Zaloguj się do konta

Zanęta w połowie szczupaka śmieszne?

utworzono: 2012/07/07 10:46
Morciaty

Witam serdecznie wszystkich. Ostatnimi czasy poświęcam dużo na obserwację wody. Podczas wędkowania staram się jak najwięcej zapamiętać ze szczegółów: miejsca żerowania ryb, konkretnych gatunków, ciągłości i ilości brań w danych okresach czasu i pogodzie. Ale jedna rzecz nurtuje mnie i intryguje zarazem: podczas łowienia z koszyczkiem zanętowym na rzece, kiedy docieram na miejscówkę i zaczynam składać sprzęt jest kompletna cisza. Nie słychać drapieżnika bo o niego mi tu chodzi. Kiedy po 40 minutach od rozłożenia i pierwszych rzutów koszyczkiem słyszę pierwsze pluski i ataki na drobnicę, nasuwa mi się wniosek: w momencie dotarcia na łowisko drapieżnik nie żeruje, ale kiedy do zanęty wpłynie drobnica, dostaje szału i "tłucze" aż do mojego odjazdu. A zatem pomysł : może podczas spiningowania na rzece spróbować wrzucać co kilkanaście minut kule zanętowe, a później w te miejsca prowadzić spiningowe wabiki? Ja chyba spróbuję. Napiszcie co myślicie.

Morciaty.
[2012-07-07 10:46]

Bernard51

Jak najbardziej !! ja na jesien zamiast splawika zakladam buteleczke po wodzie utlenionej odpowiednio przyrzadzona i do wewnatrz daje pelno pinek  i przez zrobione igla rozpalana na ogniu dziurki wypadaja (polawiam na żywca ) ,i drobnica plynie wraz z butelka co zwabia drapieznika . Po tafli wody wokól buteleczki widac czy drapieznik jest w pobliżu .
Polamania!!
[2012-07-07 11:03]

Jak najbardziej !! ja na jesien zamiast splawika zakladam buteleczke po wodzie utlenionej odpowiednio przyrzadzona i do wewnatrz daje pelno pinek  i przez zrobione igla rozpalana na ogniu dziurki wypadaja (polawiam na żywca ) ,i drobnica plynie wraz z butelka co zwabia drapieznika . Po tafli wody wokól buteleczki widac czy drapieznik jest w pobliżu .
Polamania!!

Nigdy nie próbowałem takiego nęcenia "pośredniego", ale po tych wpisach choć raz w tym roku spróbuję! :))) Ma to sens!

[2012-07-07 11:07]

Bernard51

Jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz ??Blisko pasma roslin rzucaj i rybke która bije (ciagnie) do dolu, kielb ,karas ,plotka ,krąp,- przyklad.
[2012-07-07 11:25]

Morciaty

Czyli moje wnioski i myślenie ukierunkowane jest w dobra stronę i obserwacje nie poszły na marne ;)
[2012-07-07 11:28]

Bernard51

Oczywiscie obserwacja i logiczne wyciaganie z tych spostrzezen wniosków skótkuje wynikami i wlasne doswiadczenie sie wzbogaca,  na internecie mozna zyskac namiastke tego co sie wyniesie z nad wody!!
[2012-07-07 12:04]

U mnie na jeziorze we wrześniu łowi się sandacza na żywca na grunt tylko zamiast ciężarka używa się dociążonej sprężyny z zanętą są lepsze wyniki . [2012-07-07 12:17]

haja

Na pewno nie śmieszne! Smużącą zanętą zwabia się drobnicę a tą atakują drapieżniki - nie tylko szczupaki. To bardzo stara metoda opisywana w książkach wędkarskich.  Więc dlaczego teraz miała by nie być teraz skuteczna...Tylko próbować ! [2012-07-07 14:11]