Zanęty na karpia jezioro Rogozińskie

/ 1 odpowiedzi
witam wszystkich kolegów od kija mam takie pytanko jaka zanęta będzie najlepsza na to jeziorko podkreślam że woda jest mało przejrzysta a wręcz zielona czekam na wasze sugestie i porady z góry dziękuje aha jeżeli to istotne to łowię z pomostu jak możecie to poradzcie mi jeszcze czy mam używać pallet kulki atraktory czy coś jeszcze innego bo moim zdaniem nigdy niema 100% zanęty na ryby ale mam nadzieję że mi jakoś pomożecie pozdro
bolekr

Ciężko jednoznacznie powiedzieć jaka zanęta będzie najlepsza. Zależy wszystko od jeziora. Na jednym sprawdza się to na drugim to. Najlepiej podpytać na co najlepiej biorą karpie. Na słodkie czy śmierdziochy. Jezioro porośnięte trzciną czy inną roślinnością??. Z całą pewnością zapach powinien być dosyć intensywny a nęcenie w pierwszych dwóch dniach na dość dużej powierzchni. Później stopniowo na coraz mniejszym obszarze. Na wstępne nęcenie musisz przygotować dość dużo drobnej zanęty. Np. kukurydza, konopie, Kulki rozdrobnione kombinerkami ( smak bym zaryzykował sxopex+wątroba np TB) + zanęta bazowa 50/50 premium mix TB. Z czasem zmniejszaj drobne frakcje kosztem grubszych, i kluki póxniej już w całości lub trochę zgniecionych i trochę całych. A i koniecznie dodaj jakiegoś boostera. (2012/06/21 14:53)