Zaloguj się do konta

Zanęta z duszą

utworzono: 2009/04/04 21:10

Nie kupuję zanęt gotowych. Wrzucam wtedy do wody i nie myślę o tym. A jeśli robię sam to myślę: czy dobrze dobrałem składniki, czy rozpuszcza się w wodzie, czy ryby zauważą ją, itd. Gdy zanętę zrobisz samemu to ona ma duszę.
Co wy o tym sądzicie.
Pozdrawiam [2009-04-04 21:10]

włóczykij

Myślę podobnie; jak kupuję zanętę gotową to najczęściej i tak przerabiam ją wg swoich zasad... [2009-04-04 22:40]

Mam książkę "Na ryby"po moim Dziadku z 1918 roku. Zawiera ona 100,i 1 sposobów przyżądzania zanęt,
(zwrućcie uwagę na formę-przyżądzanie). Takie sformułowania jak :
Chleb słodowy,Miód przaśny czy pierścienie dżdżowmicze i robaki plujkowe, oraz laski wniljowe - są normalnością. Próbowałem i mogę powiedzieć że to przynęty z duszą. Stosuje je od dawna z powodzeniem i porównuje je z kupnymi. Efekt- kupne używam gdy nie mogę zdobyć komponętów do zrobienia tych z tej starej książki.
Pozdrawiam. [2009-04-05 16:06]

krzkwi5

JA PODOBNIE ROBIĘ KUPNE ZANĘTY PRZERABIAM NA 15-20 SPOSOBÓW PO SWOJEMU W ZALEŻNOSCI NA CO SIE ZASTAWIAM . [2009-04-06 14:27]

uuuuuuuuuu - widzę żem nie sam.

Polecam przekopanie źródeł z lat 30-60tych. Same przepisy na zanety z naturalnych składników. Oczy wychodzą z orbit jak sie czyta takie przepisy. Aile w tym wiedzy zdobywanej latami? No oczywiście najprościej jest kupić w sklepie zanętę z firmówką od jakiegoś mistrza. ;-)) [2009-04-06 14:52]

kurde od razu mi się nasuwają pretensje ludzi którzy narzekają na stan Polskich wód bo nie złowili 35 kilowego karpia i 85 kilowego suma. Tak jak pisze Ghostmir o zanętach. To są lata zdobywania wiedzy, doświadczenia, poznawania zwyczajów ryb, obcowania z przyrodą aż w końcu czerpania z tego wszystkiego przyjemności. Takie sztuki nie są dla niedzielnego wędkarza. Masz rację kolego wolus nie ma to jak dojść do czegoś samemu. [2009-04-06 16:43]

chcecie się czegoś o zanętach z duszą dowiedzieć na głównej stronie jest artykuł: Marcowa zasiadka Carp Planet Team w Rybniku [2009-04-07 20:43]

No właśnie sie dowiedziałem czytając to. Ja nie łowię okazów po 20 kilo, bo nie stać mnie na kulki w ilościach po 30 kilo na jeden wyjazd. Doprawdy nie wiem, co to karpiarzom w tych głowach siedzi? Czy to tak ciężko kapnąć ile gnoju do wody wrzucają? Aż się serce kraje. [2009-04-09 15:06]

no ale pod sztandarem no kill! order im dać? czy jak? [2009-04-09 15:07]

a ja to się zastanawiam czy jakby takiego karpia kill i wypatroszyć czy by tych kulek 20 kilo nie odzyskał i znowu można nęcić [2009-04-09 18:03]

Hehehehehe - a jak by go jeszcze wypchać dodatkowo, to mozna by dzieci straszyć! [2009-04-09 19:05]

Również tego nie rozumiem. Ale GHOSTMIR i Ja1kuba jak miałbys sponsorów to też kazał byś kupić 30 kg kulek i wrzucił je na raz.
Pozdrawiam [2009-04-10 10:13]

Nie ten typ. Gdybym nawet miał sponsorów, to i tak by mnie to rozumu nie pozbawiło, zreszta nie moja broszka świnie łowić. Jestem ponad to. Ale każdy ma swojego mola który go gryzie. [2009-04-10 17:52]

No ale podobnie jak ktoś taki ma karpie olbrzymy, które są głodzone i tak to jest.
Trzeba myśleć nad wodą. Zawsze można wsypać tira peletu na 1ha stawu.
Niedaleko jakieś 35km odemnie mam stawy. Jest to nekielka. Są karmione peletem i rosną jak świnie. Jak ktoś hodował to wie jak to jest.
Pozdrawiam [2009-04-10 21:41]

Zakładając ten post miałem na myśli tą zanętę.

Robię ją sam i zawsze staram się dopasować do ryb.
Nienawidzę odważać na wadze z dokładnością do setnych tysięcznych grama. Poprostu robię ją „na oko”.
Składniki:
-tania zanęta karp, lin, karaś( 2,5kg za 8zł)
-bułka tarta;
-płatki kukurydziane;
-troszkę drobniutkiego piasku ( ja mam płukany więc jest świetnie)
-biały robak;
-atraktor zapachowy ( może wydawać się to dziwne ale miałem starre kulki proteinowe. Zebrałem jeszcze od kolegów i zmieliłem przez maszynkę do mięsa. Zapach jak się patrzy)

Zanętę „kupną” mieszam 1:1 z bułką tartą. Dodaję ze 100g płatków zmielonych lub przetartych przez sito. Miałem szklankę kulek i zmieliłem je. Wszystko mieszam i dodaję garść piasku. Robaka dopiero na łowisku. Z tego robię kulę i rzucam.
Oto mój tajny przepis, którego nigdy nie zdradziłem.

Skuteczna na karasie i liny oraz karpie. Choć ma zapach to ją wzbogacam.

Pozdrawiam [2009-04-10 21:45]

wolus ja bym się nie chciał ze sponsorami użerać myślę że ograniczali by mnie i narzucali coś od siebie a dla mnie wędkarstwo to wypoczynek w takiej formie jak ja chcę [2009-04-10 22:03]

No ja myślę, że ten wędkarz, o którym mowa też niewrzucałby 30 kg kulek tylko 3kg i to też by wystarczyło. A gdyby nęcił jeszcze 4 dni przed wyjazdem, a w dzień wyjazdu troszku mniej to miałby taki sam efekt.
Pozdr. [2009-04-11 08:37]

kazik

Wędkarstwo to wypoczynek i zabawa połączone z przyjemnością . Nie wyobrażam sobie żebym wyjeżdżając na ryby nie pomyślał na co dzisiaj mogą brać i co naszykować.,, Prawdziwy wędkarz zawsze coś pitrasi , miesza, kopie i hoduje tylko po to aby rybom się przypodobać i powodzenie ma bo garną się jedna za drugą . Gotowe zanęty są tylko dla niedzielnych wędkarzy którzy nie mają czasu lub im się nie chce i rezultaty mają niedzielne bo łowią ryby niedzielne”. Nauczyłem się od własnego taty że jak przyłożysz się i pomyślisz o wszystkim to rezultaty są , a jak pójdziesz na łatwiznę to idziesz tylko posiedzieć i tylko szczęście może ci pomóc. [2009-04-11 09:05]

Święte słowa. Mam wujaszka, który nęci po północy w sobotę, a w niedzielę po południu, gdy jest skwar to łowi i liczy na szczęście. Mówię, że suma by musiał wpuścić to by łowił. A co najlepsze, to gdy zrobi się troszkę chłodniej i nie jest parno to się zwija. Zawsze o nim pamiętam.
Pozdrawiam wuja kochanego. [2009-04-11 09:11]

Zresztą rozejrzyjcie się troszkę to obok każdego z nas jest niedzielny wędkarz, który "wszystko wie";) [2009-04-11 09:12]