Zanęta, ziarna, woreczki i siatki rozpuszczalne

/ 4 odpowiedzi
Witam.
Panowie może ktoś z was mógłby mi przybliżyć jakiś dobry sposób transportowania ziaren np. kukurydza pęczak, pszenica,groch na dalszą odległość w celu nęcenia .
Słyszałem o woreczkach lub siatkach rozpuszczalnych czy ktoś z was coś takiego już wypróbował jeśli tak to proszę o podpowiedz w jaki sposób sie to robi .
Dzieki i Pozdrawiam
Valdek100

jest kilka rodzajów tych siatek. Głównym wyznacznikiem jest czas rozpuszczania w wodzie. Bierz te co rozpuszczają się powyżej minuty. To nie jest złe. I pomaga zwłaszcza przy punktowym nęceniu na odległość. Ja próbowałem tego na Wiśle z różnym skutkiem. Jest trochę śmiechu no i każda siatka to 1-2 zł wrzuone do wody. Powodzenia w próbach. (2010/07/31 13:22)

kolocarp

do transportowania kukurydzy używam zwykłego kupionego w sklepie wędkarskim ala wiaderka tylko że zmateriału można go łatwo utrzymac w czystości ponieważ można go myc wodą polecam -następnie nęce albo procą albo tak zwaną rakietą zanętową.Do rakiety to potrzebna jest wędka owyrzucie np. 5lb.aby można było na dalszej odległości nęcic-jest jeszcze jeden sposób nęcenia bardzo skuteczny no i precyzyjny to ponton. pozdro. (2010/07/31 14:52)

Spec

Nigdy nie stosowałem ale słyszałem o małej łódce na sterowanie. Działa to tak wsypuje się do wyznaczonego miejsca przynętę... dajemy na wodę i płyniemy mamy do tego specjalny sternik którym skręcamy i wyrzucamy przynętę. Działa to chyba na baterie jest tam kilka silników.

Tylko że cena graniczy w tysiącach (2010/07/31 20:40)

użytkownik40353

taka łudeczka tu w niemczech kosztuje od 250 eu w górę kiedyś oglądałem na amazonas de ,wpiszcie w google futerboot to trochę tego wyskakuje (2010/07/31 20:50)