Zaloguj się do konta

Zanęta Trapera do metody

utworzono: 2016/09/01 23:32
dallasek

Witam
Zaczynam bawić się metodą i kupiłem gotową zanęte Trapera. Koszyk nabity zarzucone, po 30 minutach wyciągam zestaw, a tam jak wyciągnięte z foremki.
Kulka wbita w zanęte. Zero pracy zanęty. Czy to jest tak przemoczone że nie pracuje w wodzie??? Miał ktoś do czynienia z tą gotową zanętą??


  [2016-09-01 23:32]

pstrag222

bo te gotowe trapery i jaxony to szrot :) [2016-09-02 05:32]

amstaf358

A co może być jaxona porządne...? Mam tylko od nich jeden produkt  ,-procę i....starczy! [2016-09-02 08:53]

halski021

Moim zdaniem , wszystkie zanęty kupione w sklepie , jeżeli są świeże , to są skuteczne , tylko trzeba je odpowiednio zastosować . Dawniej , jak jeszcze startowałem w zawodach , używałem zanęt TRAPERA . Z wyników bylem zadowolony . Pewnego razu miałem okazję uczestniczyć w zajęciach szkółki wedkarskiej , na których gościnnie przeprowadził szkolenie WOJTEK KAMIŃSKI , który przebywał w tym czasie w  naszej okolicy . Wiedziałem , że będzie na zajęciach , więc zabralem ze sobą zanęty TRAPERA , takie które stosowałem podczas zawodów . Podczas szkolenia , jak rozrabiać zanety , Wojtek przygotowal między innymi  zanętę , którą przyniosłem . Byłem zaskoczony , bo okazało się , że ja na zawodach żle ją przygotowywałem , a mimo to wyniki były niezłe . Po tym szkoleniu , przygotowywałem zanęty , tak jak pokazywał Wojtek i wyniki były o wiele lepsze . [2016-09-02 09:51]

Haryyy5

Dajcie spokój, jaxon czy traper to może nie są jakieś super zanęty ale dobrze przygotowane na pewno by z koszyka wyszły, zresztą ja z Traperem mam akurat dobre doświadczenia. Ale te gotowce z trapera już nawilżone, to rzeczywiście podobno g***o straszne. I z tego co czytałem to faktycznie bardzo słaba praca jest problemem. No ale Panowie, ile kosztuje woda ? Koło 4 zł za m3 czyli tonę. Dla producenta koszt kg takiej niezbyt wysokiej jakości zanęty to załóżmy 4zł za kg. Logiczne że wpakują do takiego gotowca tyle wody ile tyko się zmieści. NIe zdziwiłbym się jakby celowo sypali do niej jakieś składniki super chłonne żeby jak najwięcej tej wody weszło. Ostatecznie jest 1000 razy tańsza od pozostałych produktów. A potem martw się wędkarzu nad wodą że nie masz jak łowić.  Dlatego polecam nie iść po najniższej linii oporu i jednak kupować zanęty suche.   Do methody dużo nie zużyjesz, także można pokusić się nawet o coś lepszego. [2016-09-02 10:47]

notaki

Witam
Zaczynam bawić się metodą i kupiłem gotową zanęte Trapera. Koszyk nabity zarzucone, po 30 minutach wyciągam zestaw, a tam jak wyciągnięte z foremki.
Kulka wbita w zanęte. Zero pracy zanęty. Czy to jest tak przemoczone że nie pracuje w wodzie??? Miał ktoś do czynienia z tą gotową zanętą??
 
Jako że mieszkam w małej miescinie z jedynym sklepikiem wędkarskim jestem niejako zmuszony do uzywania trapera.
I uzywam go z powodzeniem (oczywiscie czymś tam go dopalam ). Zwykle do trapera feeder dodaję drobnego pelletu, lub zwyklych płatkow owsianych , do tego epiceina, coco belge plus jakies zapachy.
I skladniki regulujące kleistość.

W method spoistośc zanęty regulujesz DWOMA czynnikami
1. domoczenie
2 ubicie

Jesli zanęta jest przeznaczona na wody na których lowisz i się zbytnio skleja nawet pomino słabszego domoczenia , to koszyczka nie dociskaj na chama   i powinno byc OK
Po prostu kombinuj.

P.S. Zawsze możesz do zanety dodać bulki tartej - wtedy stanie się mniej klejąca( przy okazcji bylka wchlonie sporo wody , wiec zaneta bedzie mnie domoczona- oczywiście gdzies po 10-15 min ) , lub budyniu w proszku, czy zmielonych platkow i wtedy zacznie się bardziej kleic
P.S2. Łowiac na method nalezy ZAWSZE przed łowieniem  zrobic probę  rozpadu zanety z koszyczka przy samym przegu, by moc  go zaobserwować i ewentualnie coś zmianic.
Jesli zrobi się coś  cokolwiek i jakkkolwiek , to potem można się tylko  dziwic się , ze jest nie tak. [2016-09-02 19:40]

pstrag222

w XXI  wieku normalną rzeczą są zakupy przez internet:) Po co sobie utrudniać i kupować gówno od trapera, czy jaxona . Jak ani to nie ma zapachu jaki powinno miec , ani koloru.
  [2016-09-02 19:56]

notaki

Powiem - po co płacić dodatkowo za dostawę, jesli wyniki na "taniochę" są bardziej niż zadowalające ?
W poprzedni weekend miałem w ciągu  powiedzmy półtorej godziny  18 wymiarowych cert plus trzy leszcze łowiąc na jedna wedkę, ( bo na dwie się nie dalo - tyle bylo brań )
Dwa tygodnie temu miałem  w ciągu 12 godzin 7 karpi w tym jeden ponad 3 kg i jeden koło 5 kg ( pozostale 1-2 kg )...... ( tym razem na dwie wedki :D ).. aaa ... i jeszce naprawdę duzy karaś się trafił .
( wszystko na wodzie PZW )
Więc po co ? :-P [2016-09-02 20:09]

dallasek

Dzięki koledzy.
Kupiłem kilka różnych na wagę i jutro próby :)
  [2016-09-02 23:28]

pstrag222

Powiem - po co płacić dodatkowo za dostawę, jesli wyniki na "taniochę" są bardziej niż zadowalające ?
W poprzedni weekend miałem w ciągu  powiedzmy półtorej godziny  18 wymiarowych cert plus trzy leszcze łowiąc na jedna wedkę, ( bo na dwie się nie dalo - tyle bylo brań )
Dwa tygodnie temu miałem  w ciągu 12 godzin 7 karpi w tym jeden ponad 3 kg i jeden koło 5 kg ( pozostale 1-2 kg )...... ( tym razem na dwie wedki :D ).. aaa ... i jeszce naprawdę duzy karaś się trafił .
( wszystko na wodzie PZW )
Więc po co ? :-P
A próbowałeś łowić na naprawde dobre mixy do methody?
Sonu,baitech,nawet lorpio?

  [2016-09-03 07:32]

notaki

Kupie i wyprobuję.
Choc w tym roku raczej cierpię na nadmiar wrażen niż ich brak :-)
  [2016-09-03 19:28]

Ja ostatnio obczajałem nad wodą tego trapera i truskawka fajnie wyglądała oraz pracowała pod wodą. 
  [2016-10-10 20:11]

Traper-truskawka  [2016-10-10 20:15]

Traper-truskawka  [2016-10-10 20:16]

Traper-truskawka  [2016-10-10 20:17]

Ogólnie wymaga jeszcze trochę testów zanim się o niej wypowiem ale myślę że nie jest taka zła. Jak dla mnie ciekawa alternatywa a zapach naprawdę fajny i intensywny. I to bardzo intensywny.  [2016-10-10 20:28]

Ogólnie wymaga jeszcze trochę testów zanim się o niej wypowiem ale myślę że nie jest taka zła. Jak dla mnie ciekawa alternatywa a zapach naprawdę fajny i intensywny. I to bardzo intensywny.  [2016-10-10 20:28]

haja

Ja używam ochotkowej, tylko dorzucam 1/3 pelletu 2 mm. Wyniki bardziej niż zadawalające jak chodzi o połów karpi na jeziorkach PZW w Krakowie [2017-01-18 13:52]