Zaloguj się do konta

Zaostrzenie kar dla kierowców po alkoholu

utworzono: 2014/01/08 05:53
Bernard51

Po zasiadkach nocnych kiedy wypijemy jakiś alkohol , trzeba się wyposażyć w alkomat i być na 100% pewny aby usiąść za kółkiem. Dyskusja opozycji (polityków) w prześcigiwaniu się w surowości kar dla obywateli i deklaracje że dla nich i nie tylko immunitet nie powinien chronić przed tego rodzaju wykroczeniami ( przekroczenie szybkości) jak i przestępstwami tj. po spożyciu.  A z immunitetami trochę  jest ludzi w Polsce począwszy od ministerstw po prokuratorów, sędziów, wojewodów, marszałków, prezydentów miast, starostów i wójtów na swoim terenie ,do radnych każdego strzebla.

[2014-01-08 05:53]

Na nocnej zasiadce alkohol spożywam tylko do 20.00. Na drugi dzień najwcześniej startuję około południa. Jednak pewności człowiek nigdy nie ma że już może prowadzić auto. Alkomat to dobry pomysł jednak nie każdego na niego stać. Mówię oczywiście o dobrym alkomacie z atestem a nie wisiorkach za 50-100zł.
[2014-01-08 08:47]

Błagam tylko jeszcze nie TU! Od kilku dni telewizornia i inne bombardują Nas różnymi rewelacjami
pokroju co Wam zrobimy a brylują w tym jak zwykle politycy ( czytaj największe moczymordy w kraju ). Wożę ze sobą średniej klasy alkomat ale wyznaję jedną zasadę. Na jednodniowym wypadzie  0 C2H5OH . Nie stronię od poprawiaczy nastroju ale zasada jedna w pierwszą noc na kilkudniowym wypadzie. Rozumu nic nam nie zastąpi nawet najlepszy alkomat. W tych tragicznych wypadkach zauważcie główną rolę ( o czym skrzętnie się milczy ) brał udział tkzw. margines wraz z jego całą patologią. Tacy bezmózgowi bandyci byli zawsze i zawsze będą chlali .
Przeciętny Polak 0,2 promila ma na pewno lepszy łeb od przeciętnego angola czy jankesa 0,8.
Zakończę ulubionym cytatem pana Stanisława śp. sędziego z Krakowa.  Panowie pijmy z głową a nie z zakąskom .
Julian
[2014-01-08 18:16]

tryfta

Kary:):):))) Tu nie kary odgrywają rolę,po co takiemu pijanemu alkomat w aucie, jak i tak pojedzie, a kto mu każe dmuchać? Dobre rozwiązanie dla ludzi z rozumem a nie dla pijanego debila. Z tymi alkomatami to myślę że władza zwęszyła dodatkowy dochód do budżetu,oj będzie dodatkowa kasiorka,będzie i społeczeństwo płakać nie będzie,w końcu ciemny lud sam pragnie i chce mieć dodatkowy gadżet w aucie. Jak ktoś rozumny i odpowiedzialny to już ma(na komisariatach już nie będzie kolejek do dmuchanka),tylko co mają powiedzieć ci co nie piją? A moczymordy i tak będą jeździć to tak jakby mordercę uczyć na pamięć przykazania -nie zabijaj. [2014-01-08 22:54]

Bernard51


brylują w tym jak zwykle politycy ( czytaj największe moczymordy w kraju )

Ale ich chroni immunitet i nie tylko ich a jest tych chronionych (Dlaczego?)prawnie i nie prawnie na zasadzie umownym (komendant w zadupiu i VIP-y miejscowi rozszerzone na rodziny)że tylko Białoruś nas wyprzedza. Sądziłem że wypowiedzi pójdą w tym kierunku, bo tworzący prawo w sejmie stworzyli dla obywateli a dla siebie stworzyli parawan za którym się kryją. Natomiast społeczeństwo tak przyzwyczaiło się do tych parawanów że już nie reaguje nawet przed wyborami i dziennikarze tych tematów nie poruszają w zamian za przychylność "władzy".
Jak można nazwać to jako forma demokracji kiedy według prawa są gorsi (społeczęństwo) i uprzywilejowani (wybrańcy Narodu)??
Jakoś w prasie nie wyczytamy nic co by w złym świetle pokazywało zachowanie wybrańców w życiu prywatnym, w latach 90-tych jeszcze takie występki prasa publikowała, dziś redaktorzy naczelni nie maja odwagi zbytnio się wychylać (można nasłać na nich CBA i zawsze coś znajda)
[2014-01-09 06:12]

Jack14

Z tym alcomatem to jak z gaśnicą jest tylko po co?

Apteczką za 20zł jest tylko ....

Alcotest jest tylko .....

 

[2014-01-09 17:19]