopiami bo mała płotka ich nie lubi. Konopie są skuteczne na grubszą płotkę.
Dobrze jest też dowiedzieć się na co łowią miejscowi. Jeśli łowisko jest daleko od większych miast to zazwyczaj stosowane są proste zanęty i atraktory. Najczęściej jest to wanilia i czosnek. (2009/08/18 07:18)

bendi91


Bardzo dobrym atraktorem na płocie jest Gardonix sensasa często używany na zawodach wędkarskich.Jest o drogi atraktor lecz bardzo skuteczny :) (2009/08/20 23:25)

Daniel3000


Czekolada jest
 zapachem bardziej leszczowym niż płociowym. Rodzaj zapachu jest zależny od pory roku . Wiosną i jesienią polecam zapachy korzenne i ziołowe takie jak kolendra lub anyż. W lecie może to być wanilia, truskawka lub jakis gotowy atraktor jak napisał kolega wyżej Gardonix Sensasa lub Roach Marcela. Nie zgodze się z kolegą  okonhel że konopie wabią tylko duże płocie. U mnie na łowisku nie jest istotny zapach. Najwazniejszy jest skład zanęty. Konopie z prażonym słonecznikiem i odpowiednią dawką dżokersa w zanęcie to 80% skuteczności zanęty. Pozostałe 20% to odpowiednia konsystencja, nawilżenie, spoistość, pulchność itd etc (2009/12/26 14:01)

u?ytkownik16122


Wanilia 70% , kolendra 30%   100 gram tej mieszanki na 1kg zanęty . Podkreślam ,że ta mikstura jest dodawana do zanęty własnoręcznie wykonanej a jak to się ma do gotowców to nie wiem . (2009/12/26 14:24)

KYLON


Osobiście uważam,że dobrym dodatkiem na płotki jest właśnie anyż.Ja stosuje mieszankę anyżu z wanilią.Do zanęty dodaję siemia lnianego mielonego i wiórków kokosowych.Natomiast konopie też są dobre,ja je mielę i troszkę prażę na patelni.Jeszcze jedno kule zanętowe posypuje atraktorem anyżowym tak jak pączki.Generalnie anyż.Pozdrawiam. (2009/12/26 16:57)

kamilek


zacznijmy od tego, jak zrobisz leszczowa mieszanke to nie bedziesz łapał płotek, nawet jak dodasz płociowy atraktor. kazdy atraktor ukierunkowany na ploc jest dobry, co do zapachu zalezy od łowiska. krotko mowiac musisz testowac wszystko co dostepne:) (2009/12/26 17:38)

gustaw1300


Co do plociowych zapachow to kolendra anyz i wanilia(ktora zreszta jest najbardziej uniwersalnym dodatkiem na wszystkie karpiowate) lug gotowe atraktory ukierunkowane na konkretny gatunek. A w zanete leszczowa nawet bez dodatku atraktora plociowego wejdzie plotka a odwrotnie bardzo rzadko. Ja polecam dodatki w plynie sensasa gardons lub gros gardons rozcienczone z woda do nawilzania zanety. (2009/12/29 23:23)