Zanęta własnej roboty na płoć

/ 9 odpowiedzi
Znalazłem w internecie taki przepis: ZANĘTA NA PŁOĆ 3 części mielonego biszkoptu 1 część bułki tartej 1 część otrębów (pszennych) 1 część białych robaków (pinki)+ larwy ochotki 1 część mleka w proszku Mam problem, ponieważ nie wiem jak te proporcje określić. Ile to jest ta tzw. część? Czy zamiemić tą tzw. część na gramy czy na kilogramy.
adamek19969


Znalazłem w internecie taki przepis: ZANĘTA NA PŁOĆ 3 części mielonego biszkoptu 1 część bułki tartej 1 część otrębów (pszennych) 1 część białych robaków (pinki)+ larwy ochotki 1 część mleka w proszku Mam problem, ponieważ nie wiem jak te proporcje określić. Ile to jest ta tzw. część? Czy zamiemić tą tzw. część na gramy czy na kilogramy.

lepiej kupić :) (2012/02/04 13:17)

89krzysztof


Jeśli będziesz sypał do dużego wiadra, to taką jedną częścią może być np 1 słoik po dżemie. Możesz to też przeliczyć na gramy. 
1 część może odpowiadać np 300 gramom. 3 części to już 900gram. 
Rozumiesz już, czy dalej nic ? 

Ps. Zdecydowanie lepiej zrobić samemu niż kupić. Zdecydowanie. Definitywnie.  (2012/02/04 13:20)

Bartek1997


A może szklanką (250g) lub (200g) te części odmierzać? (2012/02/04 13:33)

Wasia


Jak najbardziej :)
Czesc to miara ktora sam sobie przyjmiesz, moze to byc wiadro a moze szklanka, moze byc 1kg lub 5 kg, chodzi o to zeby robic odpowiednie proporcje, najlepiej wlasnie uzyc jakiegos narzedzia co przyblizy nam miare np szklanka sloik czy cos takiego :p (2012/02/04 13:43)

Bartek1997


dzięki takiej odpowiedzi właśnie szukałem. Teraz już będę wiedział o co kaman ;) (2012/02/04 13:49)

u?ytkownik65689


Jeśli będziesz sypał do dużego wiadra, to taką jedną częścią może być np 1 słoik po dżemie. Możesz to też przeliczyć na gramy. 
1 część może odpowiadać np 300 gramom. 3 części to już 900gram. 
Rozumiesz już, czy dalej nic ? 

Ps. Zdecydowanie lepiej zrobić samemu niż kupić. Zdecydowanie. Definitywnie. 



Tak jak piszesz, to bardzo proste. 
Jednak ja proponuję nie dzielić wagowo, ponieważ składniki, które kolega wymienił, mają różny ciężar właściwy.
I tak np. mielone biszkopty są o wiele lżejsze od otrąb. Gdybyś chciał dzielić części wagowo, wówczas część biszkoptów będzie zbyt duża. 
I dlatego właśnie ja proponuję Ci dzielić składniki jakimś pojemniczkiem z dozownikiem.


Ja również zdecydowanie popieram zanęty robione samodzielnie!!!
PS. Jeżeli zanęta na płocie to nie zapomnij dodać prażonych konopi, w ilości 0,5 części.
Pozdrawiam.


(2012/02/04 13:51)

JKarp





Ps. Zdecydowanie lepiej zrobić samemu niż kupić. Zdecydowanie. Definitywnie. 

CześćZgadzam się z Tobą Krzysztof.Należy dodać, że produkcja w domowym zaciszu zanęt i również kulek proteinowych wcale nie wyjdzie taniej jeśli te rzeczy będą zawierały pewne składniki, które zdecydowanie wpływają na ich jakość.Janusz JKarp (2012/02/04 13:54)

arko121


300g bisykoptu 100g buki tartej 100g otrebow 100 ml robakow 100g mleka w prosyku a od siebie jeszcze bym dodał 100ml meczka konopnego polecam warto płoccie za tym szaleja (2012/02/06 14:57)

max1998


Cześć!
Ja bym ci polecił moją mieszankę z ,,ziarnami nawinie''
skład jest prosty:
-płatki kukurydziane
-płatki owsiane
-bułka tarta
-chleb tarty
-ziarna które nawiną ci się na rękę(różne kasze,suszona kukurydza,zboża)
-kakao naturalne(możesz też dać tartą gorzką czekoladę)
 -cukier waniliowy
-cukier biały
sposób przygotowania terz prosty:
płatki obydwa rodzaje rozdrobnij  blenderem;wymieszaj płatki,bułkę,chleb,ziarna;dodaj 2-4 łyżki kakao,cukier waniliowy i cukier biały 2-4 łyżki.Reszta produktów w dowolnych proporcjach (2012/02/11 15:51)