Zanęty Marcel Van Den

/ 11 odpowiedzi
Chciałbym poznać Wasze opinie na temat zanęt tego Pana a dokładnie o serii Gold Pro Bream czy prócz dość dużej ceny sprawdzają się w łowiskach? Pozdrawiam i czekam na relację.
zuzek


witam nie wiem jak inni ale je urzywam tylko tych zanet jesli chodzi o zawody nigdy jeszcze mnie nie zawiodły  urzywałem róznych zanet ale zanety z Marcela jak dla mnie są najskuteczniejsze  oczywiscie najlepiej dopasować cos  do zanety najlepiej z tej marki  pozdrawiam (2011/01/12 18:33)

pablos1000


Witam, ja tez urzywałem zanęt Marcela kilka razy w ubiegłym roku. Na początku nie byłem do końca przekonany, ale kupiłem niedrodo w sklepie internetowym Okoń na próbe kilka kilogramów i to co zobaczyłem nad wodą przerosło moje najśmielsze marzenia. Po wrzuceniu kilku kól woda poprostu zaczeła się gotować. (2011/01/13 15:03)

daron


witam , jeżeli chodzi o zanęty marcela to dla mnie nie ma lepszych .Przede wszystkim są odporne na presję wędkarską, oczywiście przy dobrym dobieraniu dodatków do danego łowiska .Pozdrawiam. (2011/01/13 17:40)

paksifiksi


ZANĘTA mhm, wiadomo każde łowisko jest nęcone inną zanętą . Ja osobiście stosuję zanętę TRAPERA i spełniła moje oczekiwania, ale jak Marcela to ryby po 5 min. aż pod kładke przypływały aby pozjadać wszystko. Myślę że to jest bardzo dobra zanęta, jak nie jedna z najlepszych. (2011/01/15 09:38)

bilox


Hmm no dobrze opinie już Wasze znam że jest dobra w takim razie jakimi składnikami zazwyczaj uzupełniacie te zanęty czego można dodać więcej czego mniej. Z mojego doświadczenia wynika że stosując podaną zanętę Gold Pro Bream (niby typowo leszczowa) a na łowisku meldowały się zazwyczaj drobne krąpie i płoteczki (żywcówki) czy nie jest ona zbyt drobna jak na leszcza?? (2011/01/15 12:59)

bilox


Przyznam się że tak jak zalecali na etykiecie dodałem do niej Specjala (zanęta tej samej firmy) a ona daje efekt smużący i czy to nie jest czasem powód zwiększonej aktywności drobnicy??Fakt dodawałem do niej też kuku tyle czy kuku konserwowe nie jest zbyt drobne ?? (2011/01/15 13:03)

ms


Używałem kiedyś trochę zanęt Marcela. Uważam, że są to dobre zanety. Wielu zawodników używa tych zanęt. Myślę, do rekreacyjnego łowienia nie trzeba dodawać jakiś specjalnych dodatków, wszystko zależny, w jakiego typu łowisku łowisz, na jakiej głębokości (lub w jaki sposób chcesz zaprezentować przynętę) i jaki gatunek ryb chcesz złowić (dostosowanie pracy mieszanki do upodobań poszczególnych gatunków). Możesz dodać jakiegoś zapachu, któregoś z serii "bream" Marcela lub GP Lorpio (używam obu i myślę, że oba są dobre)

Odnośnie Twojej zanęty - piszesz, ze dodałeś do Gold Pro Bream zanętę Special i tam na etykiecie było napisane, że uzyskasz efekt chmurotwórczy, czyli zanętą po wpadnięciu tworzy obłok. Czasem, w ciepłe dni leszcze "podnoszą się" z dna (szczególnie, gdy zanęcisz przynętą np. białymi, pinką, kasterami lub gdy leszcze są na w Twojej miejscówce i wrzucisz tego typy zanętę - chmurotwórczą). Taka mieszanka co podałeś może też być dobra na płytkich łowiskach lub gdy ryby biorą chimerycznie. Zestaw musi być lekki i łowisz z opadu (przynęta w kontrolowany sposób opada powoli w toni). Najłatwiej łowić tyczką, można próbować batem lub odległościówką z małych odległości. Taka taktyka ma sens tylko w wodzie stojacej.

Jeżeli łowisz w normalnych warunkach, chcesz podać przynętę z dna (generalnie tak się łowi leszcze), to jeżeli łowisz na łowisku z miarę twardym dnem, to do Gold Pro Bream powinieneś dodać Secret lub Turbo zamiast Special. Przy głębokościach powyżej 4m, lub przy małym ruchu wody można dodać kleju PV1. Musisz też pamiętać o właściwym namoczeniu zanęty, gdyż jeżeli będzie za słabo nawilżona, to będzie smużyć, a gdy będzie za mocno to będzie leżeć na dnie jak by była z betonu.

Mam nadzieję, ze choć trochę pomogłem.
(2011/01/15 13:49)

bilox


Dzięki wielkie pozdrawiam (2011/01/15 14:50)

baloonstyle


Też stosowałem jak potrzebowałem zanęty na ostatnią chwilę  była bardzo dobra, no przynajmniej na łowiskach gdzie łowię. (2011/01/15 15:15)

zaku81


http://forum.wedkuje.pl/post/ktora-zaneta-na-lescza/117568/0 (2011/01/15 16:13)

zuzek


jakoś  wszyscy chyba zapomnieli żeby ja napowietrzyć przez sito   [pozdrawiam ] (2011/01/19 23:51)