Zaloguj się do konta

Zanęty,atraktory Marcel Van Den Eynde

utworzono: 2011/03/08 11:41
patryczek88

Witam!!!!!!!! JAKĄ Zanętę  Marcel  Van Den Eynde polecacie na  wodę  stojąca na dużą rybę np karp ,a jaka na rzekę np na leszcza   [2011-03-08 11:41]

pablos1000

W ubiegłym roku testowałem kilka rodzai MVDE i na rzecznego leszcza jak dla mnie najlepsza i sprawdzona na Wiśle jest żółta gold pro breem, natomiast na wody stojące taka sama leszczowa tylko w kolorze brązowym (clasic) mieszana z płatkami owsianymi i czarną zanętą płociowa Robinsona, kukurydzą i pinką.

[2011-03-08 15:04]

fajna zanęta
[2012-06-14 10:27]

Jędrula

fajna zanęta

 

 

 

 

zanęta może być , fajna zanęta , super zanęta , fajne łowisko ??????????????????

Kolego masz ty coś więcej do powiedzenia czy tylko punkty zbierasz ?



[2012-06-14 10:49]

Bartek1997

Panowie nie sprzeczajcie się. Moim zdaniem możesz tu i tu tą zanętę zastosować, tylko jak będziesz z nią na rzece trzeba dodać kleju do zanęty lub gliny wiążącej, żeby szybko się nie rozpłynęła, rozmyła.
Albo też możesz użyć drugiej marki Mondial-F Nullens dobre zanęty na leszcza i karpia. Testuje je teraz (na razie płociowe) i wyniki są rewelacyjne, naprawdę polecam. Pamiętaj każde łowisko jest inne, więc nie wiem czy rybkom ten mondial-f przypasi ale myślę że raczej tak.
[2012-06-14 14:38]

Na początku sezonu na Domaniowie używałem MVDE Gold Pro Bream i efekty były bardzo ciekawe ( dodam że doałem biszkopt żółty Traper,pinkę i puszkę kukurydzy), efektem połowu były 3 płocie 20 - 25 cm i kilka małych leszczyków.Łowiliśmy z tatą na drgającą szczytówkę.

Pozdrawiam.
[2012-06-14 15:42]

bednar14

Mi też dobrze sprawdziła się MVDE Gold Pro Bream a co do rzeki to wystarczy dodać troszkę kleju i mamy dobrą zanętę.
[2012-06-14 17:18]

bednar14

fajna zanęta

 

 

 

 

zanęta może być , fajna zanęta , super zanęta , fajne łowisko ??????????????????

Kolego masz ty coś więcej do powiedzenia czy tylko punkty zbierasz ?


No właśnie może przydało by się upomnienie od moderatora?

[2012-06-14 17:19]

Bernard51

Dla mnie dobra zaneta Marcela na duza rybe jest pelet na wode stojaca jak i na leszcza w rzece kwestia jakiej grubosci i jakie gatunki plus groch kukurydza oba parzone i odpowiednio
 podane-zanecone daje napewno efekty które oczekujemy
Natomiast sypka to na zawody lub aby sie pobawic z plotka, leszczykiem, karasiemi,
Takie mam zdanie co do zanet sypkich MVDE swietnie z dodatkami swoimi wabi ale pelety tej firmy tez wabia i dobrze pracuja w wodzie ale juz na wieksza rybke
[2012-06-14 17:38]

wobler17

Ja na rzeke  zrobilbym tak,
paczke gold pro zmieszal z jedna paczka Turbo marcela 2kg (najlepiej classic). Do tego jakbyś dostał atraktor Karabrasem Mondiala (jesli nie to Caramel Marcela. Jedno opakowanie na te 3kg zanety. Do tego 200g chlebka fluo mix czerwono zolty (firma nie ma znaczenia) z tym, że polowa dodana przed namoczeniem a polowa do zanety zmieszanej z gliną. 4kg wiążącej do zanety i to wszystko podzielic na 3 czesci i zrobic rozna spoistosc tak, zeby 3-4 kule byly zabetonowane.
Dodatkowo rozrob 3kg rzecznej gliny z 1op argile, tez podziel na 3 czesci i doklej w roznym stopniu bentonitem. Kazda z 3 czesci podziel na pol i do jednej dodaj samego jokersa a do drugiej cietego gnojaka z usmierconym bialym i kasterem. Do zanety z glina mozesz dodac usmiercona pinke. Duzo roboty, wiem. Ala ja wlasnie w ten sposob przygotowalbym zanete, wrzucajac z tego jakies 60% na poczatku [2012-06-14 17:45]

pastuch


Są tez prostsze i tańsze rozwiązania. Kolega Wobler17, post wyżej napisał specyficzna, sprawdzoną na jego łowisku zanętę. Faktyczne dobrze przygotowana glina i zanęta to większy sukces. Podstawą do sukcesów jest dopasować się do warunków jakie prezentuje nam łowisko, zanęta za 25 zł sama zawodów nie wygra. Co do MVDE Gold Pro Brem jest to świetna zanęta ukierunkowana głównie na Leszcza ale płoć okoń również w nią wejdzie. Co do wody stojącej proponował bym dodać coś co spowoduje ze twoja zanęta będzie bardziej uniwersalna. Np. z droższych Sensas Etang, z tańszych GrandPrix Lorpio-LAKE. do tego MVDE Carmel i troszke Epiceine by zanęta windowała w górę.  No i oczywiście glina rozpraszająca + ziemia bełchatowska  ewentualnie jakiś canal cap 

Zanęta rzeczna to nic prostszego jak: Zanęta kierunkowa + zanęta uniwersalna do tego glina ( rzeczna + rozp ) / ( Canal Cup) zależy od ilości mieszanki i uciągu wody. Betonix itp. specyfiki są dodawane do zanęt i glin o sporym uciągu wody !. Do dociążenia i sklejenia mieszanek wystarczy żwir i  woda ;)
Podzial Glin i Mieszanek zanętowych na bardziej sklejone - to również ważna a zarazem podstawowa czynność nad wodą, uzależniona od ilości uzyskanej mieszanki. Kolega Wobler przedstawił tą czynność bezbłędnie ale nad wodą sami będziemy widzieć ile kul bardziej przemoczyć ew. dociążyć. Dodany robak do zanęty bedzie powoli rozbijał rzucone kule....
pozdrawiam.
[2012-06-14 19:12]

figo1231235

jeśli na duże ryby jak karp czy amur to polecam marcela van den eyde EXPANDA GOLD - jest ona na bazie pelletów
[2012-09-27 21:31]

Atraktory w proszku do kulek proteinowych to nie najlepszy pomysł.Drogo wyjdzie a efekty marne. [2015-03-22 14:22]

maciej2222

    A takie w plynie bylyby dobre ? Bo zamierzam kupic z 6 sztuk i wole byc pewien i nie wywalac pieniedzy w bloto .
[2015-03-22 14:24]

to jest dodatek zanętowy coś jak melasa zapachowa.jasne że można użyć ale na pewno drożej wyjdzie niż zapach w płynie do kulek proteinowych.(ewentualnie spożywczy) [2015-03-22 14:42]

pablomvde

to jest melasa i to najlepsza jakiej uzywalemMVDE CENA =JAKOSCNA WERNERA W SKALARZE MOZNA KUPIC PRAWIE WSZYSTKO Z MVDE I W NORMALNYCH CENACH [2015-04-06 19:25]

Zielan

Nie zaprzeczę, że MVDE to świetne jakościowo zanęty, dodatki i atraktory. Ale można kupić znacznie taniej z tej samej fabryki zanęty i dodatki sygnowane marką Robinson. Nie odbiegają one świeżością i jakością od MVDE. [2015-04-30 19:12]

notaki

Nie zaprzeczę, że MVDE to świetne jakościowo zanęty, dodatki i atraktory. Ale można kupić znacznie taniej z tej samej fabryki zanęty i dodatki sygnowane marką Robinson. Nie odbiegają one świeżością i jakością od MVDE.


takich mniej więcej informacji oczekuje na forum :-) A nie prymmitywnych reklam ( jak posty wyżej ) , z ktorych az śmierdzi, kto je pisał . [2015-04-30 20:21]