Zaloguj się do konta

Zanim zatytułujesz posta przeczytaj!

utworzono: 2010/09/01 11:31

Drodzy użytkownicy forum. Zanim napiszecie tytuł posta zastanówcie się czy jest on adekwatny do treści i czy ma jakieś przesłanie. Chodzi o to aby z tematu można było coś wyczytać. Tytułowanie w następujący sposób "Pomocy!!!", "Zapytanie!!", "Pomóżcie", "Na pomoc", "Co to?", "Po co?" itd nic nikomu nie mówi. Pod tytułem "Zapytanie" może kryć się pytanie o łowisko, wędkę, żyłkę, rybę, rower czy majtki. chciałbym aby tematy postów precyzowały o czym dany post będzie. To ułatwi poruszanie się po tematach które są dla poszczególnych osób interesujące. Poza tym coraz częściej czytam takie zwroty. "Nie tytułuj tak!", "Chodzisz do szkoły to powinieneś umieć pisać temat", Jak tak będziesz tytułował posta to nikt ci nie odpisze". Jak odebrać taką pomoc? Proste! Jako zaczepkę. Więc albo taki użytkownik coś odpysknie albo zaniecha pisania na tym forum.
[2010-09-01 11:31]

Nie wiem czy zda to egzamin ale pomysł sam w sobie dobry, natomiast powinna być taka opcja przy rejestracji że nim przeczytasz rególamin wedkuje.pl to powinieneś wiedzieć że żle zatytuowany wątek(tytuł posta) może być bez twojej zgody zmieniony i umieszczony w odpowiednim pokoju przez moderatora.

Pozdrawiam.......

[2010-09-01 11:38]

miru święte słowa  ;) może być zmieniony np prze ze mnie ;)
[2010-09-01 11:42]

miru święte słowa  ;) może być zmieniony np prze ze mnie ;)


Zgadzam się -------powinna być taka opcja i tu uniknęlibyśmy niejednokrotnie takich zgrzytów jakie są dotychczas , bo ludzie szczególnie bardzo młodzi naprawdę nie wiedzą jak zatytuować posta i pytają po najprostszej lini oporu.

I tu ukłon w szczególności do redakcji. ......np; wszelkie zmiany dotyczące sensowności pytań i umieszczania w odpowiednim pokoju leży w gesti moderatora.

[2010-09-01 11:52]

Dzieki Bogu i partii chyba, a szczególnie kol.@Thunder, wreszcie ktos poruszył ten problem. Właśnie odpisałem kol.@kargul na zarzuty w temacie "Zapytanie...". Nienawidzę jak ktoś utrudnia sobie i innym życie. A to jest właśnie takie utrudnianie. A kol. @balcer00 dzielnie nam forumowiczom najczęściej w tym pomaga i poprawia to, co psują ci co wyłamują się od tej zasady. Dziękujemy Paweł. [2010-09-01 12:33]

dan984

Dzieki Bogu i partii chyba, a szczególnie kol.@Thunder, wreszcie ktos poruszył ten problem. Właśnie odpisałem kol.@kargul na zarzuty w temacie "Zapytanie...". Nienawidzę jak ktoś utrudnia sobie i innym życie. A to jest właśnie takie utrudnianie. A kol. @balcer00 dzielnie nam forumowiczom najczęściej w tym pomaga i poprawia to, co psują ci co wyłamują się od tej zasady. Dziękujemy Paweł.


Popierom..... mje też trocha drażniom te tytuły...POMOCY...PYTANIE...JAK... ...wierze że kolega Paweł zrobi z tym Pożądek :))
[2010-09-01 12:37]

Dzieki Bogu i partii chyba, a szczególnie kol.@Thunder, wreszcie ktos poruszył ten problem. Właśnie odpisałem kol.@kargul na zarzuty w temacie "Zapytanie...". Nienawidzę jak ktoś utrudnia sobie i innym życie. A to jest właśnie takie utrudnianie. A kol. @balcer00 dzielnie nam forumowiczom najczęściej w tym pomaga i poprawia to, co psują ci co wyłamują się od tej zasady. Dziękujemy Paweł.


Witam Macku..............Powinni coś z tym zrobić , a ten temat oj będzie się rozwijał   ,,,,,hehe [2010-09-01 12:38]

Cześć Mirek, no mam nadzieję, że szczególnie ci młodzi userzy nauczą sie pisać tak jak "książka mówi". A najgorsze jest to, że jak takiemu zwrócisz uwagę, dość subtelnie, to jeszcze pyskówkę taką obskoczysz, że gacie opadają na kolana, a Twoim wnukiem by mógł byc jakby życie inaczej poszło. Efekty wychowania z domu. [2010-09-01 12:45]

W moim przypadku - ten problem nie występuje . Zakładając wątek zawsze tytułuję go w sposób zrozumiały i czytelny . W istocie na forum Wedkuje.pl było i jest za dużo wątków typu " Lin na co bierze " , Leszcz  na co bierze . "Co to " "Po co " "Skąd się biorą dzieci " itp .
[2010-09-01 12:50]

Cześć Mirek, no mam nadzieję, że szczególnie ci młodzi userzy nauczą sie pisać tak jak "książka mówi". A najgorsze jest to, że jak takiemu zwrócisz uwagę, dość subtelnie, to jeszcze pyskówkę taką obskoczysz, że gacie opadają na kolana, a Twoim wnukiem by mógł byc jakby życie inaczej poszło. Efekty wychowania z domu.


Święta prawda...........osoba dorosła ma inne podejście stosowne do swojego wieku

a młodzież jak to młodzież w skrócie i tyle.............

[2010-09-01 12:54]

Ale ty Mastiff często zbyt ostro traktowałeś niektórych userów za tematy. Takie wrażenie ja odniosłem. Ludziom trzeba podpowiedzieć a nie ochrzaniać.
[2010-09-01 13:04]

Święta prawda...........osoba dorosła ma inne podejście stosowne do swojego wiekua młodzież jak to młodzież w skrócie i tyle.............


He he..... na szczęście mamy dzieci i rozumiemy ten "język obcy".... hahahahaha.


[2010-09-01 13:04]

Ale ty Mastiff często zbyt ostro traktowałeś niektórych userów za tematy. Takie wrażenie ja odniosłem. Ludziom trzeba podpowiedzieć a nie ochrzaniać.


Odniosłeś wobec tego mylne wrażenie. Poza tym zauważyłem , że Ty jednak nie umiesz sprecyzować swoich poglądów na ten temat @Thunder , bo całkiem inaczej napisałeś w pokoju "Łowiska" temat "prośba". Albo ja czegoś nie rozumiem, albo Ty nie potrafisz sie sprecyzować.



[2010-09-01 13:10]

A może jedno i drugie. Po prostu opieprzenie ludzi za tematy bez uzasadnienia jest mało kulturalne a poza tym do niczego dobrego nie prowadzi. Jeszcze raz powtórzę. W słusznej sprawie zwracasz uwagę ludziom ale metoda jest nie taka.
[2010-09-01 13:14]

A może jedno i drugie. Po prostu opieprzenie ludzi za tematy bez uzasadnienia jest mało kulturalne a poza tym do niczego dobrego nie prowadzi. Jeszcze raz powtórzę. W słusznej sprawie zwracasz uwagę ludziom ale metoda jest nie taka.


Wiesz co , już jestem na tyle dorosłym chłopcem, że metody róznego rodzaju, na różne sprawy, w różnych sytuacjach i tematach, mam tak wypracowane i ukształtowane , że pouczania nie potrzebuję. A zwłaszcza od osób, które nie potrafią sprecyzować swojego podejścia do tematu na jaki piszą.



[2010-09-01 13:21]

Nie no jasne Ty pouczeń nie potrzebujesz. Ty potrzebujesz jedynie pouczać.
[2010-09-01 13:23]

Nie no jasne Ty pouczeń nie potrzebujesz. Ty potrzebujesz jedynie pouczać.


Nie. Nie nie POTRZEBUJĘ. Nie życzę sobię, bo mam swój wiek i życiowe doświadczenie. A Ty jestes na tyle anonimowym forumowiczem tu, że nawet nie wiem z kim piszę i jakie masz prawo mnie oceniać i moje metody konwersacji i "doradzania" innym. 



[2010-09-01 13:35]

Co do anonimowości to uważaj kolego. Wolno mi być anonimowym więc jestem.
[2010-09-01 13:38]

Ja też mam swój wiek i każdy ma swój wiek tak jak i doświadczenie. Mało to starych a ciemnych osób? Nie czyń się wyrocznią kolego i nie powołuj się na wiek bo to niebezpieczne.
[2010-09-01 13:39]

Wprawdzie - wtrącanie się między przysłowiową "wódkę a zakąskę '( wolę to drugie ) nie należy do moich zwyczajów lecz pozwolę sobie wypowiedzieć się w kilku słowach na temat pouczeń , moralizowania innych . Otóż nawoływać do zmiany postępowania można i warto tylko w przypadku łamania przepisów i zasad dobrego obyczaju w wyraźnej , jaskrawej formie . Przykładem takich oto sytuacji , wymagającej reakcji i krytyki jest na przykład namawianie innych do tresury psów myśliwskich , celem wyrobienia u swego pupila skłonności do kłusowania . Owa tendencja  tzn  agresja i pęd łowczy będący skutkiem manipulacji około dystansów biologicznych  zwierzęcia   )w zamyśle  samego hodowcy  - miałaby stanowić śmiertelną , doskonałą broń przeciwko wydrom -chronionym , pięknym  , rybożernym zwierzętom z rodziny łasicowatych . Sądzę że w przypadku tak niewędkarskich  wątków jak np Wydra na stawie , Kormorany , Łowisko komercyjne jakie ryby wpuścić ( tuż obok tematu PLAGA SUMIKÓW ,Ryby obcego pochodzenia ) oraz odpowiedzi pożal się Boże znawców  weń zawartych - krytyka jest jak najbardzej uzasadniona i bynajmniej nie ma ona znamion "jałowego mędrkowania ".
[2010-09-01 13:43]

@Thunder, zapędzasz się! Hamuj piętą i zajmij sie tępieniem PO SWOJEMU autorów źle napisanych tematów na pokojach, a ze mnie zejdź już z łaski swojej. Pewnie , że wolno Ci być anonimowym, ale właśnie choćby to świadczy o Twoim pewnego rodzaju tchórzostwie i braku moralnej odpowiedzialności. Na tym kończę konwersację z Tobą, bo nie lubię pisać do "nie wiadomo kogo". Pouczaj więc następnych, innym tego nie zarzucając. [2010-09-01 14:01]

Uważam że : krytyka wątków typu  "Po co " . Jak to " "Gdzie " - powinna  dotyczyć tylko i wyłącznie samego tytułu , nie zaś być powodem do pouczania innych .0sobę popełniającą błędy lub bezwiednie powielającą wątki  najlepiej w takich przypadkach -  delikatnie skierować na właściwą drogę .Warto natomiast  a nawet trzeba krytykować wątki mnożone i powielane z premedytacją do których zalicza się min materiały szkodliwe światopoglądowo z powodu znajdujących się w nich insynuacji i prób podżegania do eksterminacji nadwodnych zwierząt .Ile razy można zakładać wątek Wydra na stawie , Kormorany , Zakładanie stawu - łowisko komercyjne , jakie ryby wpuścić ( obok tematu Ryby obcego pochodzenia , Szkodniki naszych wód itp )   co zarazem rodzi też pytanie -dlaczego tematyka wybitnie niewędkarska wciąż stanowi wiodący temat na wszystkich forach Wszechświata ? Wypowiedź tę kieruję do wszystkich czujących się adresatem tego wywodu w tym również do aktywnych forumowiczów powielających bez końca mało przemyślane  wpisy- w myśl zasady jest już 10 wątków atoli nie zaszkodzi założyć następny i  następny . I tak bez końca , łapczywie  - jak ta wydra przeklinana na wszystkich pseudo przyrodniczych i wędkarskich forach - aby zapchać forum , nasycić się złością i irytacją innych , aby zaistnieć i okryć niekoniecznie dobrą sławą .
[2010-09-01 14:47]

my stali bywalcy możemy sobie gadać że tak jest zle i powinni co niektórzy tytuły zmieniać ale to tak jak my tylko ludzie i napewno jeszcze niejeden taki tytuł nam się pokarze
[2010-09-01 18:06]

Takie podejście rozumiem.
[2010-09-01 18:19]

Co do takich postów o takich właśnie tytułach to powiem tak:

Sam wchodzę jak widzę taki post z nie lubianym tytułem lecz, jeżeli jest normalnie z formułowane pytanie to udzielę się jeżeli jakas dziwna plątanina omijam łukiem nie komentuję.

Pozdrawiam.
[2010-09-01 18:56]

Można? Można.
[2010-09-01 20:50]