Zanęta zawodnicza lorenc czym ja dorobić?

/ 6 odpowiedzi
W sobotę mam zawody i zastanawiałem się nad zanętą P. lorenc GP yellow bream.Tylko że jest jej trochę mało i chciał bym zrobić to tak:
-1kg P. Lorenca(wymieniona wyżej)
-ok 0,5 kg ziemi
-0,25 l ochotki wymieszanej z glina
-trochę bułki tartej
-paczka pinek

I co o tym myślicie czy nie będzie jej za mało. I zastanawiałem się nad użyciem zanęty bazy P. Lorenca mega Mix tylko nie wiem czy na leszcza czy może uniwersalną. Kolega ostatnio podobnej mieszanki i miał ok 6 kg leszczy i płotek
pozdrawiam Kamil
arden75


A ile te zawody będą trwały ? (2011/04/06 18:58)

Abramis brama


3 godziny. A co myslisz o tej zanecie bazie (2011/04/06 19:20)

warun


W sobotę mam zawody i zastanawiałem się nad zanętą P. lorenc GP yellow bream.Tylko że jest jej trochę mało i chciał bym zrobić to tak:
-1kg P. Lorenca(wymieniona wyżej)
-ok 0,5 kg ziemi
-0,25 l ochotki wymieszanej z glina
-trochę bułki tartej
-paczka pinek

I co o tym myślicie czy nie będzie jej za mało. I zastanawiałem się nad użyciem zanęty bazy P. Lorenca mega Mix tylko nie wiem czy na leszcza czy może uniwersalną. Kolega ostatnio podobnej mieszanki i miał ok 6 kg leszczy i płotek
pozdrawiam Kamil



Ja bym kolego zrobił tak:

1 kg GP yellow bream, do tego 3 takie objętości buły tartej dobrej jakości (z mała ilością chleba bo on może kwasić zanętę). Do tego paczka gliny, w zależności jaka to woda, czy płynąca, czy stojąca, albo wiążącej i rozpraszającej albo samej rozpraszającej, co do koloru i jasności to musisz dobrać do koloru dna łowiska (lepiej moim zdaniem jak się za bardzo nie różni).

Zamiast 0,25l ochotki lepiej wymieszać z gliną tyle samo jokersa a ochotkę dokupić osobno tylko jako przynętę. Jak będziesz miał ochotkę to pinki nie musisz kupować. Zastanów się jeszcze nad jednym dodatkiem, który teoretycznie możesz zostawić sobie w zanadrzu, mianowicie kilka pociętych drobno czerwonych robaków lub rosówek, które możesz dodać do zanęty, kiedy będą słabsze brania. Ostatnio w łowisku gdzie wlazły mi karpiki 20cm taki patent ściągnął mi piękne płocie. Przy odczepianiu widziałem jak były opchane posiekanymi rosówkami.

Jakbyś się niepokoił co do przekroczenia dozwolonej ilości zanęty, to nie bierz całej zanęty zmieszanej z bułką. Sama bułka tarta służy jako baza a dlatego więcej jej proponuje, bo wiosną lepiej intensywny zapach zanęty leszczowej trochę złagodzić.

Pozdrawiam
Warun (2011/04/06 20:34)

Abramis brama


dzięki wielkie. Chodzi mi oto że nie wiem czy uzuc tego mega mixa. Byłem w sobote na rybkach tam gdzie sa zawody i taka mieszanka mi sie sprawdziła ale nie wiem jak to teraz bedzie dlatego ze wtedy miałem ok 1,5 kg zanety a siedziałem jakias 1-2. A nie wiem czy to nie bedzie zamało jak na zawody . ale na takiej zanecie ciagnalem leszcze po ok 500-700 g. (2011/04/06 21:29)

Abramis brama


chciał bym sie poprostu dowiedziec jaka lepiej zastosowac(ta baze) leszcza czy uniwersalna (2011/04/06 21:51)

warun


Skoro miałeś takie rezultaty, to powtórz, ewentualnie zrób więcej tej zanęty.

Pozdrawiam
Warun (2011/04/06 22:53)