Zaloguj się do konta

Zanęty kupujemy czy sami komponujemy ?

utworzono: 2018/03/23 20:46
luk-kr

Witam zapaleńców wędkarskich.W obecnych czasach gdzie producenci prześcigają się w produkcji zanęt, dodatków zapachowych, peletów, dużo musiał bym tu wymieniać. Wrócę również do bardzo szeroko prppagowanych targów o nazwie Rybomania na których jest wszystko. Mając to wszystko w sklepach stacjonarnych oraz internetowych kto wrogóle sam robi zanęty? Sam osobiście co sezon testuje zanęty firmowe i szczerze raczej chyba z lenistwa nie robię ich sam. Tu muszę przyznać, że na pelety i metodę na wodzie stojącej miałem lepsze wyniki niż na normalną metodę gruntową nie używając wspomnianego peletu. Wydaje mi się, że niewarto samemu robić zanęty jest do wyboru masa zanęt zapachów oczywiście można tylko, czy to ma sens. Wszystkiego sami nie zrobimy jakiś atraktor chyba trzeba i tak kupić. [2018-03-23 20:46]

Jakub Woś

Kolejna ankietka :) Zanęty kupuję a nie robię, zwyczajnie szkoda mi czasu. Wolę na rybach go spędzić niż na mieleniu ziarna [2018-03-23 21:48]

erykom

Chociaż ktoś rozruszał te forum "ankietkami" :p Tylko i wyłącznie kupuję zanęty gotowe i już od dawna nie kupuję drogich i jak to wielu twierdzi "niezawodnych zanęt".Kiedyś kombinowalem z różnymi zanętami ale zauważyłem że na zanętę za 5 zł łowie te same ryby co na zanętę wartą 15 czy 20 zł.Kiedyś do feedera użyłem zanęty za 4,50 zł która była rok po terminie i połowiłem leszczy 58-65 cm [2018-03-24 09:00]

Julian

Gdy pierwszy raz zjawiam się na łowisku używam gotowej zanęty w celu przywabienia ryb . A potem groch , kukurydza,pęcak , pszenica , ziemniaki.makaron. Gdy się wytworzy pozytywny huczek stosuję groch taki pół na pół zagotowany ( starzy wiedzą o co chodzi ) . Jest to sprawdzona i co najważniejsze - slektywna zanęta i przynęta. Może być również lekko waniający serek ale duże kawałki na haku i też średnio-twardawe. Zresztą tego się nie da opisać tego trzeba się nauczyć. Starzy mistrzowie którzy mnie uczyli o gotowej zanęcie nawet nie śnili. Z drugiej strony za moim nestorem bo i po co. [2018-03-24 10:31]

luk-kr

Dawno ankiet nie było, nie narzekajcie 😀 [2018-03-24 17:41]