Zaloguj się do konta

Zanęta zawodnicza na leszcza

utworzono: 2013/05/09 17:19
piotr1112

Witam mam pytanie jak przygotować zanętę na zawody jezioro głębokość to 2m dominująca ryba to płoć i leszcz. Kupiłem 1kg zanęty Bogusława Bruda leszcz i 1 kg sensans super black płoć co jeszcze dokupić chodzi mi o ziemię i  konopię mam przynęty robaki kopane z ziemi, dwa pódełka pinki i białych robaczków dodam że zawody będą trwały 4 godziny, jakie i ile dodać robaków do tej zanęty.Mój zestaw to bat 5m,  spławik 0,6g, żyłka główna 0,12, przepon 60 cm 0,09 haczyk 16Co sądzicie o tym zestawie morze jakieś zmiany proponujecie?Proszę nie piszcie żebym kupował ochotkę bo na mój budżet to za wiele:)Dzięki za odpowiedzi  [2013-05-09 17:19]

1bartek1

Nie stosuj tak długiego przyponu. Osobiście przy łowieniu na bata/tyczkę zazwyczaj nie stosuje przyponów dłuższych niż 20 cm. Dłuższe stosuje się przy chimerycznych i ostrożnych braniach oraz przy łowieniu w rzece, lecz również wtedy są to zazwyczaj przypony nie dłuższe niż 30 cm. [2013-05-09 15:44]

piotr1112

Dzięki za radę każda uwaga jest dla mnie cenna.A morze ktoś się wypowie na temat zanęty?Czekam na odp. [2013-05-09 17:13]

pawel166

zanęte namocz pare godzin przew wstepnym nęceniem żeby mogła sie dobrze namoczyć  następnie przetrzej przez sito ok 3 milimetrów . do zanęty możesz dodać koko bange , gliny rozpraszającej czarnej lub zniemie torfową , dodaj też minerał płoć mokry górka i jak  chcesz to żokersa [2013-05-09 22:13]

89krzysztof

zanęte namocz pare godzin przew wstepnym nęceniem żeby mogła sie dobrze namoczyć  następnie przetrzej przez sito ok 3 milimetrów . do zanęty możesz dodać koko bange , gliny rozpraszającej czarnej lub zniemie torfową , dodaj też minerał płoć mokry górka i jak  chcesz to żokersa


Jak już chcesz doradzać to rób to postaraj się choć trochę.

koko bange - ????????
żokers - ???????

Ja wiem o co Ci chodzi, ale autor może nie wiedzieć, skoro dopiero zaczyna...




Mało tej zanęty będziesz miał na 4 godziny. Weź jeszcze z kilo ... Jeśli nie masz pieniędzy na jokersa (ochotka zanętowa) to kup z 0.5L (ewentualnie 0.25L) pinki i dosyp do zanęty. Robaków też możesz dodać, wcześniej je siekając na kawałki.
Coco belge możesz dodać, nie zaszkodzi, a nawet pomoże.
Konopie jeśli chcesz dodawać to dodaj prażoną bądź gotowaną. Wg uznania.
Przecieranie przez sito jest dość istotną sprawą ...
[2013-05-09 23:23]

s1bartosz

Jeżeli w łowisku, będzie dużo ryby wystarczy, Ci tyle zanęty ile masz w zupełności. 2kg ziemi bełchatowskiej z 0,5 kg gliny rozpraszającej, przetrzyj przez drobne sito. Namoczoną zanętę wymieszaj z ziemią, dodaj pinki, jeżeli w łowisku nie ma ruchów wody to strzelaj z procy pinką przez całe zawody. Jeżeli łowisko jest typowo płociowe (zawody wygrywa się płotką) to możesz ugotować dwie duże garście konopi jedną zmiksuj i dodaj razem z wodą w której konopie się gotowały do zanęty (gdy będziesz namaczał) a drugą zostaw i strzelaj na zmianę z pinką. Nie dodawaj czerwonych robaków do wstępnego nęcenia, na niektórych łowiskach szczególnie chimerycznych, nie sprawdza się, gdy złapiesz leszcza możesz do zanęty pociąć robaków i wrzucić 2-3 kulki. (leszcza, a nie leszczyka) Co do dodatków zanętowych, ja bym nie dodawał, zanęty, które masz same w sobie są już bogate :) w składniki, jedyne co bym zmienił to Zawodniczą wymienił (jeżeli masz taką możliwość) na Sensasa Super Black Etang, będzie to mieszanka kompletna, której nie potrzeba jakiś cudownych wynalazków. 
Możesz tak przygotowaną mieszankę podzielić na dwie części i do jednej dodać kleju typu coller, ewentualnie bardziej domoczyć spryskiwaczem ale tu trzeba mieć dużo doświadczenia z daną mieszanką zanęt aby nie zepsuć zanęty.
Co do zestawu przygotuj sobie zestawy 0,6;0,8;1 gram (gdy będzie mocno wiało nawet 2 g) w zależności od warunków atmosferycznych zmieniaj. Przypon przy dobrym żerowaniu 15 cm, ryby ostrożne, słabe brania 20-25 max. Główne obciążenie jakieś 50 cm od pętelki zestawu i w dół rozłożone 3 śruciny. 
Łowisku na początku wygruntuj, tak aby haczyk był na styku z dnem.
W dużym uproszczeniu to tyle. 
Pozdrawiam i życzę sukcesów [2013-05-10 00:45]

piotr1112

Dzięki za szybkie odpowiedzi.Dzisiaj dokupiłem glinkę rozpraszającą Argile Brune i melasy bream 500ml ziemię torfową sam się zaopatrzę (mieszkam blisko rzeki i mam łąkę na nią więc nie ma problemu a co do ziemi to trzeba ją wysuszyć na popiół i przetrzeć przez sito?) a co do łowiska dominuje bardziej leszcz  [2013-05-10 14:26]

Boolek

Dałbym troszeczkę cięższy spławik, tak 1.5g przynajmniej ja tak łowie i ładnie widać brania : ) [2013-05-10 16:21]

1bartek1

1,5g spławik na wodę stojącą, to chyba przesada. W wyjątkowych sytuacjach, jakimi są złe warunki pogodowe, lub w sytuacji, w której musimy szybko odławiać agresywnie biorące ryby, można używać cięższych spławików. Jednak w większości przypadków przy bacie o długości 5 m, oraz przy ''znośnych'' warunkach stosuje się spławiki <1,0 g. Jeżeli chodzi o mieszankę zanętową, to musisz dokładniej scharakteryzować łowisko, m.in.: rodzaj dna ( muliste, piaszczyste), jaką rybą głownie wygrywa się zawody ( drobna płotka/ średnia płotka i mały leszczyk itd.:).
[2013-05-10 22:55]

piotr1112

Dzięki za odpowiedzi i proszę teraz o wypowiedź dotyczącą zanęty dostarczyłem wam informacji Średnia głębokość na 11m. to 1.5-1.7m. chodź jeśli stan wody jest wysoki zdarza się nieco głębiej. Dno czarne, nie zamulone. 

RYBOSTAN:
Na Dratowie dominuje leszcz i płoć, chodź ta raczej wiosną leszcz częściej wchodzi [2013-05-11 09:38]