Zaloguj się do konta

Zanęta uniwersalna wedkuje

utworzono: 2011/02/05 13:04
pogromca215

Proszę was o prostą ale skuteczną zanętę na ryby białe przede wszystkim lin,karp,leszcz najbardziej zależy mi na linie będę łapał metodą spławikową przy trzcinach blisko brzegu ,dno w zbiorniku jest zamulone . [2011-02-05 13:04]

dawidmati12

30% - bułka tarta
20% - mąka kukurydziana
10% - mielone płatki kukurydziane
5% - mielone płatki owsiane
20% - zmielone konopie
15% - otręby pszenne
[2011-02-05 13:13]

dawidmati12

A to na płoć

30% - Bułka tarta
20% - Suchary
15% - Płatki kukurydziane
05% - Wiórki kokosowe
05% - Mąka kukurydziana
05% - Kleik ryżowy
05% - Anyż
05% - Koper włoski
05% - Kopra melasa
05% - Sól

[2011-02-05 13:16]

marek-debicki

Podawałem Koledze przepis już wcześniej w innym miejscu, ale z przyjemnością powtórzę. 

Na bardzo czystej wodzie w warunkach wędkowania o których Kolega mówi, sprawdza się nam na lina, myślę że prosta i niedroga, mieszanka (kompozycja zanęt). Oprócz zanęty delikatna odległościówka, ewentualnie bat, delikatne nęcenie i bezwzględnie spokój. Nie chodzi oczywiście o nawet głośne rozmowy ale o np. mocne podchodzenie do pomostu, stukanie, pukanie, upadek na pomost niezabezpieczonych akcesoriów wędkarskich, to powinniśmy wyeliminować. Jeżeli nie mamy dużo czasu proponuję dodać odtłuszczoną pinkę. Przy dłuższej zasiadce dołożymy czerwonego roba (gnojaczka). Szczególnie wczesną wiosną nęcimy umiarkowanie. Generalnie wszystko zależy od wody i pory roku. Wracając do zanęty proponuję następujący skład.

1. Traper płoć.

2.Traper leszcz.

3.Biszkopt prażony.

4.Melasa koprowa (rozprowadzona w wodzie z jeziora).

5. atractor leszcz belge i coco belge

Zanętę wymieszać na sucho, umiarkowanie namoczyć, przetrzeć przez sito wędkarskie, przygotować i dodać robaczki i do boju. Nęcić umiarkowanie kulami średniej wielkości. Myślę, że wielką zaletą powyższej mieszanki jest jej uniwersalność i stosunkowo niska cena. Powodzenia

[2011-02-05 22:49]

popek1993

kolego najlepiej jest nie dodawać żadnych sucharów bułki ani podobnych rzeczy bo to kfasi wodę to samo z zanętami kupnymi to są proteiny których ryba nie może przetrawić i trwa to jakieś 3-4dni przez co choruje. POLECAM;
-kukurydza mielona
-pszenica mielona
-Konopie mielone
-otręby pszenna(dla uzupelnienia)
-płatki owsiane (tylko trochę)
wszystko oczywiście parzone i zrobione z tego kulki które po wyschnięciu zewnętrznej strony nie rozwalą się podczas lotu. Ta zanęta jest bardzo skuteczna i nie zakfasza wody więc nie będziesz miał efektu anty zanęty czyli odstraszenia ryb/ POŁAMANIA KIJA
[2011-02-05 23:32]

Widz

Zawsze stosowałem kupne zanęty różnych Firm, dlatego moje pytanie. Skąd zdobyć takie rzeczy jak kukurydza mielona, czy mielona pszenica ? [2011-02-07 19:13]

pstrag222

Kupujesz kuku i pszenicę i mielisz w maszynce [2011-02-07 19:31]