Zaloguj się do konta

Zanęty Traper ?

utworzono: 2011/07/18 00:11
Dawid1346

Witam.

Co koledzy myślą o zanętach Trapera ?

Bo ja już 3x nęciłem na Leszcza i miałem bardzo słabe wyniki. 

Wczoraj szwagier też był na łowisku w Gołuchowie z Traperem-Leszcz i dał radę tylko 2 Leszcze.

Ja  wczoraj byłem na nocce i dniówce na Szałe koło Kalisza z zanętą Trapera na Leszcza i Traper Seria Feeder na Karpia. Niestety moje wyniki lepiej nie opisywać bo to wstyd.

Więc co o tym sądzicie to były nasze pechowe zasiadki czy z tą zanętą coś nie tak?

[2011-07-18 00:11]

FranceCola

Sama zanęta nie jest zła... być może stosujecie złą mieszankę, źle nęcicie, być może nie odpowiedni zestaw lub złe łowisko lub po prostu pech ;p

Ale według mnie, zanęty firmy Traper są solidne =) Sam jej używam, i nie narzekam na branie ryb. 

[2011-07-18 00:42]

Dawid1346

Używałem koszyczka zanętowego i sprężyny. Obok mnie siedział kolega z inną zanętą i złapał ładne Leszcze 35-40cm [2011-07-18 04:12]

nanus

Witam

Używałem zanęt trapera i też nie narzekałem, ważne jest odpowiednie przygotowanie zanęty a mianowicie jej odpowiednie nawilżenie, przetarcie przez sito aby równo pracowała oraz dodanie przynęt na które bedziesz łowił, na leszcza możesz dodać melasy do nawilżenia zanęty, może tak jak kolega FranceCola ci napisał masz nie odpowiedni zestaw. Jak piszesz że kolega który siedzi obok używa innej zanęty i łowi leszcze a ty nie to porozmawiaj z kolegą na co łowi lub zwróć uwagę jaki ma zestaw, pozdrowienia i połamania kija.

[2011-07-18 05:48]

maciek1974

Traper to lipa i to wielka.Sam wielokrotnie stosowalem ich zanety i efekty byly bardzo marne albo wcale ich nie bylo,natomiast gdy zmienilem na Dragona lub Marlina efekty byly duzoooooo lepsze.Podam jeszcze taki przyklad ze moj kolega handluje cala oferta Trapera w Niemczech,myslal ze zrobi na tym dobry interes,jednak wyszlo tak ze ludzie kupowali,owszem ale tylko jeden lub dwa razy a kolejnym razem przychodzili ze skarga i aby ponarzekac,mimo ze w niemczech duzo latwiej zlapac jakakolwiek rybe niz w Polsce bo tych ryb jest tam wiecej.

Reasumujac:Traper-ja osobiscie odradzam

ps:oto link do kolegi oferty na ebay-u

http://shop.ebay.de/raf-traper/m.html?_trksid=p4340.l2562

chlopak probuje jakos sprzedac to co mu zostalo by sie tego pozbyc

[2011-07-18 07:48]

Przemol34

Ja osobiście używam tylko Trapera i jestem zadowolony.Oczywiście łowiąc rekreacyjnie choć znam osoby,które biorą udział w zawodach i używając Trapera mają dobre wyniki.
Osobiście polecam.
Kol. maciek1974 nie dziw się,że Twój kolega nie sprzedaje Trapera w Niemczech.Wystarczy spojrzeć na ceny.Zanęta ,która u nas kosztuje w detalu 5 zeta on ma po 4 EURO + 4 za wysyłkę.
Chyba za szybko chciał się wzbogacić.
Znam osobiście ludzi ,którzy na stałe mieszkają za Odrą i jak tylko są w Polsce to kupują zapas Trapera. Są nawet tacy, którzy z wyprzedzeniem zamawiają w sklepie po kilkanaście paczek, można by rzec hurtowo zanęty Trapera.Wiem bo znajomy prowadzi sklep.Niemcy i nie tylko oni zmądrzeli. Wolą kupić osobiście lub poprosić znajomego żeby przywiózł niż przepłacać ,np. u Twojego kolegi.
[2011-07-18 08:41]

maciek1974

Przemol34 nie gniewaj sie ale troche bajki opowiadasz,ja od 27 lat mieszkam w niemczech(nie sugeruj sie tym co podalem w profilu,musialem cos podac by zalozyc konto) i wierz mi nie oplacalo by mi sie jechac z pod granicy francuskiej do polski po 10 kg zanety,no chyba ze raz na rok tak przy okazji.Po za tym nie masz pojecia o niemcach,wyobraz sobie ze jest naprawde wielu ktorzy nawet dokladnie nie wiedza gdzie lezy polska,naprawde nie przesadzam,wiec nie mysl ze oni chcieliby jechac do polski po jakies tam zanety.Logiczne jest ze ktos kto prowadzi sklep w niemczech z polskimi artykulami musi miec wyzsze ceny niez w polsce bo transport coraz bardziej drozeje,drozeje paliwo dochodza nowe oplaty autostradowe wiec jest to zrozumiale ze ceny musi byc wyzsza niz w polsce inacze handel nie mialby sensu,stalby sie raczej instytucja charytatywna,a czy ty chcialbys pracowac za darmo?chyba nie.Prawda jest taka gdy koles mial sklep wedkarze kupowali trapera ale szybko sie do niego zniechecali.

Mieszkam 40 km w lini prostej od Francji,czasami z tym kolesiem od trapera jezdzimy wlasnie do francji na karpie,jak zanecimy traperem sa brania ale marne jak zanecimy sama kukurydza i chlebem ze zwyklym dodatkiem wanilii mamy naprawde sporo bran.Raz nawet odnioslem wraznienie ze traper zamiast przyciagac odstrasza ryby.Moj koles na swoim profilu Ebay-owski w rubryce MICH ma wstawiana fotke z karpiem zlapanym wlasnie we francji na zwykla kukurydze,sam sprawdz

pozdro

[2011-07-18 09:12]

" Po za tym nie masz pojecia o niemcach,wyobraz sobie ze jest naprawde wielu ktorzy nawet dokladnie nie wiedza gdzie lezy polska,naprawde nie przesadzam" Bajki to kolega widzę niezłe pisze(w swoim profilu również).A faktycznie Niemcy mają do Polski daleko..Całą kulę ziemską okrążyć muszą:)
[2011-07-18 10:11]

pmizera87

U TRAPERA wkurza mnie to, że co miesiąc sypią do paczek co innego, zmienia się skład zanęty. Raz z jakimś kolorowym pieczywem, a raz bez itd. Kończyła mi się ostatnio duża paka 2,5 kg leszczowej i kupiłem nową. Nasypałem do wiadra starej i uzupełniłem nową... a tu inny kolor - stara była brązowa, a nowa żółta!!! Podejrzewam, że się pomylili i do paczki leszczowej nasypali linowo-karasiowej. Tak nie może być.   [2011-07-18 12:44]

Lechu75

Mi osobiście bardziej od trapera odpowiada anpio .Po tej zanęcie mam dużo lepsze wyniki niż przy traperze.
[2011-07-18 12:46]

scott

używam m.in. trapera i nie narzekam
[2011-07-18 15:27]

Kamilo

Z własnego doświadczenia wywnioskowałem, że zanęty trapera są raczej średnie, lepiej sprawdzają mi się zanęty firmy lorpio.
[2011-07-18 16:25]

Dawid1346

Witam.

Dzięki koledzy za odpowiedzi.

Tak czy inaczej to Traper już 3 a nawet 4 bo licząc wyniki szwagra to 4 razy mnie zawiódł.

Więc mając tak szeroki wybór na rynku nie muszę wybierać Trapera. 

Teraz kupiłem Lorpio Extra Leszcz. Kiedyś miałem Lorpio na Karpia i może karpik się nie zapiął ale ładne leszcze wyciągałem.

Mam nadzieję że moim złym wynikom nie był pech tylko zanęta i teraz przy najbliższym wędkowaniu z Lorpio będzie lepiej. 

Nanus kolega miał taki sam zestaw jak ja i łapał na białe robaki jak ja.

[2011-07-18 18:05]

Bigos44

Witam

Najlepiej popytać kolegów jakiej zanęty używają, bo można testować różne przez cały rok. A co do trapera to nie polecam, zawsze mam z nim słabe wyniki Pozdr

[2011-07-19 19:05]

mienta

Używam zanęt trapera na zawodach miesiąc temu zajołem 3 miejsce w ostatnią niedziele zajołem 2 testowałem zanęty sensasa lorpio i dragona a najlepsze wyniki mam na traperze właśnie..... [2011-07-19 19:23]

michald9

zależy od łowiska, na 1 wgl nie reagują na tą zanęte leszcze, na innym tylko na tą, zależy też od dnia ; )
[2011-07-19 21:02]

rybak19965

ja tylko trapera używam i efekty są:)
[2011-07-21 21:09]

kargul

ogolnie to traper beznadzieja ja teraz łowie na zanety trofeum i sa bardzo fajne sproboj rowniez na dragony lub w oststecznosci jaxon pozdro.... [2011-07-21 21:59]

Bartek1997

Spróbuj zanęt Trapera z serii Gold Series są ulepszone od tych zwykłych Traperów i co najważniejsze nie ma w nich żadnych śmieci i odpadków, co w zwykłym Traperze zdarza się dosyć często. Kto łowił na standardówkę Trapera to wie o czym mówię, więc lepiej dorzucić te parę złotych do Gold Seriesa a zobaczysz, że nie pożałujesz.


[2011-07-22 11:21]

majbax

ja polecam zanęty Loprio Magnetik oraz grand prix też loprio  używam i nie narzekam.polecam
[2012-07-17 22:33]

marcin4321

Traper? nieee, ja raczej poleciłbym Ci Dragona. Duzoo lepszy jest.
[2012-07-17 22:51]

wisniak165

A ja polecam trapera. Czasami używam również Dragona ale jak dla mnie Traper jest lepszy.... Przynajmniej na moich wodach ; >

[2012-07-17 23:07]

Dawid345

Ja bardziej wole od Trapera zanęty Gutkiewicz lub MVDE
[2012-07-17 23:12]

abra1990

Ja dodam że np. u nas w sklepie dużo schodzi traper ba... najwięcej, tylko trzeba umieć go tak jakby aktywować, są to niezłe mieszanki ale wymagają dokładnego i starannego wymieszania, wzbogaca się je kukurydzą robalami i atraktorami, wtedy efekty są niemałe, jeśli chodzi o samą zanętę i jak już chcemy na nią łowić to rzeczywiście czasami efekty na niej są marne ale to tylko dla tego że czasami na konkretnym łowisku bywa za uboga lub jest nią przenęcone ze względu na jej popularność, jeśli już ktoś ją kupuje bo wszyscy ją kupują to rzeczywiście jest marna, trzeba wiedzieć jak z niej skorzystać i wykorzystać jej możliwości, jak koledzy często powtarzają ":zanęta za nas nie łowi " jest tylko wspomagaczem, tak więc może to być i jakaś "boska" mieszanka a źle "Zrobiona " może tylko przeleżeć na dnie bez efektu,
podsumowując traper nie jest zły, trzeba wyczuć łowisko może leszki w tym akwenie przejadły się tą zanętą i nie reagują na nią , ja tak miałem z zanętami Anpio przejadły sie i można było sypać i 100kg i brak reakcji, tak samo może być z tą , jeśli sama nie daje rady trzeba ja wzbogacić lub zubożyć ziemią lub gliną , trochę kombinatoryki z tym jest
pozdro :)
[2012-07-17 23:30]

Rafał Rafał 213

Czsem na trapera łapałem ładne leszcze ale teras urzywam tomasz nysztala jest drosza ale jest lepszy efekt [2015-06-23 20:50]

diego1984

Jak dla mnie nr1 zanety Zbyszka Milewskiego,nigdy mnie nie zawiodły
[2015-06-23 21:32]