Zanęta zawodnicza nazawody spławikowe lorpio czy s

/ 18 odpowiedzi
CześćZa 2 tygodnie mam zawody spławikowe, na które potrzebna mi zanęta. Głębokość łowiska wynosi ok. 1 - 2 m. Dominują tam: płocie i leszcze. Oto moja propozycja:

Sensas Gross Gordon, Lorpio Magnetic Roach albo GP Roach (doradźcie :) )EpiceineKonopie prażoneziemia bełchatowskajokerspinka - jako przynęta
Z góry dzieki za pomoc.

użytkownik102837

Ja bym ci zaproponował taką mieszanke:
- zanęta turbo MVDE 2kg
- zanęta super match MVDE 1kg
- konopie prażone 300g
- konopie gotowane zmiksowane 100-200g
- sezam gotowany 50g
- aromat migdałowy w płynie 200-300ml
- biszkoptu miodowego z melasą 200g

(2014/03/30 22:11)

użytkownik102837

Oczywiście to jest moja mieszanka do której dodaje od 2 do 4kg glina na którą ostatnio często łowie, tylko to jest proporcja na cały dzień łowienia, na zawody proponował bym zmniejszenie proporcji. (2014/03/30 22:15)

Roxola

Ja bym pozostała przy tym co masz BlackCarp niezależnie którą z zanęt wybierzesz.Im mniej różnych dodatków, tym lepsze efekty.
Podstawowy błąd, to dodawanie wszystkiego o czym się usłyszało. (2014/03/30 22:19)

zwirek71

1 kg zanęty płociowej
1 kg zanęty kanał lub jezioro
2 kg ziemia torfowa bełchatowska
pinka i białe robaki
do zanęt z niższej półki dodaj konopie prażone i coco belge (2014/03/31 07:30)

Guzmi

Roxola jak zwykle ma racje jak Ona coś doradzi to tylko czytać i wykonywać!Pozdrawiam! (2014/03/31 12:09)

użytkownik167673

Roxola jak zwykle ma racje jak Ona coś doradzi to tylko czytać i wykonywać!Pozdrawiam!

Jak zwykle? Kolega jest z nami dopiero czwarty dzień a jest już dobrze zorientowany. (2014/03/31 13:36)

BlackCarp

A która z wyżej podanych zanęt jest najlpesza: Sensas Gros Gordon,Lorpio Magnetic czy Lorpio GP (2014/03/31 13:49)

Jędrula

A która z wyżej podanych zanęt jest najlpesza: Sensas Gros Gordon,Lorpio Magnetic czy Lorpio GP

Kolego , odpowiedź poznasz tylko wtedy gdy te zanęty przetrenujesz na swoich wodach .

(2014/03/31 13:58)

max1998

Sensas Gross Gardons jak sama nazwa mówi selekcjonuje większe płocie, a i leszczyk nią nie pogardzi. To jest dość uniwersalna zanęta. Ja bym wybrał tą. (2014/03/31 14:16)

BlackCarp

Dzięki za pomoc, jeszcze jedno pytanko. A mianowicie jakiego atraktora użyć? (2014/03/31 15:08)

użytkownik19835

MVDE Turbo lub G5,ziemia bełchatowska,konopie,epiceina,opakowanie pinki parzonej+opakowanie pinki żywej.Do osobnego pojemnika jokers z glina lub ziemia,na początek zrób z tego dywan później donęcaj twardszymi kulami. (2014/03/31 17:42)

Kubaaa

Ja bym dał 1 kg Sensas Etang lub Gross Gradons , do tego konopie prażone mielone i wanilię Sensasa (niedużo).Do tego 2 kg ziemi i oddzielnie 2 kg ziemi z jokersem :) (2014/03/31 18:49)

max1998

Żadnego atraktora i żadnych dodatków poza garstką prażonej konopi. (2014/03/31 18:49)

użytkownik19835

Żadnego atraktora i żadnych dodatków poza garstką prażonej konopi.

I żadnego miejsca na podium :) (2014/03/31 19:06)

max1998

Zanęty zawodnicze nie potrzebują dodatków ponieważ są kompletne. (2014/03/31 20:40)

Roxola

Używając atraktora o błąd bardzo łatwo, a szczególnie sypiąc do całej zanęty.
Ja robię tak.Jak jest pierwsze nęcenie, to z mieszanki gliny z zanętą formuję jedną - góra dwie kulki z atraktorem. Nigdy nie dodaje atraktora do całej zanęty, bo można zepsuć całą mieszankę.Załóżmy, że na pierwsze podanie poszły kulki z wanilią i nie przyciągnęły ryby, to w każdej chwili mogę podać kubkiem (lub rzucić lekką kulkę) z innym atraktorem na który ryby się skuszą.Najczęściej atraktor mieszam z ziemią, bo nie gryzie się z innymi zapachami.Atraktor ma zwabić rybę, a nie odstraszyć.Raz ryby są zainteresowane zapachem kolendry, innym razem konopi, czy wanilii- gdyby był przepis na mieszanki, to zawody by straciły sens. Kombinuj, bo na tym to polega i cały w tym urok, że musisz ciągle myśleć. (2014/03/31 20:45)

abra1990

Ogolnie teraz nie ma co przesadzac z atraktorami zwlaszcza wiosna, kiedy brania sa dosc himeryczne, a woda czysta, zbyt intensywny zapach ktory rozchodzi sie w wodzie szybko moze doprowadzidz do efektu odwrotnego niz zamierzony, Kolezanka ma racje ze wszystko wychodzi na probach czyli krotkich treningach przed zawodami wtedy mozna pokombinowac i skompletowac dana mieszanke. Wczesniej jeden z kolegow slusznie zauwazyl ze zaneta zawodnicza, ktora i tak jest droga (20-35 zl/kg) jest kompletna, i wytworzona z skladnikow o niebo lepszych i lepiej przetworzony niz te znane z zanet z popularnych serii przeznaczonych do lowienia rekraacyjnego, przesadzic zawsze mozna i tak z dobrej mieszanki, mozna zrobic hałdę badziewia ktora lezy na dnie i nie wabi ryb a je odstrasza.

Ja polecam zanety Sensansa, MVDE, lub Philipe G. , NIWA, jako pelnowartosciowa baze ktora mozna wzbogacac konopia, pieczywem fluo, coco belge, w odpowiednich ilosciach zwylke jest to 10-15 %.

pozdrawiam (2014/03/31 23:35)