Zanęta chlebowa

/ 12 odpowiedzi
co sądzicie o zanęcie  z bułki tartej ? lepsza od tej kupnej czy nie ?
Bernard51

Z samej bulki tartej nie bedzie dobra zaneta , trzeba jeszcze dodac wiecej skladników ?? (2012/08/15 12:37)

tomczyk001

Akurat kupna zanęta jest lepsza od tej z samej bułki tartej ;) (2012/08/15 13:14)

xeio

chodzi Ci o to aby sama bułka stanowiła zanentę, czy aby była jednym ze składników?
Bo jeżeli ten pierwszy wariant to zdecydowanie polecałbym kupną (2012/08/15 13:17)

89krzysztof

Opowiedz coś więcej o zanęcie chlebowej ?  (2012/08/15 13:20)

dareczekxd

chodzi mi o zmielony suchy chleb i bułke , połączone z wodą i tyle (2012/08/15 13:26)

xeio

w takim razie kupna powinna być lepsza, a w dodatku jak przesadzisz to zakwasisz tylko wode :) (2012/08/15 13:30)

użytkownik26223

chodzi mi o zmielony suchy chleb i bułke , połączone z wodą i tyle

więc jest to zła opcja chleb bardzo szybko kiśnie.do bułki tartej można dodać chleb belgijski "fluo" ale to nie jest taki "normalny" chleb jaki jemy na śniadaniedo bułki tartej dodajesz składniki jak np płatki owsiane,otręby pszenne,kasza kukurydziana itpw necie znajdziesz sporo przepisów , wystarczy poszukać.albo jak radzi kol.wyżej kup gotowca  (2012/08/15 13:39)

użytkownik107209

Mielony chleb , papka , z której odciśnięto wodę i zrobiono ciężkie , spojone lepiszczem pecyny ( chleb ,  gospodarcza śruta kukurydziana + ziemia czarna , która przyciąga ryby z dużej odległości .   Skuteczność ograniczona : dobra zanęta na lina , leszcza ,ale nietrwała i szybko sycąca. . Zanęta ma jednak wabić , nie karmić a taki efekt zapewnia tylko pozbawienie składników ( płatki , bułka tarta , otręby )  - glutenu.Osiąga się to poprzez prażenie .Dość powiedzieć ,że  składniki poddane prażeniu - zmieniają diametralnie swój zapach i smak , np : świeżo prażony  płatek owsiany przypomina załamanie zapachu arachidów z orzechem laskowym ... (2012/08/15 15:38)

bonek18

Można rozrobić bułkę tartą z wodą i dodać kukurydzę z puszki. Może i śmieszne ale ja nie raz siedziałem z sąsiadem i on łapał na takie coś karpia za karpiem a ja na kupną od czasu do czasu leszczyki.  Także możesz sprawdzić taki wariant. Z braku funduszy i to może być dobre. (2012/08/15 16:41)

Lin1992

Ja na zmielony,suchy chleb - bez żadnych dodatków łowie latem ukleje.Ponieważ kule z takiej zanęty wrzucone do wody robiły piękną chmurę na jej powierzchni wabiąc ryby z powierzchni.Należy tyko pamiętać że chleb szybko kiśnie i nie należy wrzucać go ponad nadmiar do wody. (2012/08/15 18:02)

Wiesiulubiryby

Ja na zmielony,suchy chleb - bez żadnych dodatków łowie latem ukleje.Ponieważ kule z takiej zanęty wrzucone do wody robiły piękną chmurę na jej powierzchni wabiąc ryby z powierzchni.Należy tyko pamiętać że chleb szybko kiśnie i nie należy wrzucać go ponad nadmiar do wody.
(2012/09/04 23:49)