Zanęty na grunt

/ 6 odpowiedzi
Mam dla was pytanie jak można zrobić dobra zanętę na leszcza, lina , uklejkę ,płotkę bardzo tanio wychodząca ta zanęta chciałbym o dobrą odp pozdrawiam. 
Jędrula


http://forum.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=zan%EAtaDOMOWEJ (2014/06/17 17:43)

Artur z Ketrzyna


Mam dla was pytanie jak można zrobić dobra zanętę na leszcza, lina , uklejkę ,płotkę bardzo tanio wychodząca ta zanęta chciałbym o dobrą odp pozdrawiam. 

Zanęta na lina, leszcza i uklejkę?
To chyba na wszystkie ryby czyli uniwersalna i na grunt...

Jak wykluczysz uklejkę, bo tu drobniutka i smużąca. To możesz żyć parzonego pęczaku i śruty, dodasz jakiegoś olejku do ciasta, no wanilia. I masz najtańszą zanętę....

Do necenia by było taniej możesz użyć gotowanego makaronu, lub na lina ziemiaki... I troszkę dodać otrębów + zapach/smak. (2014/06/17 17:59)

okonek1235


Witaj. Nie gniewaj się ale najlepiej kupić 1kg w granicach 7 zł jako baza a potem doprawiaj zapachami. Z poczatku też robiłem sam zanęty ale się nie opłaca. Pozdrawiam. (2014/06/18 13:06)

pawlot1


Generalnie Dragon ma fajne zanęty i StarFish do tego możesz je doprawić melasą truskawka karmelem kolendrą co tam będzie lepiej pasowało do warunków i gatunków jakie będziesz poławiać (2014/07/11 19:11)

u?ytkownik102837


Witaj. Nie gniewaj się ale najlepiej kupić 1kg w granicach 7 zł jako baza a potem doprawiaj zapachami. Z poczatku też robiłem sam zanęty ale się nie opłaca. Pozdrawiam.



Dokładnie ja też kiedyś komponowałem ale za wszystkie składniki wychodziły jakieś kosmiczne sumy. Z biegiem czasu kupuje tanią bazę za 6zł i dodatkowo ją dopalam, chociaż często również korzystam z wyczynowych mieszanek do których dodaje trochę mniej komponentów.

Ps. Kolego chcesz łowić leszcze liny i ukleje? Z tym ostatnim to trochę przesadziłeś przecież wiadomo że na leszczowe i linowe przynęty nie będą brały małe uklejki (no chyba że będziesz łowił na dwie pinki zakończone białym robakiem). Na większe leszcze powyżej 1,5kg potrzebna jest kukurydza bądź pęczek białych robaków (a nie powiesz mi chyba że te ukleje biorą na leszczowy hak z kukurydzą bądź dziesięcioma robakami?). Powoli podejrzewam że chodziło ci o oddzielne mieszanki ponieważ do uklejowej zanęty nie możesz dodać grubszej frakcji potrzebnej do utrzymania dużego stada leszczy w łowisku.

Tu masz linki do zanęt Leszczowej i Linowej:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,leszczowa-zaneta-z-firma-dragon,77084
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,leszczowa-zaneta-z-firma-dragon,77084

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/07/11 21:08)

notaki


Witaj. Nie gniewaj się ale najlepiej kupić 1kg w granicach 7 zł jako baza a potem doprawiaj zapachami. Z poczatku też robiłem sam zanęty ale się nie opłaca. Pozdrawiam.


Zgadzam się z opinią Kolegi. Chyba kazdy z nas przechodził przez okres eksperymentowania z własnymi zanetami. Część z tych eksperymentów okazała się bardzo skutecza, część .. no powiedzmy średnio, w każdym razie naprawde trudno jest zrobic przyzwoitą zanętę w cenie niższej niż kilka zł za kilogram
Zwykła bułka tarta kosztuje niewiele mniej od gotowej zanęty, a jeszce wypadałoby cos do nie dołozyc. (2014/07/11 21:14)