Zapach do kulek proteinowych?

/ 16 odpowiedzi
Jakich używacie zapachów przy produkcji kulek proteinowych?Posiadam atraktory truskawkę i scopex z Trapera i nie bardzo wiem czy ich użyć do produkcji własnych kulek.O ile scopex pachnie naprawdę ładnie to truskawkowy chyba koło truskawki nie leżał.Jakie i jakich firm zapachy polecacie.Pozdrawiam.
JacekLbn

Trapera nie dodawaj to żenada co robi traper. Nawet przy spotkaniu z wodą zapach jest do niczego:/ Polecam firme tandem baits i dragon. Do tego kup sobie jakieś liqueidy. Po zrobieniu polej kulki i wsadź do lodówki  aby przegryzły się . (2011/04/15 17:25)

spines21

Nie skreślał bym tak stanowczo Trapera.

Od zeszłego sezonu mają niezły program karpiowy i wiele rzeczy jest na dobrym poziomie.

Między innymi właśnie carpfood.Miksy są bardzo dobre,robiłem z nich kulki i były wyniki.

Używam produkty różnych firm i nie kieruje się nazwami tylko tym co mi się sprawdza.

Oczywiście inni mogą mieć odmienne odczucia i dlatego jeżeli wydaje o czymś opinie to piszę,że to moje zdanie.

(2011/04/15 17:55)

ReBeXeR

nie koniecznie musisz dodawać kupowane atraktory może dodaj czosnek? Albo cukier wanilinowy pozdrawiam (2011/04/15 19:06)

JacekLbn

A czy ja napisałem że wszystkie produkty ?? pytanie dotyczy atraktorów które kolega wymienił oraz mam też w rozumieniu dipy które nie pachną jak powinny. (2011/04/15 20:50)

czapa1414

atraktory chyba jednak najlepsze będą zostały po to zrobione żeby ryby zwabiaćwięc dodane do kulek najlepjej sie powinny sprawdzić a co do dodaktów naturalnych to wydaje mi sie że atraktory chyba będą jednak lepsze do zwabiania ryby (2011/04/15 20:53)

JacekLbn

Każdy karpiarz ma jakieś doświadczenie. My wszyscy testowaliśmy bo nie na każdej wodzie sprawdza się to samo. (2011/04/15 20:56)

greyhunter

Nie byłbym taki pewien czy naturalne atraktory są gorsze od gotowych, kupnych... Na wielu zbiornikach prędzej dają efekty właśnie naturalne, gdyż ryba zna je, z zanęt używanych przez wędkarzy...W kulkach sprawiają, że ryba znając zapach, wynajduje kąsek obfity i duży. Ja z końcem zeszłego roku rozpocząłem mieszanie naturalnych ziół i produktów by uzyskiwać mieszanki raczej nie dostępne w sklepach. Do tego we własnych mieszankach zawsze możemy ustalić jaki mamy priorytet zapachu a jakie oboczne. Bo czym tak naprawdę jest scoopex i w jakich proporcjach są jego składniki??? (2011/04/15 22:27)

JKarp

Cześć
Proszę bardzo:
Scopex to zapach zjełczałego słodkiego masła i oleje z ziaren. Mówię tu o scopexah dobrych firm. Na dokładkę np Andzia ma na swoich scopexach taki rysuneczek przedstawiający mleko, masło i ziarna.
Darujcie ale zapachy Trapera to totalne nieporozumienie ( jak dla mnie ).
Przemek nie zmienia to faktu, że mieszając zioła wprowadzisz do wody zapach, którego miśki nie znają i który jest na 100% nienaturalny.
Janusz JKarp (2011/04/16 06:10)

greyhunter

Zgadza się Januszu, bo po prawdzie każdy zapach który nie występuje w wodzie będzie nienaturalny. Każda mieszanka zapachów również będzie nie naturalna bo gdzie w przyrodzie występuje np czosnek z miodem, czy wspomniany scoopex.

Nie neguję profesjonalnych, kupnych mieszanek (na wodzie, której nie znam zawsze od nich zaczynam połowy).Chodzi mi tylko o to, że robiąc własną mieszankę zapachów można dobrać najczęścięj używane zapachy na danym łowisku. Wszystko zależy od zbiornika na którym, miśki łowimy. Na jednym zbiorniku wystarczą kulki truskawki czy tutti frutti a na innym, się one nie sprawdzą bo nasze ulubione krówki przyzwyczają się do innych zapachów np miód,wanilia, korzenne używanych także do połowu karasi czy linów.Wielu kulaczy poleca właśnie eksperymentowanie przy tworzniu własnych globusów i ja przychylam się do ich zdania.

Przynajmniej tego nauczyło mnie doświadczenie, zdobyte na wodach w mej okolicy. Wodach o bardzo dużej presji i z deczka chimerycznych... 

(2011/04/16 09:59)

JKarp

Cześć
Chyba, że się mylę ale masz POTĘŻNE doświadczenie :-0
Janusz JKarp (2011/04/16 10:10)

greyhunter

Może nie tak potężne jak Twoje szanowny Januszu... ale się uczę...

Jestem koleżeński i to pozwala mi na znaczne rozeznanie na zbiorniku, który odwiedzam od 9 lat. Często, trzeba uczyć się od innych, bardziej doświadczonych wędkarzy i tak jest również w moim przypadku. Z początku nie łowiłem karpicków, nie wiedziałem dlaczego ale w końcu przyszła i na to pora. Teraz wielki SZACUNEK oddaję WĘDKARZĄ, dzięki którym zacząłem łowić te wspaniałe stworzenia...

A prowadzone obserwacje i zdane relacje wędkarzy, pozwalają mi na ocenę, rybich gustów na tych wodach...

(2011/04/16 10:34)

użytkownik26223

Jeśli chodzi o zapachy proszkowe to polecam Marcela V.D.E szczególnie truskawkę .Po wyrobieniu ciasto bardzo intensywnie pachnie ,niestety podczas gotowania część zapachu sie ulatnia i kulki nie pachną już tak intensywnie ale karp ma zmysł węchu 1000 razy lepszy niż człowiek i i tak zapach wyczuje.jeśli chodzi o flavoury płynne to niezłe maTandem Baits seria impact lub Top Edition .Serii euro nie polecam bo jest mało wydajna.niezłe flavoury robi Adder.

(2011/04/16 15:59)

marciano

witam Kolegów,w tym roku postaram się cały sezon poświęcić karpikombędę robił sam kulki, co sądzicie o dodaniu soku truskawkowego albo soku z puszki ananasów do kulek jako atraktor? (2014/04/09 10:53)