Zaloguj się do konta

Zanęty wędkarskie własnej roboty - Dodawanie do za

utworzono: 2010/04/22 21:35
Daniel12

Witam w tym temacie mam dwa pytania :) 1: Czy opłaca się mieszać różne zanęty ze sobą ?? np Karaś Lin z Leszczową ?? 2: Jakie najlepiej dodatkowe składniki dodać do zanęty ?? Np Leszczowa,białe robaki ?? Pozdrawiam Kolegów wędkarzy [2010-04-22 21:35]

oczywiscie ze sie opłaca,trening i proby mieszania zanet i dodawania roznych dodatków robia cuda,moga byc i białe,lepsza bylaby pinka,jokers...podstawa jest taka ze wszystko musi byc świeże,dobrze byłoby zeby było przetarte przez sito,oczywiscie bez pinki:) pinka powinna przejsc przez sito,odrzuć nie swieze,dobre jest zamykane wiadro lub kocioł...rekreacyjnie wystarczy materiałowe wiadro z zamkiem do zanety,która im rzadziej bedziesz domaczał tym lepiej,nie wlewaj wody do suchej zanety,mocz reką malymi ilosciami wody.
[2010-04-22 22:02]

bea

Nie ma idealnej jednoskładnikowej zanęty. Najlepsze efekty uzyskuje się przez umiejętne zestawienie kilku zanęt ze sobą. Ważne aby zanęty się "nie gryzły" ze sobą. Muszą mieć zbliżone zapachy.
[2010-05-10 14:33]

A moge napszykład zmieszać ze soba zanety TRAPERA płoć z karpiową?
[2010-05-10 14:41]

Daniel12

Będę kombinował :) Dzisiaj mój pierwszy leszczyk wyłowiony :) Pozdrawiam [2010-05-10 19:40]

kaziks403

Witam.Drogi Kolego, zmieszać możesz wszystko (i nic nam do tego) tylko odpowiedz sobie i nam - PO CO ?Jeżeli chcesz ukierunkować swoją zanętę, proponuję podejść do tego trochę inaczej. Mieszaj kupne zanęty z ogólnodostępnymi produktami spożywczymi.Np. jeśli wybierasz się na płoć (jezioro) proponuję:    - kupna zanęta płociowa + mielone konopie + bułka tarta + śruta kukurydziana(mąka kukurydziana) + kukurydza konserwowa + pinka + atraktor płociowy.  Łowimy na: ochotkę, białe, pęczak, kukurydzę, pencak, ciasto, konopie i co jeszcze sobie wymyślisz,To jedna z wielu, wielu wersji. To samo na inne gatunki, gotowa zanęta + dodatki.
  Jeżeli idąc na ryby nie wiesz jakie będziesz chciał łowić to są zanęty na ryby karpiowe(płoć, karp, leszcz itd.)
  A tak na koniec  - moim zdaniem ukierunkowanie zanęty na jakikolwiek gatunek nie gwarantuje, że będziesz go poławiał. Zanęcisz "płociową" a wejdą leszcze i odwrotnie.   Moim zdaniem ważniejsza jest praca tej zanęty i odpowiednie miejsce jej położenia, ale to zupełnie inny temat.
   Życzę udanych połowów.
PS. zanęta "własnej roboty" daje wiele więcej zadowolenia z sukcesów, a z czasem prowadzi do "własnej wiedzy" na dane łowisko. [2010-05-10 19:40]

Dzięki wielkie za odpowiedź, wiesz jestem początkującym wędkarzem i mam o tym niewielkie pojęcie. Ogólnie to jak jadę na ryby to nie nastawiam sie na jaka rybę będę polował bo dla mnie każda złowiona ryba jest radochą. A właśnie w związku z tym że obojętne mi jest jaka rybe złowię kupiłem zanętę TRAPER feeder na leszcz, karp, płoć, lin ,karaś. Co o nich myślicie? I moge dodać do niej takie dodatki jak wyżej napisałeś? I gdzie mogę kupic konopie i jaki jest ich koszt? Z góry dzięki za odpowiedzi?
[2010-05-11 20:31]

Daniel12

Ja też jestem początkujący ,ale słyszałem ,że zanęty Traper są bardzo dobre :) A mam jeszcze pytanko np mam zanętę na Leszcza jakie domowe produkty do niej dodać ?
[2010-05-13 21:15]

kwl22

ja jesli stosuje trapera to zawsze 1>uniwersalna jako baze + 2>lin-karas badz leszczowa td itd do tego jakis atraktor  kukurydza pinki itd...tak jak wyzej juz ktos napissal czasami w zanete leszczowa moga wchodzic tylko plocie a w LIn karaś moze wejsc ci leszcz...musisz poszukac pokombinowac sobie i napewno chwycisz o co chodzi jaka mieszanka nalepiej sie sprawdza na dane lowisko ...kolega kaziks403 dal ci przepis powedkuj na ta zanete ze 2 razy nastepne 2 razy na inne zanety i inne przepisy i cos znajdziesz...jesli chcesz mieszac zanety trapera to masz tutaj na stronie producenta gotowe mieszanki zanet .... http://trapersiedlce.pl/recepturywodystojace.html

[2010-05-13 22:20]

rafi73

Mieszanie zanęt daje czasami bardzo dobre wyniki.
Ja z reguły jednak stosuję jeden rodzaj zanęty i "dopalam" ją innymi składnikami np:
- 1 część zanęty Traper Leszcz
- 1 część bułki tartej
- 0,3 części płatków owsianych przetartych w rękach
- 0,3 części prażonej konopi
- 0,5 puszki kukurydzy konserwowej - tylko wtedy jak będę na nią łapał
- 2 paczki białych robaków ( bez trocin , czystych , przesianych - bardzo ważne)
- zapach karmel Marcel Van Den Ende
Prosta i sprawdzona na wielu łowiskach.
[2010-05-14 13:11]

kaziks403

Witam.Damian - konopie prażone lub mielone powinieneś dostać w każdym sklepie wędkarskim.Zanęty Trapera należą do popularnych i nie najdroższych. Czy zrobisz z niej "dobrą zanętę" - czytaj - skuteczna na TO łowisko, zależy wyłącznie od Ciebie.Daniel - leszcz lubi zjeść trochę lepiej. Do zanęty "ukierunkowanej" na leszcza proponuję dodać:   posiekane czerwone, pinkę, suszoną krew, pencak, kukurydzę, makaron. Z dodatków smakowych i zapachowych - melasa, coco beige, piernik, czosnek.
 Myślę jednak, że najważniejsze to własne doświadczenie. Stwórzcie sobie zanętę wyjściową i do wody (ilości składników proponuję zapisać). Na następny wypad zmieniam (dodaję lub ujmuję) tylko jeden składnik (zapisuję) itd. Taki kajecik po latach to skarbnica wiedzy. Jak zanęta się sprawdza, zapisać (skład, łowisko, okres).
  Powodzenia
PS. Jak się coś sprawdzi, dajcie znać. [2010-05-14 20:15]

Czy zamiast tych kupnych atraktorów można zastosować jakiś specyfiki ze spożywczaka?
[2010-05-14 20:31]

kaziks403

czosnek, cukier waniliowy, wiórki kokosowe, przyprawa piernikowa, pierniki nielukrowane (po wysuszeniu i zmieleniu), cynamon.  Pozdrawiam. [2010-05-14 21:04]

A jaki specyfik ze spozywczaka proponujecie dodac do tej zanęty leszcz, karp, płoć, lin, karaś jeśli dodał bym do niej bułkę lub chleb tarty, kukurydze gotowaną, płatki owsiane.
[2010-05-14 21:34]