Zaloguj się do konta

Zanęty na karpia i lina

utworzono: 2010/11/13 12:08
nowik16

Witam koledzy mam pytanko. Chodzi mi o lina i karpia ,łowisko stojące, wedka feeder , chciał bym wiedziec jakie zanęty używać i przynęty na te ryby. Pora  to raczej dopiero wiosenna bo narazie nie mam czasu na wedkowanie. Daleko rzucać czy nie ? koszyk raczej 50gram mam tez mniejsze i wieksze.Z góry dziękuje.  [2010-11-13 12:08]

minus

jeżeli wiosna to nie ma co przesadzać z zanętą bo rybki trochę ospałe są i nie można ich przekarmiać - zanęta o drobniejszej granulacji i szybko pracująca. Jakiś gotowiec będzie OK, można dodać atraktora ale ja bym nie dodawał ziaren kuku za dużo. Trzeba na wiosnę szukać miejsc płytszych (zatok) nasłonecznionych. Ryba szuka na wiosnę cieplejszej wody (1-2 stopnie robią wielką róznicę)


[2010-11-13 12:20]

Jędrula

Wpisz kolego w naszą wyszukiwarke karp-lin-zanęta i wyskoczy Ci minimum 100 porad :) [2010-11-13 12:33]

nowik16

Niechodziło mi o samą zanete ale takze przyneta koszyk itp. ale dobrze pokieruje się radą jędruli i poszukam
[2010-11-13 18:34]

Kolego wszystko zależy od pory roku i oczywiście łowiska. Jak nie znasz łowiska warto przejść się brzegiem popatrzeć na co łowią "tubylcy" i zasięgnąć języka. Znam to z doświadczenia i naprawdę każde łowisko ma swoje tajemnice. Ja na wiosnę stosuję na karpia, lina, karasia czerwone robaki i przede wszystkim na spławik kolo trzciny w miarę nasłonecznione miejsca. A później to przede wszystkim kapelony i zdala od brzegu ale na zmianę spławik i gruntówka ale koszyki nie za ciężkie w moim przypadku bo na moim łowisku dno jest bardzo muliste. A przynęty to kukurydza kolorowe robaki. Powodzenia i sukcesów życzę :)
[2010-11-16 18:48]

nowik16

a w wakacje jak te ryby się zachowują czy jest łatwiej je złapać. Co do lina albo karpia to sie stosuje kukurydza i czerwony robak czy to prawda?? [2010-11-22 17:45]

mienta

lin to cwana i niezwykle ostrożna bestia w wakacje biorą wcześnie rano chociaż łowiłem kiedyś liny w największy upał przede wszystkim cisza i spokój na łowisku jeśli masz możliwość to nęć jedno miejsce o stałych porach a napewno liny zawitają w tym miejscu co do kuku i czerwonych robaków to prawda ale jeśli będziesz łowił na czerwonego robaka to nie spiesz się z zacinaniem liny lubią się bawić robakiem zanim go połkną
[2010-11-22 18:31]

bednar14

Zależy gzie chcesz łowić te liny?Liny są to bardzo ostrożne ryby.Jeżeli masz czas to w sezonie letnim wybierz się na 3-dniową zasiadkę na lina.Pierwszego dnia dużo nęcisz zanętą itd. a następne dwa dni to oserwacja łowiska i wętek.Łowisko i tak powinieneś obserwować kilka razy wcześniej jeżeli naprawdę liczyśz na udany połów.Wypatrywać bąbelków na tafli wody albo nasłuchiwać się w cmokanie linów.Jeżeli łapiesz blisko brzegu to oznaką zerowania linów mogą być drgające trzciny lub grążele.Napisz gdzie chcesz łapać te liny to napisze ci więcej porad :-}
[2010-11-22 19:00]

Andrzej66

Zrób tak jak pisze Bednar14, opisz te swoje łowisko jaka to woda, głębokość, roślinność itd.
Ja ze swej strony mogę powiedzieć, że powinieneś łowić płytko, lina już nawet od 0,5m (widziałem jak na takiej głębokości żerowały), co do karpia to już od 1-1,5m, ja przy wywózce łowię karpie zaraz za trzcinami. :) Przy łowieniu z brzegu zestaw można położyć np. kilka metrów z boku. :)
[2010-11-24 21:30]

nowik16

Na liny i karpie napewno nie wybiore sie nad rzeke. Bedzie to woda stojaca w swoich okolicach mam wiele mozliwosci żwirownia , zbiornik retencyjny ,jezioro zalew nie jestem do konca zdecydowany na którym bede łowił ale opisze łowiska. Zbiornik retencyjny to jest w małej  części zarosnięty ale są piękne łowiska, głembokosc od 1m do 2m.Żwirownia głembokość 2 m - 3m, miejscami nawet 6m. jezioro białka parczewska to miejscami nawet ostro zarośnieta ale piękne karpie dno muliste głembokosc mi niestety nieznana. [2010-11-25 19:41]

bednar14

Na liny i karpie napewno nie wybiore sie nad rzeke. Bedzie to woda stojaca w swoich okolicach mam wiele mozliwosci żwirownia , zbiornik retencyjny ,jezioro zalew nie jestem do konca zdecydowany na którym bede łowił ale opisze łowiska. Zbiornik retencyjny to jest w małej  części zarosnięty ale są piękne łowiska, głembokosc od 1m do 2m.Żwirownia głembokość 2 m - 3m, miejscami nawet 6m. jezioro białka parczewska to miejscami nawet ostro zarośnieta ale piękne karpie dno muliste głembokosc mi niestety nieznana.



Zależy jaka to rzeka ja w mojej okolicy mam rzekę Radomkę która na pewnym odcinku płynie bardzo wolno,jest tam wiele zatoczek i starorzeczy.W tych miejscach dość często łowię liny.Ale najlepsze efekty miałem na zbiorniku zaporowym na głębokości ok.1,4m.
[2010-11-26 14:51]

nowik16

Moja rzeka jest zarośnieta zielem (krzna) na feedera sie nie ustawie nigdzie a poza tym z tego co słyszałem lin to wielka rzadkość w krznie. Jak na feedera to jade nad bug mam 30 km, zawsze ustawiam się na leszcza nad bugiem [2010-11-27 19:27]