Zanęty płociowe i leszczowe na póżną jesień...

/ 4 odpowiedzi
Jakie zanety proponujecie na te rybki o tej porze roku? Jaki kolor,zapach,jakie składniki itp?
Matys24


Z tego co się orientuje to raczej zanęty ciemne dużo nie nęcimy na płoć można zmielić ziarna dyni lub słonecznika zanęta wtedy ładnie pracuje. Ale można też kupić firma '' Marlin'' o ile się nie myle ma zanęty '' zimna woda''. (2009/11/17 12:48)

użytkownik634


Zanęta na zimną wodę musi miec ciemny kolor, najlepiej czarny lub brązowy. Można więc kupic gotową mieszankę w ciemnych kolorach, ale można także dodac barwnika (np, Trapera) (2009/12/11 18:18)

goryl25


Ja ci polecam zanęte Edmunda Gutkiewicza Wody Zimne - Płoć Czarna , ta zanęte jest naprawde dobra na późną jesień na moich wodach , więc na twoich też powinna się sprawdzić :) Połamania kija (byle nie na kolanie)  

(2009/12/11 18:39)

kwieciu87


Zanęta na zimę powinna byc koloru czarnego. Na rynku dostępnych jest wiele zanęt o takim ubarwieniu( traper - leszcz czarny, płoc- traper czarny, merlin-czarny). Jeśli chodzi o zapach to należy pamiętac o tym aby z nim nie przesadzic. Ze słodkich zapachów trzeba przestawic się na zapachy ziołowe takie jak kolendra. Do zanęty warto dodac ochotki zanętowej lub atraktora o jej zapachu. 

Jednakże jeżeli chcemy zrobic zanęte własnej roboty to proponuję :otręby pszenne, zmielone biszkopty i chlebek, kaszę kukurydzianą, przyprawę do piernika lub mączkę piernikową , płatki owsiane jeśli łapiemy w rzece i ziemię z kretowiska jeśli chcemy zabarwic zanęte na kolor czarny.

powodzenia,

(2009/12/14 11:35)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja