Zanęty na leszcze i płocie

/ 18 odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów, w tym wątku prosiłbym was o porady.

A więc tak, zajmuje się łowieniem od 2 lat, szczególnych osiągów nie mam, jedyne czym się moge pochwalić to złowionym leszczem w poprzednie wakacje (52cm & 2,2kg) choć jestem pewien że wielu z was ma większe zdobycze na swoim koncie.

Używałem zwykłych zanęt, nieraz dodałem trochę naturalnych składników. W tym roku postanowiłem troszkę poeksperymentować z zanętami. Interesują mnie mianowicie zanęty należące do tańszych, na niektóre niestety nie mogę sobie pozwolić - poprostu nie są na moją kieszeń. 

Dodam że nastawiam się w tym roku przedewszystkim na leszcza, płoć, (w mniejszości lin, karaś, karp). Czy moglibyście mi poradzić jakieś sprawdzone zanęty, przybliżyć ich rodzaje, opisać na jakie pory roku i jakie mieliście na nie efekty. Będę bardzo wdzięczny za waszą pomoc!


PS. jestem nowicjuszem w dziedzinie zanęt - nie miejcie mi tego za złe, hehe.  

marek-debicki


Jeżeli czas pozwala Ci być często nad wodą, postaraj się stosować naturalne przynęty. Ziarna pszenicy, pęczak, konopie jako dodatek do ziarna, śruta kukurydziana, robak czerwony szczególnie wiosną. Do zagęszczenia trochę bułki tartej, pieczywa.  Czasami można spotkać większe opakowania baz zanętowych i z powodzeniem wystarczy. Wcale nie trzeba startować odrazu z zanętami kupnymi. Umiejętne i regularne nęcenie oraz cierpliwość dadzą napewno efekty. Pozdrawiam. (2011/03/10 18:41)

adrianek19921


ja używam zanęt dragona dodaje pinki kukurydzy czasem peczaku.Efekty są;) pozdrawiam (2011/03/10 19:02)

old stager


ja używam zanęt dragona dodaje pinki kukurydzy czasem peczaku.Efekty są;) pozdrawiam


a mógłbyś przybliżyć z jakiej seri tych zanęt używasz i jak je komponujesz?

'

(2011/03/10 20:26)

old stager


Panowie co z wami ?? Czy nikt nie używa zanęt - nie wierze :)   Jakbyście mi chociaż troszkę przybliżyli info na ich temat, byłbym bardzo wdzięczny. (2011/03/11 16:04)

Jędrula


http://forum.wedkuje.pl/post/zaneta-zawodnicza-prosze-o-pomoc/239230/0 (2011/03/11 16:25)

Jędrula


http://forum.wedkuje.pl/post/zaneta-domowej-roboty/66182/0 (2011/03/11 16:27)

Jędrula


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=zan%EAta%20domowej (2011/03/11 16:28)

Jędrula


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=zan%EAta (2011/03/11 16:29)

Jędrula


Gdybyś jeszcze potrzebował podobnej pomocy to najpierw poszukaj w archiwum .  Na forum możesz nie dostać odpowiedzi z prostego powodu , iż temat ten jest bardzo często wałkowany i  już nie wszystkim chce się po raz kolejny odpowiadać . 

Jak pewnie widzisz przepisów na zanęty jest wiele tylko wystarczy szukać .

Powodzenia

(2011/03/11 16:39)

adrianek19921


ja używam zanęt dragona dodaje pinki kukurydzy czasem peczaku.Efekty są;) pozdrawiam


a mógłbyś przybliżyć z jakiej seri tych zanęt używasz i jak je komponujesz?

Słuchaj kupujesz zanętę leszcz z firmy dragon.Z dodatkiem melasy.Dodajesz pęczaku troszkę ,kukurydzy pinki i jazda:)

Jezeli nie dostaniesz zanęty z dodatkiem melasy to proponuję dodać kupną melasę do zanęty,świetny produkt:)

(2011/03/11 16:47)

old stager


Gdybyś jeszcze potrzebował podobnej pomocy to najpierw poszukaj w archiwum .  Na forum możesz nie dostać odpowiedzi z prostego powodu , iż temat ten jest bardzo często wałkowany i  już nie wszystkim chce się po raz kolejny odpowiadać . 

Jak pewnie widzisz przepisów na zanęty jest wiele tylko wystarczy szukać .

Powodzenia


Kolego źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o rodzaje zanęt(grube, cieńkie), żeby mi ktoś przybliżył ich rodzaje w zależnie od ryby, pory roku.. jakie polecacie i jakie mieliście na nich efekty :)

(2011/03/11 18:02)

marek-debicki


A mój Teść swiętej pamięci mówił "zrób komuś dobrze to ci dziecko porodzi". (2011/03/11 21:41)

arden75


A próbowałeś trapera uniwersalnego + kukurydza i trochę  pinek ? Radze spróbować  (2011/03/12 17:29)

rolo81


kolego zanęta trapera leszczowa + jokers i sprawdzona zanęta :) pozdrawiam  (2011/03/14 18:18)

gruby83


drogi kolego ja od zeszlego sezonu uzywam tylko zanet STARFISH 3kg paczka kosztuje 10zl testowalem wszystkie serie ale dla mnie najlepsza jest LIN-KARAS leszcz bardzo zasmakowal sobie w tej zanecie inne ryby tez serdecznie polecam (2011/03/16 18:31)

Andrzej66


Swego czasu jak jeszcze się karpiowaniem nie zajmowałem, na leszcze jako zanętę stosowałem tylko ziarna pszenicy. Cienko mi szło z rzucaniem, ale wtedy ziarna mieszałem z glebą z łowiska i jakoś tam kule urobiłem :). Kolega Marek-Dębicki prawidłowo podpowiada jak zanęcać ziarnami i to zaraz w pierwszym poście. W zapodanych stronach nie wiem co jest bo ich nie otwierałem :). (2011/03/17 16:26)

ICE MEN


Czy zna ktoś zanęty na  ziołach podobno są bardzo dobre z ziemniakiem peczaku pinki kukurydzy i zanęty z dragona. Wie ktoś jakie to zioła? (2011/03/17 23:04)