Zaloguj się do konta

Zanęta karp-leszcz

utworzono: 2014/03/30 17:55
mateo111132

Witam potrzebuje zanęte na karpia i leszcze tylko nie wiem którą wybrać i czy mozna tak pomieszac aromat na karpia z leszczem. Mam w domu mikro pellet 4mm ochotka i halibut moge je oba dodac do zanęty?? mam do wyboru still/dragon/traper. Dodam ze bylem dzis na rybach z zanętą fish mix i nic sie nie działo :) [2014-03-30 17:55]

notaki

I wzystkiemu winna zaneta :-(
Bo:
-przynęta
- sposób łowienia
- łowisko
- budowa zestawu
- pora roku
- i normalnie dzień, gdy ryba "nie gryzie" sa bez znaczenia :-(
[2014-03-30 18:08]

FISHER997

ja mam koło siebie zbiornik 10 h wrzucam pajde chleba w kosz proteinke na włosa wędeczka feder i po 3 kg karpie i małe leszcze do 1 kg całe siatki łowie a niektórzy sypią całe kilogramy zanęt i wyniki podobne mają :) [2014-03-30 19:45]

mateo111132

Bo:
-przynęta
- sposób łowienia
- łowisko
- budowa zestawu
- pora roku

Kolego ja nie mówię że to wina zanety. Teoretycznie zaneta to dopiero 25% sukcesu. Ją chciałem zapytać po prostu czy skład mojej zanety jest odpowiedni czy może poszlem za mocno w stronę siedzieli??
[2014-03-30 20:16]

FISHER997

Ja stosuje te najtańsze zanęty i są efekty morze po prostu ryba nie brała i tyle na karpia sprawdza się również karp karaś z trapera i wiele innych nie da się wybrać złotego środka musisz popróbować sam :) [2014-03-30 20:28]

FISHER997

A tak jak mówiłem jak ci nic nie bierze to wrzuć chleba i zarzuć nic nie stracisz u mnie to działa :) [2014-03-30 20:29]

mateo111132

A tak jak mówiłem jak ci nic nie bierze to wrzuć chleba i zarzuć nic nie stracisz u mnie to działa :)

Dzięki napewno sprubuje [2014-03-30 20:33]

mateo111132

Bo:
-przynęta
- sposób łowienia
- łowisko
- budowa zestawu
- pora roku

Kolego ja nie mówię że to wina zanety. Teoretycznie zaneta to dopiero 25% sukcesu. Ją chciałem zapytać po prostu czy skład mojej zanety jest odpowiedni czy może poszlem za mocno w stronę siedzieli??

Przepraszam miało byc Śmierdzieli a nie siedzieli :D

[2014-03-30 20:34]

notaki

Nie chciałem Cię ściąć
:-(

Tylko dać powód do przemyślenia .
Widzisz... uczyłem syna kolegi łowic... wziąłem go " z marszu" na ryby.. zanęta "byle co", przynęta "byle co", tak naprawdę na odczepnego, bo koega prosił... i leszce dosłownie same na brzeg wyskakiwały, choć wokół wedkarzy mrowie...
Chłopak byl zachwycony tym jakie to proste :D
Po tygodniu w tym samym miejscu  spróbowałem identycznym zestawem i tymi samymi przyneami i zanętami. Dosłownie to samo.
Tyle że sam
I dupa blada :-(

[2014-03-30 20:37]

pompips

Bo:
-przynęta
- sposób łowienia
- łowisko
- budowa zestawu
- pora roku

Kolego nic nie napisałeś o dnie na jakie podałeś ta zanętę, głębokości łowiska ani o warunkach na łowisku pogoda i ciśnienie. Najbardziej uniwersalnym aromatem jest wanilia a w zasadzie wanilia/karmel zawsze ściągnie jakieś karpiowate w pobliże zestawu czasami trwa to chwile ale jednak. Co do mikro pelletu w zanęcie to jest to dobra opcja ale z umiarem. Na leszcza dał bym jeszcze do zanęty trochę ciętego robala i powinno być dobrze.
Tylko skup się na badaniu dna łowiska podaj zanętę w jedno miejsce i łów precyzyjnie.
A jeżeli chodzi o leszcza to wydaje mi się ze trzeba by poszukać go nieco głębiej niż karpia. Na jakiś stokach czy blacikach u podnóża stoków. Karpia o tej porze na wypłyceniach w pobliżu roślinności. Ważna jest też pora dnia ale reguł niema na każdym zbiorniku inaczej się to przedstawia.

[2014-03-31 09:28]

mateo111132

Bo:
-przynęta
- sposób łowienia
- łowisko
- budowa zestawu
- pora roku

Kolego nic nie napisałeś o dnie na jakie podałeś ta zanętę, głębokości łowiska ani o warunkach na łowisku pogoda i ciśnienie. Najbardziej uniwersalnym aromatem jest wanilia a w zasadzie wanilia/karmel zawsze ściągnie jakieś karpiowate w pobliże zestawu czasami trwa to chwile ale jednak. Co do mikro pelletu w zanęcie to jest to dobra opcja ale z umiarem. Na leszcza dał bym jeszcze do zanęty trochę ciętego robala i powinno być dobrze.
Tylko skup się na badaniu dna łowiska podaj zanętę w jedno miejsce i łów precyzyjnie.
A jeżeli chodzi o leszcza to wydaje mi się ze trzeba by poszukać go nieco głębiej niż karpia. Na jakiś stokach czy blacikach u podnóża stoków. Karpia o tej porze na wypłyceniach w pobliżu roślinności. Ważna jest też pora dnia ale reguł niema na każdym zbiorniku inaczej się to przedstawia.

Dziękuje za odpowiedz a co myslisz o mellasie? np. zamoczyc w niej robale albo dodac do zanęty??

[2014-03-31 13:06]

pompips

Melasa ma dobre właściwości jeżeli chodzi o utrzymanie zanęty przy dnie i jest dobrym dodatkiem ja osobiście stosuję melasę do swoich zanęt z dobrym skutkiem w tamtym sezonie miałem Trapera a w tym leję MCkarp.
[2014-03-31 13:43]

j23janek

Ja do melasy dodaje troszeczkę aromatu truskawki [ możne być dip ] i activator czekolada mleczna.U mnie działa.   [2014-04-06 10:04]