Zaloguj się do konta

Zanęta wczesnowiosenna

utworzono: 2011/03/06 20:29
Misiekolarz

Witam wszystkich, byłem dziś pierwszy raz w tym roku na rybach na rzece Ruda zaraz za zaporą na zalewie Rybnickim, niestety efekty mizerne 4h bez brania. Łowiłem na zanętę Stila duży karp, leszcz, lin dodałem do niej trochę gotowanych konopi z wodą w której się gotowały, trochę pęczaku, płatki owsiane, bułka tarta, białe robaki, klej Trapera na haczyk białe i peczak.
Czy zrobiłem coś nie tak, proszę o poradę!!!!!!!!!!
[2011-03-06 20:29]

kamillo8110

Po prostu, może być jeszcze ciut za wcześnie na wędkowanie.Myśle że jak sprujesz za ok. 2-3 tygodnie pojawie się efekty.Co do zanety to była dobra:) [2011-03-06 20:33]

czerwcowy0520

Dobra? Nie powiedziałbym...na karpia i lina? Przede wszystkim przesłodziłeś, a poza tym z tymi dodatkami roślinnymi też przesadziłeś. Spróbuj z typową zanętą płociową albo rzeczną np z Robinsona, do tego dołóż atraktor jakiś ziołowy np kolendre, albo suszoną krew. Zanęte uzupełnij Jokersem i pinką. Łów na pinkę, białe, czerwone i koniecznie nie zapomnij o ochotce. Nęć małymi porcjami! Jeśli łowisz za zaporą to na bank muszą być tam ryby bo jesli zimują to takie miejsce jest idealne na zimowisko
[2011-03-06 20:43]

arus

Witam wszystkich, byłem dziś pierwszy raz w tym roku na rybach na rzece Ruda zaraz za zaporą na zalewie Rybnickim, niestety efekty mizerne 4h bez brania. Łowiłem na zanętę Stila duży karp, leszcz, lin dodałem do niej trochę gotowanych konopi z wodą w której się gotowały, trochę pęczaku, płatki owsiane, bułka tarta, białe robaki, klej Trapera na haczyk białe i peczak.
Czy zrobiłem coś nie tak, proszę o poradę!!!!!!!!!!

Tak kolego zrobiłeś coś nie tak(ja również popełniłem ten sam błąd) wybrałes sie na rybki za wcześnie.
[2011-03-06 21:10]

Myślę że zastosowałeś zbyt grubą zanętę- w lecie na większe ryby napewno by się sprawdziła. Na razie wczesna pora roku wymusza na nas stosowania drobnych zanęt najlepiej koloru czarnego- atraktor czekolada lub coś o aromacie ziołowym. [2011-03-06 22:01]

perwer

Po pierwsze używanie jako przynęty o tej porze pęczaku mija sie z celem,biały tez ciężko.Jakbys miał ochotke i pinke szybciej,lecz sama zanętą nie wiem czy rybki nie odstraszyłeś.Ziemia z jokiem +brokat teraz,lub zanęta ochotkowa na zimna wode.Możesz też zanęte płociową użyc,ale nie przesadzaj z atraktorami i z ilością nęcenia. [2011-03-06 22:16]

czerwcowy0520

Po pierwsze używanie jako przynęty o tej porze pęczaku mija sie z celem,biały tez ciężko.Jakbys miał ochotke i pinke szybciej,lecz sama zanętą nie wiem czy rybki nie odstraszyłeś.Ziemia z jokiem +brokat teraz,lub zanęta ochotkowa na zimna wode.Możesz też zanęte płociową użyc,ale nie przesadzaj z atraktorami i z ilością nęcenia.

Myślę że zastosowałeś zbyt grubą zanętę- w lecie na większe ryby napewno by się sprawdziła. Na razie wczesna pora roku wymusza na nas stosowania drobnych zanęt najlepiej koloru czarnego- atraktor czekolada lub coś o aromacie ziołowym.

Popieram jak najbardziej wypowiedź koledzy!

[2011-03-06 22:38]

gruby0113

Popieram zanęta zbyt bogata na tą porę roku efekt- rybka spłoszona
[2011-03-06 23:44]

jogo

Witam wszystkich, byłem dziś pierwszy raz w tym roku na rybach na rzece Ruda zaraz za zaporą na zalewie Rybnickim, niestety efekty mizerne 4h bez brania. Łowiłem na zanętę Stila duży karp, leszcz, lin dodałem do niej trochę gotowanych konopi z wodą w której się gotowały, trochę pęczaku, płatki owsiane, bułka tarta, białe robaki, klej Trapera na haczyk białe i peczak.
Czy zrobiłem coś nie tak, proszę o poradę!!!!!!!!!!

Tak kolego zrobiłeś coś nie tak(ja również popełniłem ten sam błąd) wybrałes sie na rybki za wcześnie.


Nie mogę się doczekać pierwszego wypadu nad wodę nawet ze spławikami.

Od miesiąca codziennie czytam o metodach, przynętach, zanętach, ale póki co jest jeszcze za wcześnie.

Od kiedy mniej więcej ryby zaczynają żerować?

[2011-03-07 19:25]

 no kolego to zanęta na większe rybki ale w lecie .... za grubo :) na wiosnę nęcić najlepiej mało . przy słabym żerowaniu wrzucaj samą bełchatkę z  jokersem i zapachem ewentualnie można dodać  zanęty płociowej o drobnej frakcji .
[2011-03-07 19:34]

gruby0113

Jakie za wcześnie co wy gadacie a na lodzie też jest za wcześnie rybka żeruje ale słabo pytanie na co ją złapać i tu nasza rola żeby ją przechytrzyć cieniej i jeszcze raz cieniej a efekty będą , może nie takie jak jest ciepło ale będą. wytrwałości panowie i panie
[2011-03-07 21:05]

Bigos44

Witam, jak koledzy powiem Ci, że jeszcze nie czas. Jest jeszcze trochę za zimno. W ubiegłym sezonie zasiadałem się na wpływach do zalewów i nic się nie działo dopiero pod koniec marca brania ruszyły lawinowo od płoci do karpi i karasi. Zanętę masz ciut za bogatą, kupowałem zanętę "czarna ochotka" (firmy nie pamiętam) i pinka bez zbędnych bajerów dawały dobre efekty. [2011-03-08 08:48]

HeadAche


Od kiedy mniej więcej ryby zaczynają żerować?



Ryba żeruje cały czas, niestety teraz jeszcze bardzo słabo i uważam ze trzeba poczekać aż noce będą na plusie a w dzień wiecej niż +10. 


Jeśli chodzi o zanęte to proponuje zwykłą bez dodatków roślinnych i atraktorów + duża ilość pinki/bialego robaka. Pamiętaj ze ochotke podajemy w czystej glinie ponieważ "przyprawy" zanętowe zabijaja larwy.



[2011-03-08 13:29]