zanęty na wiosne - jakie najlepsze zanęty stosować

/ 9 odpowiedzi
Proszę o poradę na dobre domowe zanęty na wiosnę, na karpie, lina i leszcza bo głównie na te ryby się nastawiam
Pozdrawiam
u?ytkownik28954


na lina gotowane ziemniaki. pozdrawiam. (2010/06/10 15:13)

luciano


hmmm na wiosne? jak po mojemu to śmiało można powiedzieć że już pogoda typowo letnia. (2010/06/10 15:59)

u?ytkownik46676


Kol Balcer00 ile takich  ziemniaczanych bezwiednie wrzucasz do wody ? Pamiętaj kol że jezioro ( o ile na nich łowisz bo odwodzie zawsze pozostają stawy ) to nie świńskie koryto . Idąc tym tropem warto czasem  , tuż przed wrzuceniem kolejnej ziemniaczanej pecyny - zastanowić się nad swoim postępowaniem . Pozdrawiam . (2010/07/09 16:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik46676


Kol Balcer00 - chciałbym się Ciebie , uprzejmie zapytać :dlaczego nie stosujesz się do zasad poprawnej pisowni . Czy Ciebie , jako moderatora pokoju - zasady poprawnej pisowni i mowy ojczystej zupełnie nie obowiązują ?Trochę głupio tak pisać z błędami i zaczynać zdanie z małej litery . W końcu wszyscy jesteśmy Polakami ( "bo wszyscy Polacy to jedna rodzina ")  i nie wypada robić takich sztubackich byków : jak nagminne rozpoczynanie zdania od małej litery i karygodne wręcz błędy stylistyczne .Każdemu z nas zdarza się czasem popełnić błąd , lapsus , przejęzyczenie , wulgaryzm - ale nagminna pisownia z błędami to już przesada . Pozdrowienia . (2010/07/10 09:35)

u?ytkownik46676


Kol Luciano - to samo . Dlaczego nie piszecie z dużej litery ? (2010/07/10 09:46)

pisaq


Domowe zanęty? Ja polecam zanętę partykularną. Co to oznacza?
Ziarna. To co damy na hak. Żadnych zanęt sypkich.

Na karpia konopie, kukurydza, pszenica itp (dodać do tego granulatu zanętowego i zanęta, że masakra). 
Na lina i karasia ziemniaczki z siekanymi gnojakami, do tego kukurydza.
Leszcz to pęczak, płatki owsiane, robaki białe.
Część z tych smakołyków ciężko posłać na pożądaną odległość (nie za bardzo w koszyczku typu feeder-cage, ni w sprężynie itp) zatem polecam procę, rakietę zanętową albo materiały PVA (rozpuszczalne nici, woreczki i siateczki).

Oczywiście wszystko to można zalać jakimś aromatem czy innym perfumem, jeżeli jest sprawdzony w danym łowisku.

Kol. Bryk30, znowu się czepiasz.
O co chodzi Ci z tymi ziemniakami? Zanęta mniej szkodliwa jak płociowy Traper czy nawet Sensas. Ziemniaczki dłużej poleżą zanim zgniją niż produkty piekarnicze zawarte w zanętach sypkich. (2010/07/10 11:28)

pisaq


Kol. Bryk. To samo - dlaczego przed postawieniem kropki/przecinka/dwukropka etc etc robisz spację? Jest to błąd...
Zmiany zacznijmy od siebie. (2010/07/10 11:29)

u?ytkownik28954


Ej Ej kolego bryk 30 a co Ty się mnie czepiasz co do mojej pisowni nasze państwo jest wolnym państwem przynajmniej ja się w nim czuje wolnym i pisze , wyrażam się tak jak mi się podoba  za pisanie z małej litery na początku zdania przecież nie wsadzają do więzienia :/ o co Ci w tej chwili kolego chodzi to ja zielonego pojęcia nie mam a co do ziemniaków to czy ja napisałem że wrzucam całe ze skorupkami ? najpierw bardzo Cię proszę popytaj, poczytaj a dopiero pisz swoje zdanie. Pozdrawiam. (2010/07/10 11:41)

u?ytkownik40353


Kol Balcer00 ile takich  ziemniaczanych bezwiednie wrzucasz do wody ? Pamiętaj kol że jezioro ( o ile na nich łowisz bo odwodzie zawsze pozostają stawy ) to nie świńskie koryto . Idąc tym tropem warto czasem  , tuż przed wrzuceniem kolejnej ziemniaczanej pecyny - zastanowić się nad swoim postępowaniem . Pozdrawiam .

kolego ziemniakami nęcili nawet nasi dziadkowie na ziemniaki łowili i ludzie dalej nimi będą nęcić i na nie łowić napisz co ty masz do Kolegi Balcera bo te twoje prześladowanie jego wpisów to już mi i nie tylko mi na j..a idzie zeidż z niego i zajmij się czymś pożytecznym .ciekawe co ty do wody wrzucasz (2010/07/10 14:20)