Zanieczyszczenie rzek po powodziach-Wasze opinie.

/ 4 odpowiedzi
Jak oceniacie poziom czystości wod po powodziach (chodzi mi oczywiście o rzeki ).
Nie wydaje się wam że jest o wiele brudniejsza niż chociażby w ubiegłym roku?
W mojej okolicy aktualnie jest problem ze szczupakiem, nie wiem czy jest to skutkiem zabrudzenia wody czy po prostu brakiem tej ryby.
Wędkuje na rzecze WARTA

baloonstyle


W moich okolicach na Wiśle woda wydaje się tak samo syfiasta jak rok temu , pogorszenia nie widać :)) (2011/05/16 09:21)

tinca


Witam.Mieszkam w Zgorzelcu woj.Dolnośląskie nad rzeką Nysa Łużycka.Po głośnej powodzi w Bogatyni w ubiegłym roku dopiero teraz woda zaczyna robić się przejrzysta.Niestety dno pokryte jest osadem który powoli się odrywa.W naszej okolicy problemem jest kopalnia węgla brunatnego Turów. W czasie intensywnych opadów woda spływająca z hałd mocno zanieczyszcza Nysę niosąc duże ilości osadów.Dodatkowo w tamtym roku po powodzi kopalnia wypompowywała wodę ,a właściwie błoto z zalanych pokładów węgla bez użycia oczyszczalni i osadników.No i w tym roku ryb nie ma.  (2011/05/16 16:03)

erykom


u mnie odra jesr brudna,a o polowie szczupaka mozna tylko pomarzyc (2011/05/16 16:08)

alejki


Warta tez nie wyglada ciekawie, i to jest chyba powodem slabych bran szczupaka, tak mi sie przynajmniej wydaje (2011/05/18 12:08)