Zanęta w sprężynie .

/ 12 odpowiedzi

Witam mam pewien kłopot iż pierwszy raz łowie metodą gruntową i nie wiem co zrobić by zanenta w sprężynce się utrzymała. Proszę o pomoc.           

                                                                                            pozdrawiam

gustaw1300


A jak dlugo utrzymywala ci sie zaneta w sprezynie?

 

(2010/03/11 20:01)

Robertos


Zależy na jakiej wodzie łapiesz.Moje doświadczenia z Wisły są takie że jak łapiesz na dużym uciągu to musisz zanętę nabić w sprężynę ale nie za mocno bo wiadomo że zanęta ma wabić ryby.Nie da rady na jednej nabitej sprężynie siedzieć dwie godziny,bo taka zanęta nie będzie wabić ryb.Jest takie mjejsce na Wiśle,a mianowicie Jordanowo że jak nie założysz stu gram obciążenia to możesz zapomnieć o łapaniu to teraz pomyśl jaki jest tam uciąg.Na wody typu jaziora lub małe rzeki to robisz zanętę tak samo jak kule zanętowe no i musisz nabić zanętę w sprężynę dosyć mocno ale tak żeby to nie był kamień.Pozdrawiam. (2010/03/11 21:00)

nowik16


Narazie mi chodzi tylko o to by zanenta utrzymywała się w sprężynce podczas zarzutu. Poławiam na wodach stojących.         
                                                                                                            pozdrawiam (2010/03/13 08:27)

michal0210


Zanętę musisz zrobić taką aby za każdym razem  kiedy wyciągasz zestaw z wody musiał od nowa zakładać zanętę na sprężynę. Jeżeli będzie ci zanęta starczać w sprężynie lub koszyku na kilka rzutów wtedy jest ona źle zrobione i ona nie pracuje w wodzie. (2010/03/13 10:25)

nowik16


no tak no ale jak zrobić żeby nie wypadla podczas zarzutu ze sprężynki? (2010/03/13 18:17)

greguar82


żeby Ci nie wypadała podczas zarzucania ze sprężyny to musisz ją zageścić bądż dodać do niej klej zanętowy lub glinę wiążącą albo zmielone płatki owsiane co poprawi plastyczność i spoistość twojej zanęty ,a może używasz bazy zanętowej lub jakiś otrąb nie zawierających substancji wiążących np. takich jak wymieniłem Ci powyżej.powodzenia (2010/03/13 20:11)

nowik16


Dzięki za pomoc pozdrawiam (2010/03/13 20:37)

gruby0113


proponuję zmianę ze sprężyny na koszyk.do tego nie przemoczona zanęta i można się.pozdro bawić (2010/03/15 15:04)

Waldi Fish


Słusznie! Koszyk lepiej trzyma zanętę niż sprężyna. Jeśli jednak stosujesz sprężynę, to zanętę należy ugnieść w sprężynie i oblepić ją zanętą. Jeżeli to zrobiłeś i zanęta wypada w czasie rzutu, to znaczy, że jest za mało spoista i w celu poprawy tego parametru należy dodać klej zanętowy lub inne substancje wiążące, co już koledzy wcześniej napisali. Jak trochę poćwiczysz, to nas pewno nabierzesz wprawy i uda Ci się osiągnąć kompromis tak, aby zanęta nie wypadała w czasie rzutu, ale jednocześnie była stopniowo wypłukiwana ze sprężyny, dzięki czemu będzie nęcić ryby. (2010/03/15 19:05)

nowik16


Dzięki wielkie za pomoc
                                                             pozdrawiam (2010/03/15 19:42)

wedkarz


Zalerzy jak to zarozumiec.zaneta w sprzynie nie moze sie trzymac bo koszyk jest na wode płynaca to zaneta tak szybko nie spłynie , a w sprerzyna na wode stajaca to zaneta sie szybciej rozejdzie . a tak to wiecej wody poprostu dolać do zanety jezeli sie nie trzyma .Pozdro (2010/03/16 14:18)

nowik16


aha i jeszcze jedno pytanko na jaką rybkę można się wybierać teraz? (2010/03/21 17:51)