Zanęta zimowa - czy warto.

/ 17 odpowiedzi
Witam macie pomysły na domową zanętę zimową???Byłem dziś w sklepie i pokazał mi sprzedawca zanętę zimową firmy  Traper była Ochotka, Płoć i co bardzo mnie zdziwiło "okoń z brokatem" nie wiem czy kupić czy swoją zrobić jakie są wasze propozycje???
mm77

Dodam kosztowała około 7,90 zł (2012/12/20 21:43)

garbik23145

okoń na okładce?
Ja bym kupił Trapera. Robi dobre zanęty ale trzeba coś żywego dodać robaczki np. (2012/12/20 22:09)

leniuch135

Kup Trapera albo z dragona :) (2012/12/21 00:13)

89krzysztof

Okoń z brokatem na okonia będzie lepsza. Brokat powoli opada na dno, zanim opadnie to "swoje zrobi". Okoń lubi błyszczące elementy w wodzie, jak zobaczy ów brokat to podpłynie sprawdzić co to takiego ... ;) (2012/12/21 08:18)

s1bartosz

Zanęty sprzedawane jako zimowe odróżniają je od tych normalnych typu płoć/leszcz etc. następujące cechy: są mniej kaloryczne, przeważnie słone, posiadają drobną lub bardzo drobną frakcję, z reguły są zanętami pracującymi przy dnie.
Każdą zanętę dopasowujemy pod dane łowisko, myślę że o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup kilku komponentów zanętowych o bardzo dobrej jakości - 3 kg spokojnie starczy na kilka/kilkanaście wypadów na ryby - niż zakup zanęty średniej czy nawet słabej.
Jeżeli chodzi o brokat to kupuję taki w fiolkach i dodaje tylko gdy spodziewam się okoni.
Jak ktoś chce kupić dobrej jakości zanętę zimową to najlepszą na rynku jest zanęta Tomasza Nysztala Zima - cena jest bardzo przystępna a jakością przewyższa wszystkie inne.
Wybierając zanętę osobiście nie kieruję się tym co jest napisane na opakowaniu tylko jej właściwościami takimi jak kleistość, grubość frakcji, zapach(zimą zazwyczaj bardzo delikatny i naturalny), kolor. (2012/12/21 13:17)

mm77

Dziękuje panowie,czyli warto się wyposażyć w zanęte bo zamierzam jechać na 2 zbiorniki na jednym jest okoń (to kupić tą z brokatem Trapera?) i drugi straszne dużo leszcza(nie mam pomysłu) (2012/12/21 15:23)

adrianek19921

Zanęty sprzedawane jako zimowe odróżniają je od tych normalnych typu płoć/leszcz etc. następujące cechy: są mniej kaloryczne, przeważnie słone, posiadają drobną lub bardzo drobną frakcję, z reguły są zanętami pracującymi przy dnie.
Każdą zanętę dopasowujemy pod dane łowisko, myślę że o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup kilku komponentów zanętowych o bardzo dobrej jakości - 3 kg spokojnie starczy na kilka/kilkanaście wypadów na ryby - niż zakup zanęty średniej czy nawet słabej.
Jeżeli chodzi o brokat to kupuję taki w fiolkach i dodaje tylko gdy spodziewam się okoni.
Jak ktoś chce kupić dobrej jakości zanętę zimową to najlepszą na rynku jest zanęta Tomasza Nysztala Zima - cena jest bardzo przystępna a jakością przewyższa wszystkie inne.
Wybierając zanętę osobiście nie kieruję się tym co jest napisane na opakowaniu tylko jej właściwościami takimi jak kleistość, grubość frakcji, zapach(zimą zazwyczaj bardzo delikatny i naturalny), kolor.

dokladnie również polecę zanęte Tomka Nysztala jest bardzo dobra (2012/12/21 15:39)

adrianek19921

Wybierając zanętę osobiście nie kieruję się tym co jest napisane na opakowaniu tylko jej właściwościami takimi jak kleistość, grubość frakcji, zapach(zimą zazwyczaj bardzo delikatny i naturalny), kolor.

dokladnie również polecę zanęte Tomka Nysztala jest bardzo dobra (2012/12/21 15:39)

mm77

a coś na leszcze jaką zanęte ??? może swoją ??? (2012/12/21 17:15)

Wiktoro

Możesz użyć też tej ze sklepu, możesz swoją zrobić tylko proponuje ci przez sito przetrzeć, ponieważ ryby zimą są bardziej leniwe i mniej jedzą i żeby ich nie nasycić tymi większymi kawałkami trzeba przez sito przetrzeć.  (2012/12/21 17:31)

Kiler1906

wczoraj bylem po swider i tez ogladalem tego okonia z brokatem fajna zanetka lecz wzialem cos na ploteczki czyli ochotke z tej samej serii i do tego tylko troche jokersa i paczke hakowych i jechane na wodę ; D a jak rezultaty w tym roku na lodzie? (2012/12/22 10:01)

dziobasek35

Ja wczoraj kupiłem typowo zimową zanętę na okonia.StarFish premium z ochotką na wody chłodne.Pierwszy raz będę nęcił ryby zimą a na opakowaniu nic nie pisze jak ją przygotować.Doradźcie Czy wystarczy lekko zwilżyć czy dodać glinę???? Popołudniu chcę ruszyć na lód,szybkie odpowiedzi mile widziane. (2012/12/22 10:29)

użytkownik97230

Witam!!!
Podłączę się do postu. Co do tych zanęt to jakie stosujecie poza T. Nysztala "Zima". Wiem że jest ona rewelacyjna ale jestem ciekaw innych ciekawych propozycji. (2012/12/22 22:26)

brzdac81

Witam,
Moja domowa zanęta na zimę wygląda następująco:
- kilka garści ziemi z kretowiska,
- ochotkę akwariową (mrożona),
- troszkę pinki (nie jest konieczna),

Wszystko razem zmieszać najlepiej na zewnątrz najlepiej poza mieszkaniem bo bardzo śmierdzi.
Tak przygotowana zanęta naprawdę skutkuje, przynajmniej u mnie. (2012/12/23 18:27)

użytkownik97230

Dzięki. Jakie jeszcze mieszanki stosujecie. Chodzi mi głównie o spożywki (2012/12/23 21:34)

BONZO11

Tak z ciekawości,to ta mrożona ochotka daje dobry efekt na leszcza?szukam jakiejś alternatywy,bo jokers bardzo wyszczupla kieszeń,a  spożywki jakoś mnie nie przekonują. (2012/12/24 13:45)

Szpulka28

Witam. Ostatnio coraz więcej słyszę o zanęcie okoniowej z brokatem. I jak próbował ktoś??A jak tam u was z rybkami? Bo u nas straszna nędza-z ostatniego wypadu na trzy łowiące osoby jeden okonek bez wymiaru z całego wypadu:/ (2012/12/26 22:59)