Zanęty i przynęty na tołpygę w stawie

/ 10 odpowiedzi
proszę o poradę na zanęty i przynęty na tołpygę w wodzie stojącej (staw)
mienta


Tołpyga trafia się najczęściej jako przyłów i z tego co wiem nie da się jej złowic czy na nia nastawić ale poczekajmy może ktoś coś więcej na ten temat napisze (2011/08/01 19:08)

tomaszgud


najlepiej siecią (2011/08/01 20:16)

volvo01


tołpygę łowi sie na bańki wodne a na haczyku czereśnia wiśnia truskawka lub sliwka

WAŻNE
Zyłka głowna - plecionka 0,25mm
Przypon - żyłka karbonowa 0,22mm (2011/08/01 22:40)

z@mela


tołpyge możesz  zlowić na kilka sposobem
  na granat
 sieć
 prąd
 podhaczyć i  najcześciej  pada wlaśnie podhaczona przy  spinningu bo jeszcze nie słyszałem zeby ktos złowil normalnie zapietą za  pysk tołpygę bo ona zywi sie planktonem.
 Czasami  ryba zasysa  wodę z pozywieniem i akurat w tym miejscu znajdzie sie haczyk  ktory zostanei zasany ale to jest FUKS i  po zlowieniu  tołpygi warto pójść do kolektóry  i wyslac totka :D (2011/08/01 22:45)

JOPEK1971


tołpygę łowi sie na bańki wodne a na haczyku czereśnia wiśnia truskawka lub sliwka

WAŻNE
Zyłka głowna - plecionka 0,25mm
Przypon - żyłka karbonowa 0,22mm
Co Ty za głupoty piszesz? Klenia lub amura na te przynęty owszem,ale nie tołpygę,tołpyga jest rybą typowo rybacką,niestety ale nasi "mądrzy" prezesi wpuszczając to badziewie do naszych wód mają wszystkich wędkarzy w ... ciemności. (2011/08/01 23:31)

sianki5


piszesz bzdury kolego jak tu pisza koledzy tolpyga czysty przypadek (2011/08/02 22:03)

CZzesio


proszę o poradę na zanęty i przynęty na tołpygę w wodzie stojącej (staw)


Cześć ...... a jednak się da :)))
Jak Złowić Tołpygę
według mnie przynęta jest zbędna równie dobrze (?) ,jednakowo to lepsze słowo weźmie na pusty haczyk albo z kuleczką styropianu.Próbuj :)   Życzę połamania na tołpydze :))) (2011/08/02 22:37)

chleb


Gotowany ziemniak. (2011/08/02 22:57)

ArekCs


Ta ryba gdy czuje się zagrożona wyskakuje z wody. Rybacy w programie telewizyjnym na discovery pokazywali tą metodę połowu tołpygi, wyglądało to tak że po rzecze płynęli motorówką i tołpygi wyskakiwały z wody a oni strzelali z kuszy czy z łuku (nie pamiętam), a strzała była przymocowana liną . Drugi sposób który ukazali w tv , to rozstawienie sieci na całej długości rzeki, a druga motorówka robiła hałas, żeby tołpyga uciekała w stronę sieci
pozdrawiam (2011/08/02 23:38)

Burza


Mnie się kiedyś obiło o uszy, że tołpygę można łowić stosując jako przynętę główkę sałaty, z racji jej upodobania do zielska.
Ile w tym prawdy nie wiem, sam tego sposobu nie sprawdzałem (2011/08/02 23:39)