Zanęty na liny, płocie i karpie

/ 4 odpowiedzi
Witam. Jakie zanęty Trapera polecacie na Liny i Płocie oraz Karpia ? Łowie na zbiorniku zaporowym Jastrząb i nic mi innego nie bierze oprócz okoni i jazgarzy.. Macie jakieś propozycję ? Mogą też być zanęty z innych firm. Pozdrawiam i Z góry Dzięki..
u?ytkownik155838


Jak wiem że np. Lina jest dużo to używam takiej mieszanki zanęta lin-Karaś do tego kuku, kawałki chleba, małe kostki ziemniaki i garstkę płatków owsianych. Jeśli masz czas i chcesz nastawić się na większego lina. Zrób taką mieszankę i nęć przez około 5 dni. Kukurydza, kostki ziemniaków, kolanka(makaron) krojone rosówki, czerwone robaki i pęczak. Na większa płotkę wystarczy sama kukurydza i pęczak.
Jeśli chodzi o karpia to nie łowie tych ryb, ale zrobił bym taką mieszankę: pellety 2,4,6mm 3-4 smaki do tego kulki 8,10,20mm (2014/07/30 10:58)

Jakub Woś


Polecam zanęty MVDE jak również Tench&Carassio Robinsona (2014/07/30 11:23)

u?ytkownik130601


Ja osobiście polecam zanęty Dragona na wszystkie karpiowate ;) jakiś pelecik do tego i oczywiście ziarna,możesz też robali dołożyć.  (2014/07/30 20:21)

kurek154


Każda z ryb, o które pytasz będzie inaczej reagować na jedną zanętę. Lina i karpia próbowałbym zwabić raczej grubszą zanętą, a w pewnych sytuacjach w ogóle zrezygnowałbym z zanęty sypkiej, i próbowałbym wszystko podać w glinie/ziemi (pelet, kuku, groch czy inne ziarna, robactwo, choć z robactwem też bym nie przesadzał, bo pinka zwabi i tak drobnicę). Inaczej sprawa ma się z płotką - tu powinna się sprawdzić zanęta sypka z dodatkami, nawet większymi - jak kukurydza, którą płotka bardzo lubi, ale też pinką, czy odrobiną dżokersa (nie ma co z nim przesadzać, bo nie przeżyje w zanęcie i najlepiej dodać go do kul, które wrzucisz od razu do wody). Takie jest moje subiektywne zdanie. Co do samych zanęt - są lepsze i gorsze, Trapera czasami używałem, ale zawiódł mnie - po przetarciu przez sito zostawało pełno grubych zbitych (dziwnych) rzeczy, zacząłem używać innych - jak jestem przy kasie to nawet MVDE, sensas, jak mam mniej trochę, to Lorpio, czy Gutkiewicz. Każda, tak mi się zdaje, ma swoje zalety i wady. Przede wszystkim do wszystkiego musisz dojść sam, nie ma jednej idealnej receptury, tu się sprawdzi taka, tam inna zanęta. Tak samo jest z dodatkami. Szukaj, spróbuj eksperymentować a wyniki powinny przyjść :) (2014/07/30 21:39)