Zaloguj się do konta

Tanie zanęty na ryby.

utworzono: 2019/11/11 11:46
Bartek111

Witam,
 da ktoś dobrą firmę zanęt ale nie drogich taki do góra 7 zł [2019-11-11 11:46]

Jakub Woś

Jeszcze nie trafiłem zanęty sklepowej żeby za kilogram zapłacić mniej niż 10-12 zł i żeby działała. [2019-11-11 13:48]

flowgrid1

W tym roku największego karasia udało się złowić podczas nęcenia najpodlejszą zanętą Traper Specjal (resztki z tamtego sezonu) z dodatkiem kukurydzy z puszki. Na sieci są zanęty Boland w budżecie, który podajesz. Nie używałem ich i niestety nie mogę się wypowiedzieć. [2019-11-11 20:16]

patryk-kociemba

ja mog polecić zanęty Samet oraz popularne Gutka, nie można zapomnieć oczywiście o Bolandzie które są także dobrym wyborem. [2019-11-12 11:00]

piotr 0206

Nie kupuję zanęty w sklepie.Nie daję się podpuszczać na forum. Kg.zanęty kupuję za 2 zł, na rynku Wyników się nie wstydzę. [2019-11-12 12:53]

fishark

Do 7 zł polecam Lorpio i Anpio, są to jedne z lepszych tańszych zanęt w tyle zostawiając Trapera. Ale żeby była zanęta skuteczna trzeba ją odpowiednio wzbogacić, dodać np. pinkę lub białe, płatki górsie oraz kukurydze z puszki, no i jakiś atraktor np. scopex czy melasę. Zanęta powinna też pracować dlatego nie może być przemoczona.
[2019-11-12 19:11]

kaban

W takie wędkowanie się nie bawię ale sędziując zawody spławikowców i obserwując co mieszają to zazwyczaj Traper i Brud jako baza a reszta to dodatki zazwyczaj ukryte. Na zwykłe łowienie w tej formie to na rzece prosta zanęta i w miesznce ziemia z kretowiska a na zbiorniku nic bym nie kombinował tylko dobrze przygotował zanetę aby pracowała. Czasami łowię odległościówką :) [2019-11-12 19:55]

Andrzej136

Taniej wyjdą zanęty w paczkach 2,5-3 kg.Do indywidualnego łowienia polecam te popularnych firm po około 12-15 zł.Reszta / skuteczność /zależy od tego jak ją zrobisz/namoczysz.Zanęta nie zawsze musi pracować. [2019-11-14 18:38]

panekx

Bartek gdzie lowisz i na co sie nastawiasz?
Ja mam zawsze dwa wiadra jesli ide na leszcza.
Jedno to smietnik. Drugie to jak wejda w lowisko.
Znajdz jakas piekarnie, cukiernie. Zapytaj o odpady.
Tak robia prodeucenci zanet. Bulka tarta. Kukurydza. Troche pelletu.
Robakow.
Uwazaj z platkami i peczakiem bo one strasznie syca ryby. Co nie znaczy zeby ich nie uzywac. Makaron szybko kwasnieje.
Ale jesli ryby duzo mozna jako gruby kasek podsypac makaron
Reszta zalezy od lowiska i ryb i ich populacji.
Rybe bardzo latwo przenecic. Zrobilem to wiele razy na dlugich wypadach.
Ale tez musisz ja utrzymac.
Taka zaneta ze sklepu, nawet najdrozsza nic Ci nie da.
To jest bardziej skomplikowane....
[2019-11-17 15:52]

Julian

Jako bazy używam znęte Lorpio Mega Mix 3kg ( np. płoć , leszcz ,karp lub uniwersalną ) w Centrum Wędkarstwa circa 16 -17 zł . Dalej to już kwestia improwizacji ( spodziewane ryby ,łowisko , pora roku ,metoda) np. Kukurydza,groch ,płatki ,ryż ,bułka tarta ,białe ,czerwone robaki ,kastery etc. itp. praktycznie nieograniczone możliwości za rozsądną cenę. Dobra zaneta to 90% sukcesu oczywiście jeśli w ogóle ryba jest !!! [2019-11-17 16:19]

tomasz-nowak

ja staram się używać kukurydzy peletu o smaku grzybowym białych robaków i płatków owsianych [2019-11-17 20:36]

Zenek

Polecam Bolanda często używam w zawodach i to z bardzo dobrym skutkiem plus dodatki oczywiście,3kg 13,70zł po 5,90 1kg niska cena b.dobra skuteczność. [2019-11-18 12:50]