Zaostrzenie przepisów PZW obowiązujących nad Jezio

/ 2 odpowiedzi
Proszę o opinie na temat planów zaostrzenia niektórych przepisów PZW dotyczących naszego Jeziora. Konkretnie myślę o wprowadzeniu wymiaru ochronnego dla Okonia i Płoci, o ustaleniu limitów dobowych dla tych gatunków, oraz o ograniczeniu limitu dobowego Szczupaka do 2 sztuk.
sacha


Co prawda do koła nie należę ale mam zamiar w tym roku zmienić dotychczasową przynależność i przenieść się do Was.Jakoś wysypu postów w temacie brak więc nie mogę się do niczego odnieść ale co ja bym zrobił na Waszej wodzie: Okoń wymiar min.20cm max.35cm limit 10szt. Płoć min.20cm limit 10 lub 15szt. Szczupak min.50cm max.80cm limit 2 szt. Lin min.30cm limit 3 szt. Karp min.35cm limit 3 szt. (z tym że łącznie z linem) Nie wiem jak w Waszej wodzie wygląda sprawa leszcza ale może też mu zrobić np.30cm i 5 sztuk dziennie? (2009/02/08 21:15)

u?ytkownik8030


Ustalanie wymiaru ochronnego i limitów dziennych dla ryb których w danej wodzie jest zbyt mało, oczywiście popieram. Ale to musi być poparte czymś, np. obserwacjami wędkarzy, wynikami połowów. (2009/02/09 16:13)