Zanieczyszczona rzeka porady

/ 13 odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was ma pomysł na to co to może być za syf widoczny na załączonym zdjęciu? W całej rzece na przynętach, żyłkach etc. zawiesza się coś takiego jakby galareta o kolorze mleczno-przeźroczystym. W mieście jest cukrownia i co niektórzy sądzą, że to stamtąd się bierze ten syf.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp

CześćRozumiem, że ten syf pojawia się za spustem tej cukrowni?Może to być skutek źle dobranych koagulantów w procesie oczyszczania ścieków.Nie widzę nic prostszego jak zawiadomić swoje koło PZW o tym fakcie, przy okazji WIOŚ, Policję itd... MEDIA czyli radio, gazety ...JK (2013/02/27 17:22)

grzesiu92

A sprawdzales grzesiu powyzej cukrowni czy cos takiego wystepuje? (2013/02/27 19:00)

89krzysztof

Co to za przynęta ? Zwykłe kopyto z główką, czy jakiś wytwór firmy Storm ? Jeśli ta pierwsza opcja to jaki model ? (2013/02/27 19:40)

grzegorz not

A sprawdzales grzesiu powyzej cukrowni czy cos takiego wystepuje?

Nie sprawdzałem ale wiem, że w kanale powyżej nie występuje. Ja dopiero zacząłem łowić od jesieni zeszłego roku i już był ten "babol" ale najprawdopodobniej występuje on od dłuższego czasu. Popytam znajomych, którzy łowią dłużej i napiszę co i jak.

(2013/02/27 20:38)

grzegorz not

A więc tak:

syf ma związek z cukrownią, pojawia się w momencie startu kampanii cukrowniczej. Powyżej wpływu ścieków z cukrowni do rzeki nie ma tego syfu a więc na 100% ma to związek z cukrownią. Myślicie, że może to być szkodliwe? Wiem, że jakieś 8 lat temu tego nie było...występuje co najmniej od 2 lat.

(2013/02/27 21:08)

89krzysztof

Czy to jest szkodliwe to już nie nam oceniać. Sprawę należałoby zgłosić tak jak już wcześniej Janusz pisał. Możesz to zrobić anonimowo jeśli masz jakieś obawy.

PS. Spójrz wyżej na moje pytanie, jeśli możesz :) (2013/02/27 22:21)

grzegorz not

Co to za przynęta ? Zwykłe kopyto z główką, czy jakiś wytwór firmy Storm ? Jeśli ta pierwsza opcja to jaki model ?

Wiesz co dokładnie to nie wiem bo to guma kolegi. Kupował ją kilka dni temu jako już gotową uzbrojoną z ukrytą główką. Zapytam i odpiszę.

(2013/02/28 08:41)

grzegorz not

Otrzymałem odpowiedź w sprawie zanieczyszczenia od WIOŚ. Oto jej fragment: (2013/03/09 20:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grzegorz not

No i tak jak przypuszczano źródło zanieczyszczeń pochodzi z cukrowni...z tego co słyszałem nie pierwszy raz zresztą...:-( (2013/03/09 20:39)

ryukon1975

No i tak jak przypuszczano źródło zanieczyszczeń pochodzi z cukrowni...z tego co słyszałem nie pierwszy raz zresztą...:-(

Standardy krajowe są więc zachowane.:) (2013/03/09 22:08)

zienti

zachowane standardy po kampanii. ciekawe jak to wyglada gdy cukrownia pracuje pelna para ale na to to trzeba poczekac do nowej kampanii tzn. prawie rok. (2013/03/11 19:14)

jakub84ak5

Zanieczyszczona rzeka - co to może być?

gówno prosze pana gówno

(2013/05/04 20:36)