Zaloguj się do konta

Zanęta,przynęta i taktyka na lina

utworzono: 2012/05/06 09:30
michal1661

Moglibyście podać mi przepis na jakąś dobrą zanętę na Lina. I czy na haczyk nadaje sie kukurydza z puszki konserwowa? I na jakim gruncie lowic taki do samego dna czy jakiś płytki .
[2012-05-06 09:30]

Analos

Kukurydza się nadaj, jak najbardziej.  Przynęta powinna być umieszczona na dnie. [2012-05-06 09:11]

Moglibyście podać mi przepis na jakąś dobrą zanętę na Lina. I czy na haczyk nadaje sie kukurydza z puszki konserwowa? I na jakim gruncie lowic taki do samego dna czy jakiś płytki .

Poszukaj sobie czegoś w Internecie na ten temat , albo sam pomyśl . Ile w końcu można pisać o tym samym ?  Podpatruj wędkarzy , czytaj prasę , literaturę wędkarską i myśl , zamiast pisać głupoty , jak bardzo chcesz złowić lina ,ale na przeszkodzie do sukcesu stoi  "brak  dobrej przynęty ". Czy aby tylko to , jest przyczyną niepowodzeń ? Moderator powinien skasować ten wątek.Nigdy nie złowi się żadnej ryby , gdy będzie się siedzieć przed komputerem !
[2012-05-06 09:50]

krzysiek1024

Używaj kukurydzy, rosówek ewentualnie spróbuj makronu. Z tym, że wypada trochę dzień wcześniej podsypać tym na co będziesz łowić.  W przypadku rosówek polecam trapera lin-karaś + kilka pociętych rosówek. Połamania kija!  [2012-05-06 10:13]

Używaj kukurydzy, rosówek ewentualnie spróbuj makronu. Z tym, że wypada trochę dzień wcześniej podsypać tym na co będziesz łowić.  W przypadku rosówek polecam trapera lin-karaś + kilka pociętych rosówek. Połamania kija! 

Ja ci dam "pociętych rosówek ". Chciałbyś być pocięty ? Rosówka też tego nie chce , ty pocięty kliencie .
[2012-05-06 11:18]

krucyemen

Kolego białe robaki i nieważne czy przy samym dnie czy przy powierzchni lin to jest żarłok  [2012-05-06 11:25]

krucyemen

Używaj kukurydzy, rosówek ewentualnie spróbuj makronu. Z tym, że wypada trochę dzień wcześniej podsypać tym na co będziesz łowić.  W przypadku rosówek polecam trapera lin-karaś + kilka pociętych rosówek. Połamania kija! 

Ja ci dam "pociętych rosówek ". Chciałbyś być pocięty ? Rosówka też tego nie chce , ty pocięty kliencie .

Kolego spokojnie bez nerwów, wyrwałeś z tym jak karp  [2012-05-06 11:28]

Kolego białe robaki i nieważne czy przy samym dnie czy przy powierzchni lin to jest żarłok 

Brak słów ! Głębokość łowienia jest uzależniona od miejca , strefy w której znajdują się żerujące ryby a nie tak na j..ł pies : "nieważne czy przy samym dnie czy przy powierzchni. Jeżeli będzie się łowić spod popwierzchni  a lin będzie żerował we właściwy sobie sposób tj z dna - to się złoisz w gacie prędzej niż złowisz rybę . Wyjątkiem jest tutaj zanik tlenu przy bardzo mulistym dnie z gnijącymi szczątkami , gdzie lin lubi czasem podjeść ślimaków spod liści grążela - wtedy można łowić te ryby technikami powierzchniowymi albo wpół wody ,ale to nie jest reguła .Lin nie jest żarłokiem .Takie bzdury pisze ktoś , kto nie ma pojęcia o rybach i wędkowaniu. Mylenie paszaka karpia ,z wolno rosnącym , wybrednym linem - to typowa cecha ludzi z wędkami ,niemających żadnej wiedzy . Lin zjada w ciągu dnia małe porcje pokarmu , starannie przeszukując dno w poszukiwaniu pokarmu , który preferuje . Ta ryba jest jedną z największych niejadków naszych wód , ponieważ relatywnie co do innych ryb : zjada naprawdę bardzo mało .Jest ponadto wiele zbiorników , gdzie lin pobiera pokarm głównie nocą ,a  w dzień można odnieść wrażenie ,że w wodzie nie ma ryb , albo są same wzdrążki .... Zastanów się wcześniej , zanim opublikujesz kolejny stek bzdur ,niepoparty rzeczywistością.
[2012-05-06 11:36]

Bernard51

I na jakim gruncie lowic taki do samego dna czy jakiś płytki .

NIe lapie o co chodzi jakis plytki, lina srodowisko to muliste przewaznie podloze teraz z wiosny to nawet 60cm tam trzeba go szukac w pochmurne dni z lekkim deszczem.Czym necic napwno kukurydza jest dobra czerwone robaki, bieale, ziemniak pokrojony w mala kosteke  na hak robak czerwony, rosówka, bialy plus 2ziarna ryżu preparowanego ziemniak puzniej lipiec chleb kostka z skórka, wszystko zalezy od lowiska nalezy rozpoanac  co mu smakuje w danym lowisku i porze roku, lin to cwana rybka?
I zlowienie jej jest satysfakcja!!
[2012-05-06 12:02]

RadosnyRabarbar

To już robaków na hak nie wolno nabijąć bo przyjdą ekolodzy i wlepią mandat za niszczenie przyrody.

Ostatnio słyszałem że na lina jest świetny groch gotowany tylko trzeba kilka dni nęcić żeby lin się przyzwyczaił do nowego pokarmu. Ja złowiłem pierwszego lina na kanapkę (kuku i 2 białasy).
[2012-05-06 14:05]

Kosmita

Przedwczoraj złowiłem 40 cm lina na 3 pinki. Grunt miałem około 1m, a głębokość łowiska wynosiła około 3 m lub więcej.
[2012-05-06 14:30]

Przedwczoraj złowiłem 40 cm lina na 3 pinki. Grunt miałem około 1m, a głębokość łowiska wynosiła około 3 m lub więcej.

Różne przypadki się zdarzają , co nie znaczy ,że są one regułą . Poza tym : zmyślasz , zmyślasz i jeszcze raz zmyślasz . Co to znaczy "pinka " ? Nie każdy biały robak , to pinka. Mianem "Pink " - Anglicy nazwali bardzo małe larwy muchy plujki ( tylko bardzo małe egzemplarze ) ... Przede wszystkim zaś nazwa ta wzięła się od różowawej barwy bardzo małych larw muchy domowej , używanych na zawodach w czasie kompletnego bezrybia , do połowu drobnych  ryb takich jak: babki , cierniki , słonecznice , uklejki , narybek cefali (tam gdzie cefale występują czyli nie w Polsce ) itp. Biały robak sztucznie zabarwiony jest nadal białym robakiem - mimo, iż posiada kolor różowy czyli po angielsku "Pink ".
[2012-05-06 16:06]

krucyemen

Kolego białe robaki i nieważne czy przy samym dnie czy przy powierzchni lin to jest żarłok 

Brak słów ! Głębokość łowienia jest uzależniona od miejca , strefy w której znajdują się żerujące ryby a nie tak na j..ł pies : "nieważne czy przy samym dnie czy przy powierzchni. Jeżeli będzie się łowić spod popwierzchni  a lin będzie żerował we właściwy sobie sposób tj z dna - to się złoisz w gacie prędzej niż złowisz rybę . Wyjątkiem jest tutaj zanik tlenu przy bardzo mulistym dnie z gnijącymi szczątkami , gdzie lin lubi czasem podjeść ślimaków spod liści grążela - wtedy można łowić te ryby technikami powierzchniowymi albo wpół wody ,ale to nie jest reguła .Lin nie jest żarłokiem .Takie bzdury pisze ktoś , kto nie ma pojęcia o rybach i wędkowaniu. Mylenie paszaka karpia ,z wolno rosnącym , wybrednym linem - to typowa cecha ludzi z wędkami ,niemających żadnej wiedzy . Lin zjada w ciągu dnia małe porcje pokarmu , starannie przeszukując dno w poszukiwaniu pokarmu , który preferuje . Ta ryba jest jedną z największych niejadków naszych wód , ponieważ relatywnie co do innych ryb : zjada naprawdę bardzo mało .Jest ponadto wiele zbiorników , gdzie lin pobiera pokarm głównie nocą ,a  w dzień można odnieść wrażenie ,że w wodzie nie ma ryb , albo są same wzdrążki .... Zastanów się wcześniej , zanim opublikujesz kolejny stek bzdur ,niepoparty rzeczywistością.

Bzdurą to ty jesteś pieprzysz a nie wiesz do kogo mówisz dzieciaku  [2012-05-06 18:59]

maniek22

Nadaje się i kukurydza i rosówki. Przynęta tuż nad dnem albo na samym dnie chociaż jak sam widziałeś udało mi się złowić ładnego lina na małym gruncie.    [2012-05-08 09:55]

michal1661

No obym tez takiego zlowil, co do rosówek to dzisiaj wieczorem spróbuje ich poszukać. Dzisiaj do południa szukałem i znalazłem kilka i jedna ma z 15 cm i ja na haczyk to mam pokroic?
[2012-05-08 14:28]

groch777

a Ty widzę że takim "myślicielem" jesteś ze ojej...
pyta się chłopina bo ma neta 3 dzień i wpadł na tą str bo w google na pierwszych propozycjach się pokazuje...
a i może nie potrafi się za bardzo poruszać na tej str... hm ??
kasować powinno się posty takich jak Ty. nie podoba się ? nie czytaj. nie wchodź na tę stronę. nie komentuj itd... poprostu idź na ryby i nie trać czasu na odpisywanie na takie komentarze. TYLKO JAK SAM MÓWISZ: IDŹ I ŁAP! SENSEJU... ;)
pozdrawiam. [2013-04-17 18:25]

Dandol

Kolego ryby po zimie są wygłodniałe, teraz najlepsze jest mięsko a na lina rosówa ze 3 na haczyk, tak żeby na dnie leżały, a kukurydza i inne roślinne to w połowie sezonu i na koniec

[2013-04-17 18:48]

yba

Wszystko zależy od łowiska .Na jednym Linom pasuje kukuruku na następnym biały a jeszcze innym rosówka .Co do zanęty to ja używam kukurydzy konserwowej z mielonym biszkoptem,piernikiem i zapachem waniliowym .O zmierzchu i o świcie łap blisko brzegu zawsze mając przynętę na dnie .O wcześniejszych porach radzę szukać go dalej od brzegu. Najważniejsza jest cierpliwość i życzę ci wielkiego pszenicznika. [2013-04-17 20:28]

tripod

Michał, to może tutaj zobacz, może coś znajdziesz dla siebie, bo widzę, że dopiero zaczynasz:
artykuł
http://firmadragon.pl/index.php/czytelnia/waldemar-ptak-przedstawia/1561-liny-ncone-chmur

artykuł
http://firmadragon.pl/index.php/czytelnia/waldemar-ptak-przedstawia/1588-liny-ncone-chmur-czii

artykuł
http://firmadragon.pl/index.php/czytelnia/waldemar-ptak-przedstawia/1527-przybrzeny-lin

Jest tam o zanęcie, haczykach, wędkach itd.

pozdrawiam

p.s. Wklejam zdjęcie pochodzące z tych artykułów
[2013-04-19 08:58]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia