Zaloguj się do konta

Zanęty Stil mieszanie zanęt Stil

utworzono: 2011/08/12 12:31
kapiowaty

Witam mam w niedzielę zawody i mam takie pytanie czy mogę zmieszać zanętę stil na karpia truskawkową High Protein Bait (HPB) z zanętą stil na leszcza extra? Są to zawody spławikowo - gruntowe. Dno muliste, ciemna woda, głębokość ok 2,5 m.  Wielkość stawu 2,5 ha. I mam takie pytanie jak tak to co do niej dodać. Proszę o expresową odpowiedź!  [2011-08-12 12:31]

Jędrula




     

Możesz zmieszać ale kolego z samego pytania można wywnioskować , że robisz kardynalny błąd

w przygotowaniu do zawodów , nie masz tej zanęty przetrenowanej – wypróbowanej na wodzie gdzie będą się odbywały wspomniane zawody . Twoje szanse dzięki takiemu postępowaniu bardzo się zmniejszają . Lepiej zabierz nad wodę swoja wypróbowaną mieszankę bo wiesz czego możesz się spodziewać a tu jest wielka niewiadoma .


Ps . Expresowy to jest pociąg :)

[2011-08-12 12:50]

kapiowaty

heh, dzisiaj pójdę i przetestuję :) [2011-08-12 12:54]

Jędrula



      

Raz to mało , trzeba to zrobić przynajmniej 3 do 5 razy wtedy może wyłonić się dopiero jakiś obraz skuteczności twojej zanęty . Napisz co masz zamiar łowić , jaka metodą a może Ci podpowiem jakich zanęt Stila użyć gdyż mam kilka sprawdzonych mikstur tej firmy ?

[2011-08-12 12:59]

kapiowaty

Będę łowił na pławik płotki, kasnopiórki, karasie... [2011-08-12 18:47]

Spec

Będę łowił na pławik płotki, kasnopiórki, karasie...


To Po Co Ci zanety na karpia i leszcza? Myślę że lepiej by było z zanętą na płoć i dodania skruszonego biszkoptu, herbatniku i zmielonych otrębów pszennych z dodatkiem Wanilii i bilaych robaków jeśli je zakładasz na hak.
[2011-08-12 19:01]

kapiowaty

wiem wiem, chcę troche przerobić tą zanętę leszczową ... [2011-08-12 19:08]

kolego najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłoby zastosowanie sprawdzonej mieszanki , a nie konstruowania nowych - niesprawdzonych , nie korzystam z tych zanęt więc Ci nie doradze , cięzki kolego przypadek , możesz zaryzywkować i podać jokersa w glince , ale to dość ryzykowne bo  nie wiadomo czy w łowisko nie wejdą niewymiarowe okonki , jak często się dzieje , więc najlepiej kolego zastosuj sprawdzoną mieszankę i podaj oddzielnie w glinie pinkę , lub jokersa a oddzielnie zanęte .

[2011-08-12 20:08]