zanęty marcela - zaneta ploc

/ 8 odpowiedzi
niech mi ktos podpowie jaka bedzie dobra zaneta plociowa "firma " tylko nie za droga bo z sensasem bym zbankrutowal a dopiero zaczynam zabawe z zawodami .za odpowiec z gory dziekuje i pozdrawiam.
szczupak1993


nie wiem jaka jest firmowa zanęta dobry jest ugotowany pęczak (2009/07/01 10:47)

saren1985


Jeśli chodzi o zawody to nie masz co oszczędzać , ale z Sensasem masz troche racji. Zresztą ciężko dostać oryginalnego sensasa produkowanego od podstaw w Francji, nasz rodzimy jest podobno gorszy. Nie na każdej wodzie Też Sensas sie sprawdza. Jeśli zaczynasz zabawę z zawodami wędkarskimi, to najlepiej podpatruj kolegów z koła i wypytuj ( ale nie zawsze mówią prawdę). I zwłaszcza trening przed zawodami, testuj różne zanęty i sposób ich podawania (częstotliwość nęcenia itp.) Na początek sprawdź zanętę Trofeum Płoć - kosztuje około 6 zł za kilogram. Do tego możesz użyć jakiś z atraktorów Trofeum które są naprawde godne swojej ceny- bardzo świeże i naturalne bez chemii. Do tej zanęty możesz dodać pieczywanp. chlep belgijski czerwony i ewentualnie żółty ( może wejść leszcz) Zanętę pewnie będzie trzeba troche dokleić ponieważ jest bardzo dobrze wyprażona przez co ciężko ją formować w kule. Pracuje ładnie i ma bardzo ciekawy zapach mi kojarzy się troche z zanętą Marcela van den eyde, której osobiście używam na każdych zawodach. Właśnie tej firmy znanęty są godne polecenia jeżeli masz troche zasobniejszy portfel. Cena w granicach do 15 zł za 1 kg. Cała seria Secret jest warta wypróbowania. Spytaj sprzedawcę lub zobacz najpierw na stronce robinsona jaki sekret jest polecany do jakiego gatunku ryb. Jest bowiem sekret na płocie, na leszcze i chyba na krąpie i małe ryby. Możesz do secretu domieszać Marcela na płocie (chyba Gardons też sprawdźw ich ofercie). Podstawa to mięsko do każdej zanęty. Ilość mięska zależy od gatunków ryb, eżeli jest dużo okonia drobnego to czasem lepiej nawet z mięsa zrezygnować, w innych przypadkach jest wręcz koniecznym dodawanie ochotki (jokers) , ja na początku kupowałem mrożoną ochotkę dla ryb akwariowych ( 1 tabliczka około 2,5 zł) i miałem równie dobre wyniki co ci stosujący żywego jokersa( czasami nie umieli go podawać), i pinki, cięte gnojaki itp. Troche sie rozpisałem, ale uważam że sama zanęta nie wystarczy trzeba kombinować, bo inaczej sie nie wygra.
Powodzenia
PS: warto było by mieć kompana podczas wędkowania który w tej samej chwili testował by inną zanętę, wtedy będziesz wiedział która jest skuteczniejsza. Taki mini zawody zrobić. (2009/07/01 13:59)

u?ytkownik16122


jedno pytanie na jakiej wodzie masz te zawody ( jezioro kanał rzeka ) (2009/07/01 21:51)

PIOTR1983


KUP SOBIE ZANĘTE GUTKIEWICZA 1KG, DODAJ DO NIEJ SUCHY ZMIELONY CHLEB LUB BUŁKE 1KG. MOŻESZ ZETRZEĆ NA TARCE ALBO PRZEKRĘCIĆ W MASZYNCE DO MIĘSA JAKIEJŚ STAREJ. JUŻ MASZ 2KG ZANĘTY, TO TEGO DAJ 1KG ZIEMI Z KRETOWISKA. ROBAKÓW NAKOP W OGRÓDKU I POSIEKAJ, KUP TEŻ PINKE. WYMIESZAJ TO WSZYSTKO I BĘDZIE OK. OSTATNIO W TAKĄ ZANĘTE OPRÓCZ PŁOCI PODCHODZĄ TEŻ LESZCZYKI I TRAFIŁ SIĘ TEŻ LIN OK 1.5 KG NA 2PINKI I HACZYK NR 12 LUB 14 NIE PAMIĘTAM. (2009/07/02 05:42)

PIOTR1983


DO TEJ CAŁEJ MIESZANKI DODAJ JESZCZE KUKURYDZE Z PUSZKI I TAKIE PŁOCIE PO 20- 25 CM MASZ GWARANTOWANE. (2009/07/02 05:48)

kiri88


bedzie to woda stojaca dokladnie staw glebokosc stanowisk na zawodach od 3,5 m do 5,5m (2009/07/02 20:46)

u?ytkownik13410


Ja na płotki używam właśnie gutkiewicza. Ta zanęta jest bardzo dobra, śmiało możesz ją zmieszać z zanętą leszczową i dodać trochę atraktora "kolendra" też od gutka. Ja zawsze dodaje troszkę pinków by ryby dłużej były przy zanęcie. (2009/07/02 20:50)

kiri88


bede dawal jokersa w glinie to w tym wypadku tez dac pinki w zanecie (2009/07/02 21:16)