Zaloguj się do konta

Zanęta pelet

utworzono: 2011/02/27 16:02
Danlo

Witam!Chciałbym się was zapytać czy zanęta sklepowa(firma traper) i mikro pelet to  dobre połączenie? Czy ryby będą się kusiły czy raczej odstraszały?
Czy lepiej używać tych zanęt osobno??
Z góry dziękuje za pomoc! Połamania!
[2011-02-27 16:02]

ms

Myślę, ze można dodać pellet do zanęty, bo o ile pamiętam w jakiejś zanęcie Trapera był pellet (zaneta lin-karaś).

Jeżeli masz obawy, czy zapach pelletu nie będzie pasował do zanęty, możesz podać osobno np. strzelając procą lub padając kubeczkiem. Tylko musisz pamiętać o precyzji podania pelletu i zanęty, gdyż możesz mieć słabe brania, bo ryby będą rozproszone, jeżeli zanęta i pellet będą zbyt mocno rozrzucone.
[2011-02-27 16:20]

mienta

możesz śmiało dodawać pelett do zanęty ja tak robie i nie ma żadnego problemu wszystko podaje tak jak pisał kolega wcześniej kubkiem zanętowym w jedno miejsce następnie rozkładam reszte gratów i po jakiś 15 minutach zaczynam łowić  [2011-02-27 16:26]

Bilis1090

Oczywiście że można dodawać pellet do zwykłej zanęty :Dpozniej gdy nastawisz się na większą rybkę możesz nęcić samym pelletem z dodatkiem wszelakich ziaren :D z pelletu mozna tez oczywiscie robic zanete tzn zalac pellet wrzatkiem az do zrobienia sie z niego konsystencji ciasta mozna wtedy stosowac go do sklejania kul z ziarnem :D pozdrawiam
[2011-02-27 17:29]

mienta

 tego manewru jeszcze nie stosowałem trzeba będzie testa przeprowadzić  [2011-02-27 17:37]

rawa19

 tego manewru jeszcze nie stosowałem trzeba będzie testa przeprowadzić


Zaj... skuteczna opcja . Sprawdziło mi się to i na Szałe i na Murowańcu.

[2011-02-27 19:10]

jogo

ale czy ta kula z pelletu rozpuści się w wodzie? [2011-02-27 19:18]

ostry2ostry

Ja dodaje pellecik do zanęty a do tego nawet kulki gdy łowie na karpia.Można z tego skleić ładną kuleczkę :D Do pelletu mogą podejść ci ładne leszcze i karpiki a znowu do zwykłej zanęty na pewno płocie więc nie obawiaj się takich kombinacji , czesto są one drogą do sukcesu. dla uatrakcyjnienia zalej jeszcze to wszystko jakimś atraktorem albo boosterem.Pozdrawiam [2011-02-27 19:31]

pstrag222

tak spokojnie sie rozpusci w wodzie takie kulki z peteu sa swietnymi nosnikami. ale ja bym proponował zanecic oddzielnie zaneta i na to wyłozyc pare garsci peletu. taki system mi sie sprawdza od lat
[2011-02-27 19:45]