Zanęty przynęty i efekty!

/ 13 odpowiedzi
Witam,
Mam małe pytanko, mianowicie: od miesiąca łowię i nic:(kilka brań dosłownie...stosuję zanęty firmy Traper oraz Dragon (tanie i drogie) z atraktorami i z kukurydzą, pinką + mieszam z przyprawą do piernika oraz cynamon mielony - różne kombinacje - zanęty na karpie oraz lin-karaś. Co do przynęt to kukurydza oraz białe robaki i nic.....macie jakieś pomysły, czy to po prostu pogoda kiepska....
Łowiska: Kanał Ruszkowski, Jeziorsko, Murowaniec oraz Szałe.
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to śmiało.

Patrol94


A masz pewność, że w tym zbiorniku te ryby są w trochę większej ilości niż średniej? Jeśli nie to ciężko będzie Ci złowić właśnie te gatunki, choć nie wykluczaj się od razu. Ogólnie to spróbuj znaleźć jakąś miejscówkę przy trzcinach itp na lina i karasia a i może karp się skusi. A i jeszcze zastosuj długotrwałe nęcenie np. przez 4 dni a na piąty łowisz. Tylko pamiętaj, żeby mniej więcej o tej samej porze. 
Inne ryby trafiają przyłowem? Płocie, wzdręgi, okonie, leszcze? Jeśli nie to możliwe, że ta miejscówka jest dosyć zakwaszona lub na całym zbiorniku jest tyle zanęty, że ryby po prostu nie chcą jeść. I jeszcze jestem ciekaw ile nęcisz kg na taką wyprawę? (2011/08/11 10:14)

nemos1


wg mnie to poeksperymentuj jeszcze z konkretnymi smakow  np jedna wyprawa to truskawa pozniej wanilia itd moze pozniej jakis halibut i bedziesz widzial co i jak noi na haka czerwonego mozesz sprobowac, ja osobiscie czasami stosuje zanety wlasnie typu sypkie ale powiem szczerze ze przekonalem sie teraz do pelletu srednio 12 zl za kg trapera,

i pamietaj to tylko moje spostrzezenia mozesz sprobowac i jak cosik daj znac czy byly efekty

i nie mieszaj roznych smakow tzn jezeli dajesz np truskawe lub wanilie nie dawaj nic innego smierdzacego tylko kukurydze z puchy i biale np

pozdr
powodzenia (2011/08/11 10:32)

lokumaster


tak, generalnie nęcę 1 kg, ale muszę przyznać, że są pielgrzymki wędkarzy i tyle różnych zanęt....z tym kilkudniowym jak najbardziej ok, ale bardzo trudno trafić na tą samą miejscówkę, ale dziękuję za Informacje. (2011/08/11 13:56)

lokumaster


no własnie Nemos1 czytałem o pellecie, ale co to dokładnie jest i jak to przygotować? na jakie ryby?  (2011/08/11 13:58)

owczarki


Witam,
Mam małe pytanko, mianowicie: od miesiąca łowię i nic:(kilka brań dosłownie...stosuję zanęty firmy Traper oraz Dragon (tanie i drogie) z atraktorami i z kukurydzą, pinką + mieszam z przyprawą do piernika oraz cynamon mielony - różne kombinacje - zanęty na karpie oraz lin-karaś. Co do przynęt to kukurydza oraz białe robaki i nic.....macie jakieś pomysły, czy to po prostu pogoda kiepska....
Łowiska: Kanał Ruszkowski, Jeziorsko, Murowaniec oraz Szałe.
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to śmiało.

jeszcze ryby są wybredne starzy wyjadacze nęcili ryby juz ponad tydzień i dopiero po tym czasie maja sie czym pochwalic .ogólnie wycieczki jedno dniowe nie przynosza jeszcze efektów .teraz tylko obesrwóje wedkarzy jak jeżdzą nad warte ciągle ci sami i maja nadzieje na pierwsze ryby niestety trzeba poczekać
(2012/03/30 21:29)

owczarki


czerwiec to dopiero zaczynaja sie brania teraz daj sobie spokój z zanętami bo szkoda pieniedzy (2012/05/01 14:53)

Carol73


Jeżeli chodzi o Murowaniec nie ma co nęcić chyba że zasiadka kilku dniowa bo inaczej nie da rady duża presja wędkarzy.Poza tym piernik kukurydza jak najbardziej a co do truskawki słyszałem że na kulki proteinowe truskawkowe są efekty tylko trzeba trochę posiedzieć.Mój brat wyciągnął karpia 6 kg.właśnie na truskawkę (2012/05/01 18:08)

owczarki


dobre brania na kanałach w Koninie (2012/10/28 19:26)

ryukon1975


Witam,
Mam małe pytanko, mianowicie: od miesiąca łowię i nic:(kilka brań dosłownie...stosuję zanęty firmy Traper oraz Dragon (tanie i drogie) z atraktorami i z kukurydzą, pinką + mieszam z przyprawą do piernika oraz cynamon mielony - różne kombinacje - zanęty na karpie oraz lin-karaś. Co do przynęt to kukurydza oraz białe robaki i nic.....macie jakieś pomysły, czy to po prostu pogoda kiepska....
Łowiska: Kanał Ruszkowski, Jeziorsko, Murowaniec oraz Szałe.
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to śmiało.





Z Twojej wypowiedzi wynika jasno że przeceniasz znaczenie zanęty,wręcz uważasz że ma ona zapewnić sukces.Łowienie to nie tylko zanęta.
Ja praktycznie zanęt nie używam przez cały obecny rok kalendarzowy góra 20 kg zużyłem i miałem dużo gorsze wyniki w czasie łowienia z ich użyciem jak wtedy gdy łowiłem na naturalnych zerowiskach danych gatunków na naturalne przynęty.
Ważniejsza od zanęty jest znajomość łowiska,znajomość zwyczajów poszczególnych gatunków,umiejętność czytania i obserwacji wody. (2012/10/28 20:08)

owczarki


nie wszędzie biorą ryby ,ja osobiście zmieniłem łowisko i ot co tydzień parę ładnych linów wyciągam .polecam kanały w koninie i żeronice (2012/10/29 19:33)

u?ytkownik75617


Witam,
Mam małe pytanko, mianowicie: od miesiąca łowię i nic:(kilka brań dosłownie...stosuję zanęty firmy Traper oraz Dragon (tanie i drogie) z atraktorami i z kukurydzą, pinką + mieszam z przyprawą do piernika oraz cynamon mielony - różne kombinacje - zanęty na karpie oraz lin-karaś. Co do przynęt to kukurydza oraz białe robaki i nic.....macie jakieś pomysły, czy to po prostu pogoda kiepska....
Łowiska: Kanał Ruszkowski, Jeziorsko, Murowaniec oraz Szałe.
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to śmiało.





Z Twojej wypowiedzi wynika jasno że przeceniasz znaczenie zanęty,wręcz uważasz że ma ona zapewnić sukces.Łowienie to nie tylko zanęta.
Ja praktycznie zanęt nie używam przez cały obecny rok kalendarzowy góra 20 kg zużyłem i miałem dużo gorsze wyniki w czasie łowienia z ich użyciem jak wtedy gdy łowiłem na naturalnych zerowiskach danych gatunków na naturalne przynęty.
Ważniejsza od zanęty jest znajomość łowiska,znajomość zwyczajów poszczególnych gatunków,umiejętność czytania i obserwacji wody.



I to jest prawda, niestety gdy jest duża presja wędkarska i każdy sypie to tam ryba podejdzie, ja zanętę ograniczam do minimum, a daję dużo pęczaku kukurydzy i pszenicy  (2012/10/29 19:38)

owczarki


ziarno w zanęcie ściąga grubszą rybę niestety nie na zawodach 3godzinnych (2012/10/31 16:57)